System informacji pasażerskiej w metrze

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

System informacji pasażerskiej w metrze

Post autor: MZ » 26 paź 2006, 2:05

GW pisze:Warszawskie metro zaczyna cofać czas

Krzysztof Śmietana, ostatnia aktualizacja 2006-10-25 22:46

Zamiast informować o tym, ile spóźniliśmy się na pociąg, wyświetlacze na stacjach metra po 11 latach zaczną w końcu odliczać minuty do przyjazdu następnego składu.

- To będzie rewolucja! Bardzo dobra wiadomość dla pasażerów - ucieszył się Steffen Möller, który o dziwnym systemie odmierzania czasu w warszawskim metrze napisał nawet w swojej książce "Polska da się lubić". - To samo jest na drogach w Polsce. Na tablicach - nie wiadomo po co - napisane jest, od kiedy trwa remont. W Niemczech zazwyczaj kierowca informowany jest o tym, kiedy utrudnienia się skończą - dodaje. Wcześniej śmiał się też z tablic nad peronami pokazujących, z którego toru odjeżdżają pociągi do Młocin. Tyle tylko, że stacja Młociny będzie gotowa najwcześniej za dwa lata.

Na niewygodny sposób informacji pasażerowie narzekali już od dawna. - W całej Europie na wyświetlaczu pokazywany jest czas do przyjazdu pociągu. U nas trzeba się zastanawiać i obliczać, kiedy może nadjechać najbliższy skład - mówi Janusz Firlik z Ursynowa.

Odliczanie czasu od odjazdu ostatniego pociągu od samego początku krytykował prof. Wojciech Suchorzewski, autor polityki transportowej Warszawy. - Z przyjemnością wypiłbym szampana z tej okazji. Metro wykonało krok w dobrym kierunku. Wreszcie przestaniemy niekorzystnie wyróżniać się na tle innych miast - zaznacza.

Przy okazji zmiany odliczania czasu Metro inwestuje w nowoczesny sprzęt na stacjach. Pod sufitem zawisną monitory LCD. Na początek pojawią się na przystanku Plac Wilsona i na nowej stacji Marymont, która zostanie otwarta w połowie grudnia. - Oprócz odliczania czasu na monitorach będą wyświetlane inne informacje, np. o pociągach wahadłowych kursujących z pl. Wilsona do Marymontu - zapowiada Grzegorz Żurawski, rzecznik Metra Warszawskiego.

W pierwszej połowie przyszłego roku monitory pojawią się na pozostałych stacjach. Metro zapłaci za nie z własnej kieszeni. Grzegorz Żurawski nie chciał jednak powiedzieć, ile będą kosztować.
:arrow: Bardzo słuszna zmiana. Nic dziwnego, że wszyscy ją chwalą. Mnie też to się bardzo podoba.

[ Komentarz dodany przez: MeWa: 2008-04-12, 00:19 ]
Zmiana koloru tematu. MeWa

[ Komentarz dodany przez: MeWa: Sro 15 Kwi, 2009 21:42 ]
Zmiana nazwy tematu. MeWa

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 26 paź 2006, 8:03

No cóż,mimo że po jedenastu latach...Ale zawsze! Brawa dla MW =D> =D> =D> =D>
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27395
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 paź 2006, 8:15

MeWa się załamie :D
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26824
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 paź 2006, 8:18

Taaak, tyle lat przecież były obiektywne trudności i nic nie dało się zrobić... ciekawe co następne? Rozkłady jazdy?! :D :D :D

Jak ktoś wytnie tego posta, to i tak go wpiszę jeszcze raz :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 paź 2006, 9:01

Fikander pisze:MeWa się załamie :D
Dlaczego :) Przecież to będzie zamontowany zupełnie nowy system, w odróżnieniu od pojawiających się pomysłów wykorzystania obecnych już zegarów odliczających czas od odjazdu pociągów. Takie systemy już funkcjonują, oddzielnym tematem jest ich niezawodność...


Glon pisze:ciekawe co następne? Rozkłady jazdy?!
Porównaj sobie rozkład jazdy metra w wyszukiwarce ZTM-u z faktycznym kursowaniem metra, to zrozumiesz, że taki rozkład nie miałby najmniejszego sensu. Zresztą wątpliwe jest, czy nawet będzie taki rozkład dla wahadła do Marymontu, ale kto wie...

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 26 paź 2006, 9:07

MeWa pisze:Zresztą wątpliwe jest, czy nawet będzie taki rozkład dla wahadła do Marymontu
:shock: ](*,) #-o
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 paź 2006, 9:16

Tm pisze:
MeWa pisze:Zresztą wątpliwe jest, czy nawet będzie taki rozkład dla wahadła do Marymontu
:shock: ](*,) #-o
tak przynajmniej w ZTM-ie mówią, wszystko na razie wskazuje, że pasażerom wystarczyć będą musiały wyświetlacze i komunikaty

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26824
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 paź 2006, 9:27

MeWa pisze:Porównaj sobie rozkład jazdy metra w wyszukiwarce ZTM-u z faktycznym kursowaniem metra, to zrozumiesz, że taki rozkład nie miałby najmniejszego sensu.
W ogóle nie widzę związku. Rozkładu nie ma przecież, więc nic dziwnego, że ten w wyszukiwarce jest błędny. A w ogóle, to złazisz na OT, bo pytanie było raczej retoryczne.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Flash8222
Posty: 7601
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 26 paź 2006, 9:38

Będzie prawie jak w Praskim Metrze :) A co do rozkładu to właśnie w Praskim Metrze jest rozkład pociągów co do minuty, zaś na monitorach LCD (Zamiast billboardów) wyświetlają się reklamy, zmiany w komunikacji miejskiej i czas do przyjazdu następnego pociągu. Gdy ten już wjeżdża na stację wyświetla się stosowny napis, że pociąg właśnie wjeżdża.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8619
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 26 paź 2006, 9:42

Flash8222 pisze:Gdy ten już wjeżdża na stację wyświetla się stosowny napis, że pociąg właśnie wjeżdża.
:arrow: Ten napis wydaje się akurat zbędny. Wjazd pociągu chyba każdy jest w stanie zauważyć lub usłyszeć.

Flash8222
Posty: 7601
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 26 paź 2006, 9:49

MZ pisze:
Flash8222 pisze:Gdy ten już wjeżdża na stację wyświetla się stosowny napis, że pociąg właśnie wjeżdża.
:arrow: Ten napis wydaje się akurat zbędny. Wjazd pociągu chyba każdy jest w stanie zauważyć lub usłyszeć.
Wiem, ale dodałem to tylko jako ciekawostkę ;)

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 26 paź 2006, 9:57

MeWa pisze:będzie zamontowany zupełnie nowy system
Tzn? Możesz dokładniej? Taka mała prośba...
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 26 paź 2006, 11:20

MeWa pisze:1) Montaż monitorów LCD na stacji Plac Wilsona zaplanowana jest na przyszły tydzień.
2) Na stacji Świętokrzyska trwa wymiana nieefektywnego systemu nagłośnienia wraz z montażem na antresoli i w punktach usługowych. Obecnie trwa demontaż głośników na peronie.
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8337
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 26 paź 2006, 11:26

MeWa pisze:tak przynajmniej w ZTM-ie mówią, wszystko na razie wskazuje, że pasażerom wystarczyć będą musiały wyświetlacze i komunikaty
W takim razie nie wiem kto zaryzykuje po 7 rano skorzystania ze stacji Marymont. Chyba naiwni/desperaci...
Sam miałem nadzieję korzystać...:/

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 26 paź 2006, 11:53

MZ pisze: Ten napis wydaje się akurat zbędny. Wjazd pociągu chyba każdy jest w stanie zauważyć lub usłyszeć.
raczej w ramach ostrzeżenia, w Budapeszcie też jest chyba coś podobnego
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ