Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

Moderatorzy: JacekM, Dantte

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 15 sty 2011, 23:06

BJ pisze: To normalne czy uznano, że skarga ma zbyt niski poziom zajebistości, żeby odpisać?
To normalne. PKS nie odpisuje.

A właśnie - napiszę do ZTM-u, co z moją skargą na PKS z 13.11.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 16 sty 2011, 0:24

JKTpl pisze:A dostałeś pismo ZTM do PKS, iż w załączeniu przesyłają skargę?
No właśnie nie.
Bo gdybym dostał, to bym uznał, że PKS im odpisał, żeby spadali na drzewo, bo przecież PIXEL tego nie rejestruje.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 16 sty 2011, 7:50

bepe pisze:To normalne. PKS nie odpisuje.
Ja jakoś dostałem parę lat temu przeprosiny od dyrektora PKS GM, że kierowcy A520/138 nie interesowało, że podczas jazdy Łazienkowskim miał otwarte trzecie drzwi :>

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 16 sty 2011, 16:26

Trzeba się podpisać imieniem i nazwiskiem, podać adres. Nie pisać jako gal anonim. Mi w ciągu około miesiąca odpisali.
Gdy piszesz skargę oni przekierowują ją do odpowiedniego przewoźnika.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 16 sty 2011, 19:09

Za każdym razem podpisuję skargi imieniem i nazwiskiem oraz podaję adres do korespondencji. Za każdym razem dostaję też od ZTM-u odpowiedź, ze skarga została przekazana przewoźnikowi, który ma mi odpowiedzieć w ciągu 30 dni. PKS nie odpowiedział mi nigdy.
JKTpl pisze:Ja jakoś dostałem parę lat temu przeprosiny od dyrektora PKS GM
Parę lat temu może odpisywali. Teraz nie odpisują.
JKTpl pisze:że kierowcy A520/138 nie interesowało, że podczas jazdy Łazienkowskim miał otwarte trzecie drzwi :>
Mnie ITS przepraszał za otwarte drzwi. Odpisali w ciągu tygodnia.

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 16 sty 2011, 19:39

Wczoraj jednemu zagadanemu z żoną Mobilkowi powiedziałam, żeby włączył światła przednie... 8-(

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 16 sty 2011, 20:38

MC pisze:Wczoraj jednemu zagadanemu z żoną Mobilkowi powiedziałam, żeby włączył światła przednie... 8-(
Bardzo fajnie, że zwróciłaś uwagę, ale co to ma do rzeczy? Każdemu czasem zdarzy się zapomnieć o włączeniu świateł.
noidea

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 sty 2011, 23:10

bepe pisze:Za każdym razem podpisuję skargi imieniem i nazwiskiem oraz podaję adres do korespondencji. Za każdym razem dostaję też od ZTM-u odpowiedź, ze skarga została przekazana przewoźnikowi, który ma mi odpowiedzieć w ciągu 30 dni. PKS nie odpowiedział mi nigdy.
:arrow: Może w tej sytuacji ZTM powinien zmienić procedurę postępowania z takimi skargami (choć zdaję sobie sprawę, że dla pracowników oznacza to jeszcze więcej papierologii). W Radomiu każda nieanonimowa skarga, która trafia do MZDiK, jest przekazywana do odpowiedniego przewoźnika. Firma przewozowa ma obowiązek odpisania do MZDiK, a ten przesyła tę odpowiedź zainteresowanemu pasażerowi. Wobec organizatora komunikacji przewoźnik na pewno zachowa się inaczej niż bezpośrednio wobec skarżącego pasażera.
P.S. Jeśli w Warszawie przewoźnik odpowiada na skargę bezpośrednio pasażerowi, to kopia tej odpowiedzi nie trafia też do ZTM? :>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2011, 23:13

MZ pisze:P.S. Jeśli w Warszawie przewoźnik odpowiada na skargę bezpośrednio pasażerowi, to kopia tej odpowiedzi nie trafia też do ZTM? :>
Sama na pewno nie trafi, jeśli przewoźnik jej tam nie wyśle :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 sty 2011, 23:16

Bastian pisze:Sama na pewno nie trafi, jeśli przewoźnik jej tam nie wyśle.
:arrow: Tyle to się domyślam :P. Chodziło mi o to, czy ma obowiązek wysyłania kopii odpowiedzi.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 16 sty 2011, 23:36

MZ pisze:
Bastian pisze:Sama na pewno nie trafi, jeśli przewoźnik jej tam nie wyśle.
:arrow: Tyle to się domyślam :P. Chodziło mi o to, czy ma obowiązek wysyłania kopii odpowiedzi.
ZTCP to na wspomnianym wcześniej piśmie ZTM "przesyłamy skargę" na koniec jest prośba o udzielenie odpowiedzi pasażerowi i ZTM-owi.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2011, 23:46

A jak go zmusisz?

[ Dodano: |16 Sty 2011|, 2011 23:46 ]
JKTpl pisze:ZTCP to na wspomnianym wcześniej piśmie ZTM "przesyłamy skargę" na koniec jest prośba o udzielenie odpowiedzi pasażerowi i ZTM-owi.
Otóż to. ZTM w takim przypadku musi sobie zastrzec, że też chce odpowiedź.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 17 sty 2011, 14:02

MC pisze:Wczoraj jednemu zagadanemu z żoną Mobilkowi powiedziałam, żeby włączył światła przednie... 8-(
Faaajnie, ja kiedyś powiedziałem kierowcy, że założył odwrotnie dechy, no ale co to ma do rzeczy?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 17 sty 2011, 14:12

Faaajnie, ja kiedyś powiedziałem kierowcy, że założył odwrotnie dechy, no ale co to ma do rzeczy?
Ja na twoim miejscu po prostu bym je odwrócił :p

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 17 sty 2011, 18:42

emyl pisze:
Faaajnie, ja kiedyś powiedziałem kierowcy, że założył odwrotnie dechy, no ale co to ma do rzeczy?
Ja na twoim miejscu po prostu bym je odwrócił :p
A ja zwróciłem uwagę kierowcy, iż na wyświetlaczu ma kierunek "Rembertów - AON", kiedy śmigał w kierunku Placu Hallera... Też byś na moim miejscu zmienił to? :P

ODPOWIEDZ