Prywatne autobusy piętrowe

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 31 mar 2006, 9:14

:arrow: No proszę, linia 100 może mieć potężną konkurencję:
ŻW pisze:Piętrusy cabrio w Warszawie

Belgowie zarobią latem w stolicy na wożeniu turystów


Ta oferta jest skierowana raczej do turystów zagranicznych. To głównie ich będzie stać na to, by za kilkadziesiąt złotych zwiedzić Warszawę podróżując autobusem.

Turystyczne linie chce uruchomić w stolicy belgijska firma Open Tours. Pomysł popierają władze miasta.

– Zależy nam na tych trasach, bo to pomoże w promocji Warszawy w Europie – uważa Tadeusz Deszkiewicz, szef biura promocji urzędu Warszawy. – Udzielimy Belgom pomocy.

Trasy z przesiadkami

Open Tours poprosiło urząd miasta o wsparcie w załatwieniu niezbędnych pozwoleń urzędowych na wożenie ludzi, o zasugerowanie tras przejazdu busów przez Warszawę oraz o wydanie zgody na zatrzymywanie się na miejskich przystankach. Wiadomo już na pewno, że piętrusy będą kursowały po czterech krzyżujących się trasach, by można było przesiadać się z linii do linii. Dokładne trasy przejazdu autobusów przez stolicę nie są jeszcze znane. Biuro promocji miasta zastanawia się, gdzie warto skierować pojazdy.

Europa już na to wpadła

– Chcemy, by cudzoziemcy zobaczyli to, co w Warszawie najważniejsze, czyli niepowtarzalne zabytki, a także to, co piękne, czyli na przykład miejskie parki – ocenia Tadeusz Deszkiewicz.

Podobne specjalne linie turystyczne funkcjonują z powodzeniem w wielu miastach Europy. Busy z cudzoziemcami jeżdżą po Barcelonie, Londynie i Paryżu. Dyrektor Deszkiewicz korzystał z takiej linii w Hiszpanii.

– Szybko i wygodnie zobaczyłem to, co w stolicy Katalonii jest najciekawsze. Taki przejazd nie zastąpi oczywiście tradycyjnego zwiedzania na piechotę, ale jeśli ma się mało czasu, to taka forma jest idealna – ocenia szef biura promocji. – Nie mam wątpliwości, że tak jak w największych miastach europejskich, tak i w Warszawie się to sprawdzi. Open Tours wykorzysta autobusy piętrowe wycofywane z Londynu. Górny poziom jest częściowo odkryty. Takimi pojazdami firma wozi turystów po Brukseli. Objazd po największych atrakcjach Warszawy ma trwać godzinę.

W każdym autobusie będzie przewodnik mówiący po angielsku oraz mapy Warszawy i informacje o stolicy po polsku i po angielsku. Pomóc w znalezieniu przewodników i kierowców dla belgijskiej firmy ma urząd Warszawy.

Cena na każdą kieszeń?

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jaka będzie cena całodniowego biletu na cztery linie, na podstawie którego będzie można dodatkowo wejść do muzeów i galerii. Belgowie wstępnie wyznaczyli ją na 10 euro (ok. 40 zł), ale miasto zapewnia, że będzie ich nakłaniać do obniżenia tej stawki.

Czy nie lepiej byłoby jednak, aby to Warszawa zarabiała na turystach? – Warszawa nie może zgodnie z prawem zarabiać w ten sposób pieniędzy – mówi Deszkiewicz. Jedyna możliwość zarobków samorządów to obrót nieruchomościami.

2006-03-31; MARCIN HADAJ

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 31 mar 2006, 12:38

Za 40 zlotych to napewno pełno polskich turystów będzie tymi autobusami jeździć.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 31 mar 2006, 13:03

Ciekawe czy i jak duże straty ten biznes przyniesie, bo wydaje się, że w Warszawie nie ma aż tak dużej liczby chętnych turystów z Zachodu, by mógł się z tego rozkręcić dochodowy interes. Pożyjemy-zobaczymy, ja czekam z niecierpliwością, żeby zobaczyć jaki tabor zostanie do tego zaprzęgnięty.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 31 mar 2006, 17:27

Żeby tylko nie były za wysokie, bo będzie afera jak z #995, że go do ruchu nie chcieli dopuścić #-o
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 31 mar 2006, 18:26

OT

Śnił mi się dzisiaj piętrus na 150 8-[
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 kwie 2006, 2:19

Karol pisze:Śnił mi się dzisiaj piętrus na 150 8-[
Nie obraziłbym się :>
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 01 kwie 2006, 12:34

Pewnie te z otwartym górnym pokładem się nie przyjmą bo lato deszczowe ma byc ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 kwie 2006, 14:57

:arrow: No właśnie, a co w przypadku deszczu? Autobus zjeżdżałby do zajezdni, kierowca przykrywałby górny pokład folią, czy rozdawałby pasażerom parasole? Bo jakoś nie wyobrażam sobie podróży w kałuży.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 kwie 2006, 14:58

A tak BTW to ciekawe gdzie by stacojonowały te autobusy :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 kwie 2006, 15:08

:arrow: Musieliby znaleźć jakąś wysoką halę. Bo do normalnej to już jeden kierowca próbował wjechać piętrusem i wiadomo jak to się skończyło #-o.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 kwie 2006, 15:08

Moze coś na terenie dawnych ZPC "Ursus" :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2702
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 02 kwie 2006, 15:49

No to byśy już drugą zajezdnię mieli :dance:

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 kwie 2006, 16:23

Solaris U10 pisze:No to byśmy już drugą zajezdnię mieli.
:arrow: Przecież te piętrusy i tak nie podlegałyby w żaden sposób pod ZTM, więc co to za zajezdnia.

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 03 kwie 2006, 21:50

MZ pisze:Belgowie wstępnie wyznaczyli ją na 10 euro (ok. 40 zł)
w berlinie biora za to chyba 13 ;) ale jest naprawde ciekawie...
MOBILIS Ursus

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 03 kwie 2006, 22:27

chruscik pisze:
MZ pisze:Belgowie wstępnie wyznaczyli ją na 10 euro (ok. 40 zł)
w berlinie biora za to chyba 13 ;) ale jest naprawde ciekawie...
Nie porównuj Warszawy do Berlina. Zresztą u nich są ludzie, którzy za te 13Euro będą jeździć, a w Wawie raczej mało osób wyda na taką wyprawę 10Euro.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ