[M1] Eksploatacja, frekwencja itp.

Moderator: JacekM

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 03 mar 2022, 5:50

fraktal pisze:
03 mar 2022, 0:55
Nie chodzi o to, że zapłacone, tylko o kraj pochodzenia. Szczerze mówiąc, nigdy nie przepadałem za tym krajem, a teraz to mnie już utwierdziło na 300 procent, że tam nie ma czego lubić. Zresztą te pociągi i tak są już prawie zużyte, zupełnie tak samo, jak dezodorant, jak przypuszczam.
Są jeszcze wagony i składy dostarczone w latach 2007-2009. Łącznie 30 wagonów starego typu i 42 nowego.
Bastian pisze:
03 mar 2022, 0:39
Przecież one już daaawno zapłacone.
Radzieckie wagony były "za darmo". :term:

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 03 mar 2022, 8:52

Wiesz, ale wywalenie tych rosyjskich pociągów teraz, jak już są kupione, to nie ma sensu. To jak ten Rosjanin, co potłukł młotkiem tablet Apple'a - Apple już zarobiło na jego sprzedaży, teraz to najwyżej facet zwiększył popyt na rynku tabletów.

Większy sens miałoby oddanie tych składów na Ukrainę, ale ani rozstaw torów się nie zgadza (jak również zapewne systemy sterowania i chyba nawet napięcie na szynie), ani pewnie nie potrzebują, bo metro jest pod ziemią i bomby (miejmy nadzieję) go nie zniszczą.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 03 mar 2022, 9:26

Jestem bardzo ciekaw jak będzie teraz z dostawami części do rosyjskich składów. Może się niebawem okazać że nie będzie jak ich naprawiać.

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 03 mar 2022, 10:04

fraktal pisze:
03 mar 2022, 0:55
Nie chodzi o to, że zapłacone, tylko o kraj pochodzenia. Szczerze mówiąc, nigdy nie przepadałem za tym krajem, a teraz to mnie już utwierdziło na 300 procent, że tam nie ma czego lubić. Zresztą te pociągi i tak są już prawie zużyte, zupełnie tak samo, jak dezodorant, jak przypuszczam.
Bij tramwaj bo czerwony... Tak mi się skojarzyło.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 03 mar 2022, 11:05

Czekam na głosy nawołujące do zaprzestania lektury Dostojewskiego, czy innego Czechowa...
(podobno któraś uczelnie w Mediolanie już tak zrobiła)

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 03 mar 2022, 12:06

person pisze:
03 mar 2022, 11:05
Czekam na głosy nawołujące do zaprzestania lektury Dostojewskiego, czy innego Czechowa...
(podobno któraś uczelnie w Mediolanie już tak zrobiła)
Jeśli nie czytasz ich w oryginale, to pieniądze z tego i tak czerpią polskie wydawnictwa. A części zamienne do ruskich składów, trzeba zamawiać w Rosji. Oczywiście, nie trzeba ich wysyłać na żyletki, możemy oddać do Kijowa, jeśli będzie taka potrzeba - tak jak napisał KwZ. Można je zapewne dostosować do potrzeb Ukrainy.
Autobus Czerwon pisze:
03 mar 2022, 9:26
Jestem bardzo ciekaw jak będzie teraz z dostawami części do rosyjskich składów. Może się niebawem okazać że nie będzie jak ich naprawiać.
Biorąc pod uwagę sankcje ekonomiczne, może być problem.

michael112
Posty: 2812
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 07 mar 2022, 13:31

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 72654.html
W postępowaniu nie wystartowała jednak żadna firma i przetarg został unieważniony.

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1614
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 07 mar 2022, 14:07

michael112 pisze:
07 mar 2022, 13:31
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 72654.html
W postępowaniu nie wystartowała jednak żadna firma i przetarg został unieważniony.
Ostatnio byłem świadkiem jak instalowała i chyba sprowadzała windy firma z ... Albanii.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 wrz 2022, 11:38

No i tak jak myślałem po otwarciu nowych stacji na Bródnie, na pierwszej linii metra częste są rosyjskie pociągi. Nawet w sobotę, jedyny Inspiro, jaki widziałem na M1 to był ten z reklamą serialu - i chyba dlatego wyjechał Mimo że ja do rosyjskich pociągów znowu się przyzwyczaiłem, to jednak dla pasażerów na wózkach - zwłaszcza elektrycznych - to kłopot. A Warszawa miała być dla wszystkich. Nie mówiąc już o tym, że nie szkoda im prądu, żeby wypuszczać rosyjskie składy w weekendy. Ciekawe, co zrobi Metro od Nowego Roku?

I co z tym pociągiem Skody - miał być taki świetny i nowoczesny, a nie zdążyli wprowadzić do ruchu ani jednego przed otwarciem stacji na Bródnie?

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 29 wrz 2022, 11:57

fraktal pisze:
29 wrz 2022, 11:38
I co z tym pociągiem Skody - miał być taki świetny i nowoczesny, a nie zdążyli wprowadzić do ruchu ani jednego przed otwarciem stacji na Bródnie?
Z tego co widzę, w rejestrze świadectw dopuszczenia do eksploatacji typu wydanych przez UTK żadnego pociągu metra wyprodukowanego przez Skodę nie ma, więc trudno, żeby był w ruchu.

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 29 wrz 2022, 15:53

fraktal pisze:
29 wrz 2022, 11:38
No i tak jak myślałem po otwarciu nowych stacji na Bródnie, na pierwszej linii metra częste są rosyjskie pociągi. Nawet w sobotę, jedyny Inspiro, jaki widziałem na M1 to był ten z reklamą serialu - i chyba dlatego wyjechał Mimo że ja do rosyjskich pociągów znowu się przyzwyczaiłem, to jednak dla pasażerów na wózkach - zwłaszcza elektrycznych - to kłopot. A Warszawa miała być dla wszystkich. Nie mówiąc już o tym, że nie szkoda im prądu, żeby wypuszczać rosyjskie składy w weekendy. Ciekawe, co zrobi Metro od Nowego Roku?

I co z tym pociągiem Skody - miał być taki świetny i nowoczesny, a nie zdążyli wprowadzić do ruchu ani jednego przed otwarciem stacji na Bródnie?
Weź pod uwagę, że w szczycie od dzisiaj są do wystawienia 62 brygady na 75 pociągów. Podobno już wcześniej elektrowozownia Kabaty miała problemy, żeby nie zabrakło taboru do obsłużenia wszystkich zadań. Dopóki na tory nie wyruszą Skody to tabor (także rosyjski) będzie eksploatowany maksymalnie na tyle na ile jest to możliwe dla danego typu pociągu. Jest to sytuacja przejściowa.

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 29 wrz 2022, 16:10

W czasie wakacji byłem świadkiem sytuacji, gdy na zjeżdżający z powodu awarii na STP pociąg, czekał sztab mechaników żeby go usprawnić, aby mógł wrócić w tunel. Bo zwyczajnie nie było w rezerwie żadnego składu.

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 wrz 2022, 16:11

ashir pisze:
29 wrz 2022, 15:53
fraktal pisze:
29 wrz 2022, 11:38
No i tak jak myślałem po otwarciu nowych stacji na Bródnie, na pierwszej linii metra częste są rosyjskie pociągi. Nawet w sobotę, jedyny Inspiro, jaki widziałem na M1 to był ten z reklamą serialu - i chyba dlatego wyjechał Mimo że ja do rosyjskich pociągów znowu się przyzwyczaiłem, to jednak dla pasażerów na wózkach - zwłaszcza elektrycznych - to kłopot. A Warszawa miała być dla wszystkich. Nie mówiąc już o tym, że nie szkoda im prądu, żeby wypuszczać rosyjskie składy w weekendy. Ciekawe, co zrobi Metro od Nowego Roku?

I co z tym pociągiem Skody - miał być taki świetny i nowoczesny, a nie zdążyli wprowadzić do ruchu ani jednego przed otwarciem stacji na Bródnie?
Weź pod uwagę, że w szczycie od dzisiaj są do wystawienia 62 brygady na 75 pociągów. Podobno już wcześniej elektrowozownia Kabaty miała problemy, żeby nie zabrakło taboru do obsłużenia wszystkich zadań. Dopóki na tory nie wyruszą Skody to tabor (także rosyjski) będzie eksploatowany maksymalnie na tyle na ile jest to możliwe dla danego typu pociągu. Jest to sytuacja przejściowa.
Tylko żeby po Nowym Roku nie było płaczu na wysokie rachunki za prąd.

To, że są problemy z taborem widać nieraz na M1, gdy pociąg przyjeżdża z następstwem 5,5-6 minutowym. W dzień powszedni, zawsze mnie zastanawiało, czy dyspozytor Metra nie może podjąć decyzji o wcześniejszym wyjeździe składu. Myślą, że pasażerowie nie zauważą "dziury"? A potem są tłumy na peronach, długie wymiany i jeszcze większe opóźnienie na linii.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 wrz 2022, 23:54

A na obrotach są takie zapasy, żeby ściąć je o jeden takt?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

fraktal
Posty: 5469
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 30 wrz 2022, 8:58

pawcio pisze:
29 wrz 2022, 23:54
A na obrotach są takie zapasy, żeby ściąć je o jeden takt?
Moim zdaniem, są. Choć nie wiem, czy zawsze, ale kiedyś sytuację miałem na Młocinach i na torach odstawczych stał pociąg, ale nie przyjechał tak jak powinien za 3 minuty, tylko za 6 w porze następnego. Moim zdaniem, wchodzą w grę dwa czynniki - albo obawiają się skracać przerwę maszynistom, albo boją się ztmowskich kar o odjazd przed czasem. Albo jedno i drugie. Gdyby następny skład ruszył chociaż w połowie taktu zamiast czekać na swój urzędowy czas odjazdu, to i tak by pomogło Nue macie pojęcia, jak się zachowują ludzie, gdy za długo na metro czekają... ;)

ODPOWIEDZ