Co ze stacjami A-12 Plac Konstytucji i A-16 Muranów?

Moderator: JacekM

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 10 sty 2006, 11:44

Piotrek pisze:A ja jestem na tak.Mi bardzo odpowiada metro z wieloma stacjami<vide paryż>a i tak te dwie stacje niczego zlego nie zrobią względem szybkości itd.
No wlaśnie, w Paryżu stacje są co chwila ale właśnie dzięki temu metro jest podstawą KM.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 10 sty 2006, 11:48

hafilip84 pisze:o Paryzu mozemy pogadac jak bedziemy mieli chociaz polowe ich linii :evil:
Jasne,ale też trzeba od czegoś zacząć.Dlatego ja jestem za częstymi stacjami.I tak zawsze metro będzie szybsze niż bus czy tramwaj.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Brzydal
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:18

Post autor: Brzydal » 10 sty 2006, 11:52

Muranów nie wiem ale Plac Konstytucji to byłaby kolejna kpina z pasażerów :/
Główną zaletą metra jest szybki czas dojazdu. To teraz spowolnić nikomu niepotrzebną stacją :/ Zgroza...

Przecież z Wilczej i Placu Konstytucji są tramwaje do Śródmieścia, a do Politechniki kupa autobusów, która i tak tam musi być, bo jadą z Trasy Łazienkowskiej i Dolnego Mokotowa do Centrum.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 10 sty 2006, 11:57

Napiszę krotko. Brak pieniędzy na nowe autobusy i chęć zakupu używańców. Są za tp pieniądze i to większe na budowę bezsensownej (obecnie) stacji metra. :evil:

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5242
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 10 sty 2006, 12:57

Brzydal pisze: Przecież z Wilczej i Placu Konstytucji są tramwaje do Śródmieścia, a do Politechniki kupa autobusów, która i tak tam musi być, bo jadą z Trasy Łazienkowskiej i Dolnego Mokotowa do Centrum.
Gdyby przebudowali Marszałkowską, autobusy z Dolnego Mokotowa wcale by nie musiały jeździć Waryńskiego, tylko w obu kierunkach Marszałkowską. Krócej by było, bo na światłach na R. Jazdy Polskiej stać by nie musiały. A przesiadka w metro zamiast na Politechnice, odbywała się właśnie na Pl. Konstytucji.

Samą natomiast stację powinni wybudować tak, aby pasowała do tego co jest na górze. Czyli w stylu socrealizmu. Coś na kształt stacji moskiewskich :-D .

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 10 sty 2006, 13:01

Brzydal pisze:Główną zaletą metra jest szybki czas dojazdu. To teraz spowolnić nikomu niepotrzebną stacją :/ Zgroza...
Ale Ci się spowolni...zapewniem,że więcej skorzystasz niż stracisz.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 10 sty 2006, 13:10

Pl. Konstytucji-Tak, ale nie pod samym placem tylko pod Marszałkowską na północnym krańcu placu

Muranów- ](*,) ](*,) głupota
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 10 sty 2006, 14:19

Karol pisze:Pl. Konstytucji - tak, ale nie pod samym placem tylko pod Marszałkowską na północnym krańcu placu.
:arrow: Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie. Wyjścia powinny być z jednej strony na plac Konstytucji, a z drugiej - w kierunku Wilczej. Wtedy byłaby odpowiednia odległość między stacjami Centrum i Politechnika.
TGM pisze:Samą natomiast stację powinni wybudować tak, aby pasowała do tego co jest na górze. Czyli w stylu socrealizmu. Coś na kształt stacji moskiewskich.
Ona jest słuszna, ta koncepcja =D> :wink:.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27388
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 sty 2006, 14:41

Jejć, wreszcie skończy się ten idiotyzm, że metro zatrzymuje się częściej na peryferiach niż w Centrum...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

kam
Posty: 112
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:44

Post autor: kam » 10 sty 2006, 17:31

MZ pisze:Wyjścia powinny być z jednej strony na plac Konstytucji, a z drugiej - w kierunku Wilczej.
Jeszcze podziemne przejście przez Koszykową i Piękną.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 10 sty 2006, 17:58

Karol pisze:Pl. Konstytucji-Tak, ale nie pod samym placem tylko pod Marszałkowską na północnym krańcu plac
Tak powinno być.I jestem przekonany,że będzie :) A Muranów,jak myślicie,gdzie powinny być wyjścia?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 10 sty 2006, 18:21

Jeżeli już mają budować ten Muranów to stacja powinna powstać w połowie drogi między Świętojerską a Stawkami.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 10 sty 2006, 18:26

Taa, najpierw oszczędzali, a to nie budują cstacje, a to częśc budując w idiotycznych miejscach i z niepraktycznymi wyjściami, a teraz sie co jakis czas budzą, ech...
Biednego nie stać na tanie rzeczy.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Banan
Posty: 175
Rejestracja: 15 gru 2005, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory
Kontakt:

Post autor: Banan » 10 sty 2006, 18:26

Muranów nie wypali. Jak już inni wspominali stacja Ratusz została przesunięta ze względu na zaniechanie decyzji budowy stacji Muranów. IMO stacja nie powinna zostać wybudowana.
Pamiętajmy, że za takie pieniądze można kupić o wiele innych, ważniejszych rzeczy.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 sty 2006, 23:10

JacekM (2357) pisze:tak, rozumiem, o ile stacja Muranów jest kpiną to Plac Konstytucji mogę jeszcze jakoś zrozumieć, ale czemu mamy spowalniać metro?
te stacje od początku były planowane. Plac Konstytucji domknie układ od południa (Marszałkowska) - ponadto przesiadka na planowaną III linię, zaś Muranów będzie do obsługi Bonifraterskiej. Muranów ma też rozwinąć okolicę...
MZ pisze: Chyba jednak aż tak źle nie powinno być. Wydaje mi się, że można jakoś to zorganizować, z utrudnieniami, ale bez wstrzymywania ruchu pociągów. Inaczej taka inwestycja nie miałaby sensu.
W grę wchodzi ruch po jednym torze albo baaaaaaardzo droga budowa.

Natomiast czy te stacje powstaną? Kto wie...

ODPOWIEDZ