SKM w Warszawie

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 gru 2005, 0:24

Obrazek
Kończy się darmowe podróżowanie Szybką Koleją Miejską


Krzysztof Śmietana 09-12-2005 , ostatnia aktualizacja 09-12-2005 22:24

Od niedzieli w pociągach SKM między Dworcem Zachodnim a Falenicą trzeba będzie kasować bilety. Konkurencja na tej trasie wymusiła za to obniżkę opłat za przejazd Kolejami Mazowieckimi

- Naszymi pociągami będzie można jeździć na podstawie biletów jednorazowych lub okresowych Zarządu Transportu Miejskiego - zapowiada Jerzy Obrębski, prezes Szybkiej Kolei Miejskiej. Można się spodziewać, że od niedzieli w wagonach spotkamy kontrolerów.

Tego samego dnia zaczyna też obowiązywać nowy rozkład jazdy spółki SKM. Niestety, zawiódł on oczekiwania wielu pasażerów. W godzinach szczytu pociągi nadal będą jeździć niezwykle rzadko - co półtorej, a nawet co dwie godziny. Rano z Falenicy pierwszy kurs zaplanowano dopiero na godz. 7.30. Następny o 9. Dlaczego pociągi SKM nie mogą jeździć częściej? Okazało się, że korzystniejsze godziny odjazdów zarezerwowała już dawno spółka Koleje Mazowieckie. O lepszy rozkład Szybka Kolej Miejska może walczyć dopiero za rok. Oznacza to, że na razie w godzinach szczytu część z sześciu pociągów kupionych za 55 mln zł w Nowym Sączu będzie stać bezczynnie na bocznicy.

Pojawienie się nowego przewoźnika na linii otwockiej wymusiło jednak obniżkę cen u największego konkurenta. Od niedzieli w składach Kolei Mazowieckich na trasie od Dworca Zachodniego do Otwocka obowiązują tańsze bilety. W godz. 10-15 i 18-22 za przejazd na tym odcinku zapłacimy tylko 2 zł 50 gr (zamiast 6 zł i 80 gr). Do 90 zł stanieją też bilety miesięczne na tej trasie. Grzegorz Kuciński, wiceprezes spółki Koleje Mazowieckie, liczy, że do podmiejskich pociągów przesiądą się przede wszystkim pasażerowie z prywatnych autobusów z Otwocka.

Wszyscy pasażerowie muszą pamiętać, że w niedzielę zmieniają się rozkłady jazdy w całej sieci kolejowej. Mają obowiązywać do połowy grudnia przyszłego roku.


[ Dodano: 2005-12-14, 10:26 ]
Ciekawostka przyrodnicza...
Dziś o 9:12 na Śródmieście przyjechały SKM-ką całe... 3 osoby! :shock:

[ Komentarz dodany przez: MeWa: 2008-04-12, 00:14 ]
Zmiana koloru tematu. MeWa

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 gru 2005, 22:42

czy chcieli dobrze? kwestia interpretacji :) czymś pochwalić się musieli. A przecież SKM miało być erstazem wspólnego biletu, II linii metra oraz rozwiązaniem problemu korków. Ale nie rozumiem wszystkich motywów działania ekipy Kaczyńskiego - czasem decyzje są zaskakujące...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 14 gru 2005, 22:57

Hehe jak hitem może być coś jeżdżące raz na dwa lata ?? Koleje Mazowieckie się zabezpieczyły i zarezerwowały co lepsze godziny przejazdów.....Obawiam się że SKM klapnie niedługo, a o SKM-ce na kształt trójmiejskiej to można pomarzyć co najwyżej.....

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 gru 2005, 19:55

SKM nie miały przecież możliwości zabezpieczenia, bo nie mogły sobie zająć kursów
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2272
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 16 gru 2005, 22:07

pk45 pisze:Hehe jak hitem może być coś jeżdżące raz na dwa lata ?? Koleje Mazowieckie się zabezpieczyły i zarezerwowały co lepsze godziny przejazdów.....Obawiam się że SKM klapnie niedługo, a o SKM-ce na kształt trójmiejskiej to można pomarzyć co najwyżej.....
Już niedługo - za rok wejdzie nowy rozkładzik jazdy i wtedy SKM Warszawa będzie kursowało co 20 - 30 minut. Nawet jak SKM kursowało co 60 - 90 minut kible KM odczuły to w znaczącym stopniu. Nie ma co się oszukiwać SKM prezentuje się bardzo dobrze. Ludzią podróżuje się znakomicie. Nikogo nie obchodzi z czego zostało to zrobione. Ważne że jeżdzi się wygodnie. Najtrudniejsze chwile są dopiero przed SKM. Ale tylko do grudnia 2006 roku. Po tym okresie kible wyjdą całkowicie z mody....

[ Dodano: 2005-12-16, 22:07 ]
MeWa pisze:SKM nie miały przecież możliwości zabezpieczenia, bo nie mogły sobie zająć kursów
Nie mogły, ale już bedą mogły.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 gru 2005, 22:09

Lukasz436 pisze: Już niedługo - za rok wejdzie nowy rozkładzik jazdy i wtedy SKM Warszawa będzie kursowało co 20 - 30 minut.
Jak przetrwa do tego czasu.

Lukasz436 pisze:Nawet jak SKM kursowało co 60 - 90 minut kible KM odczuły to w znaczącym stopniu.
Bo było DARMOWE. I dlatego ludzie tym jeździli.

Lukasz436 pisze:Ludzią podróżuje się znakomicie.
Kalkulacja jest prosta - jedzie tyle ile kibel, nie ma różnicy. Zapewniam Cię, że jest to bardzo główny miernik w tym przypadku.

Lukasz436 pisze:Po tym okresie kible wyjdą całkowicie z mody....
O co zakład, że SKM nadal będzie pełnić marginalną rolę?

[ Dodano: 2005-12-16, 22:09 ]
Lukasz436 pisze:Nie mogły, ale już bedą mogły.
Mogły, nie wiem skąd ten mit. Mogły. Nie trzeba mieć taboru, aby wykupić rozkład.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 16 gru 2005, 22:11

Lukasz436 pisze:
Już niedługo - za rok wejdzie nowy rozkładzik jazdy i wtedy SKM Warszawa będzie kursowało co 20 - 30 minut.
i nie będzie kłótni z KM? bo nie sa tam w ciemię bici(w KM, nie SKM)

popraw błąd w swoim poscie bo Cię tu zjedzą żywcem

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2272
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 16 gru 2005, 22:23

Pociągiem niepodrózowałem 15 lat!!! (Tak Tak 15 lat). Dlaczego - dlatego że tabor automatycznie odstrasza od podróży. Złą passę złamałem dokładnie 1 pażdziernika 2005 roku kiedy to poraz pierwszy przejechałem się SKM. Jak dobrze mi wiadomo do kolei (po uruchomieniu SKM) wróciło wiele osób. Jak SKM nie przetrzyma - będzie mi przykro z tego powodu, ponieważ na dworcu już się znów więcej niepojawię....:)

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 18 gru 2005, 23:47

Kierownictwo SKM w zasadzie daje ciała. Nad wejściem do tunelu przy przystanku DW. ZACHODNI powieszono rozkład SKM....miniaturowy :evil: :roll: ledwo się doczytać można.

Ogólnie rzecz biorąc to dopóki nie będzie normalnych rozkładów to nie pójdę na ślepo na żaden dworzec np. żeby szybko się dostać ze Wschodniego na Zachodni. Inni też wybiorą autobus.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 gru 2005, 23:55

Karol pisze:Ogólnie rzecz biorąc to dopóki nie będzie normalnych rozkładów to nie pójdę na ślepo na żaden dworzec np. żeby szybko się dostać ze Wschodniego na Zachodni. Inni też wybiorą autobus.
Zwracam uwagę, że WKM działa w relacji Wschodnia - Zachodnia na wszystkie pociągi KM, nie tylko na SKM. Trzeba tylko w kasie okazać WKM i dostać bezpłatny bilet na miesiąc.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 19 gru 2005, 1:05

To miesięczne bezpłatne też dają? Dzięki za info :) Bo jak kupowałem jednorazowy to tragedia była :?

Mianowicie pod koniec października na zachodnim o 6 rano pomyliłem pociągi. Chciałem jechać do Lublina a znalazłem się w pociągu do Suwałk (o czym zorientowałem się za Rembertowem :shock: ). Po godzinie nieoczekiwanie pierwszy raz w życiu zawitałem do Tłuszcza :roll: Na szczęście po kilku minutach jechałem już z powrotem do Warszawy....niestety Wileńskiej. Na Wileniaku transfer do 144 i znalazłem się na wschodnim. 10 minut w kolejce do kasy, proszę o bilet do WKM, kasjerka (spóźniona zresztą, bo przyszła 10 minut po zakończeniu przerwy) zabiera kartę, wbija numer (3 razy się myli :evil: ) chce wpisać moje nazwisko ale na karcie jest mało czytelne bo zwyczajnie długopis się ściera. Wyskakuje do mnie z pretensjami no to puszczam jej wiązkę co myślę o jej spóźnieniu i przygotowaniu do przepisywania numerów WKM :evil: następnie wsiadam szybko w pociąg, mam kolejówkę więc po krótkim namawianiu kierownika ten wystawia mi bilet na zachodni bez dopłaty za wypisanie w pociągu :) Żeby ładnie wyglądało wbija na bilecie że jadę z Gocławka (tam nie ma kasy chyba).

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 gru 2005, 18:14

Lukasz436 pisze:
pk45 pisze:Hehe jak hitem może być coś jeżdżące raz na dwa lata ?? Koleje Mazowieckie się zabezpieczyły i zarezerwowały co lepsze godziny przejazdów.....Obawiam się że SKM klapnie niedługo, a o SKM-ce na kształt trójmiejskiej to można pomarzyć co najwyżej.....
Już niedługo - za rok wejdzie nowy rozkładzik jazdy i wtedy SKM Warszawa będzie kursowało co 20 - 30 minut. Nawet jak SKM kursowało co 60 - 90 minut kible KM odczuły to w znaczącym stopniu. Nie ma co się oszukiwać SKM prezentuje się bardzo dobrze. Ludzią podróżuje się znakomicie. Nikogo nie obchodzi z czego zostało to zrobione. Ważne że jeżdzi się wygodnie. Najtrudniejsze chwile są dopiero przed SKM.
Pasażerowie mający okresowe bilety KM i tak z tego nie skorzystają
A zresztą SKM zabrało trochę pasażerów, bo było darmowe
Lukasz436 pisze:Złą passę złamałem dokładnie 1 pażdziernika 2005 roku kiedy to poraz pierwszy przejechałem się SKM
ciekawe :) SKM kursuje od 3-go października
Bastian pisze:Zwracam uwagę, że WKM działa w relacji Wschodnia - Zachodnia na wszystkie pociągi KM, nie tylko na SKM. Trzeba tylko w kasie okazać WKM i dostać bezpłatny bilet na miesiąc.
Dokładnie do Ursusa, a z nowym rokiem także (prawdopodobnie) do Jeziorek

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 20 gru 2005, 16:57

Przejechałem się dzisiaj SKM na całej długości. Obecnie, w sytuacji gdy jeździ tak rzadko są trzy rozwiązania które z pewnością podniosą nieco frekwencję.

1-kursy 521 nie mogą pokrywać się z SKM ani w Falenicy ani tym bardziej w Centrum
2-potrzebna skuteczna reklama a nie ględzenie że jeździ za rzadko
3-potrzebne DUŻE rozkłady a nie jakieś maleńkie tabliczki, to samo zresztą tyczy się KM. Gdzie się podziały te wielkie rozkłady? Jak byłem mały to na największej pipidówie wisiały duże plansze rozkładowe a nie małe kartki papieru. :?
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 gru 2005, 17:00

Karol pisze:1-kursy 521 nie mogą pokrywać się z SKM ani w Falenicy ani tym bardziej w Centrum
Tak, aby nie można było się z jednego do drugiego przesiąść przypadkiem.

Karol pisze: 2-potrzebna skuteczna reklama a nie ględzenie że jeździ za rzadko
Dobry produkt nie potrzebuje reklamy.

Karol pisze:3-potrzebne DUŻE rozkłady a nie jakieś maleńkie tabliczki
Im większy rozkład, tym bardziej widać, jak penisowy on jest. ;)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Banan
Posty: 175
Rejestracja: 15 gru 2005, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory
Kontakt:

Post autor: Banan » 20 gru 2005, 17:02

Karol pisze: 2-potrzebna skuteczna reklama a nie ględzenie że jeździ za rzadko
Ale faktem jest, że częstotliwość w szczycie nie jest zadowalająca. Chcąc wrócić w popołudniowych godzinach szczytu do Falenicy możesz jedynie wybrać kurs o 16:28 z Zachdniego. Poprzedni jest o 14:28, zaś następny dopiero przed 19.

ODPOWIEDZ