Obiegi i obsługa połączeń KM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 06 wrz 2016, 23:46

fik pisze:Nigdy nie wiem, co jest bardziej absurdalne w tym pociągu: to, że w ogóle istnieje? to, że główną determinantą jego głupiego rozkładu jest czas pracy drużyn? to, że nowy tabor stoi przez 11h w środku dnia na Grochowie i robi 340 km dziennie, bo nikt w KMach nie umie tego zobiegować z niczym innym? i zawsze wychodzi mi, że jednak absurdalny jest po prostu całokształt.
Łukowianka, Mazovia, Radomiak, Wiedenka. To flagowe pociągi dla pracowników w biurze KM. Swego czasu chyba Wiedenka dojeżdżała do Bobrownik bo jeden z dyrektorów chciał mieć bezpośredni dojazd do pracy. Także nie szukaj w tym jakiejkolwiek logiki.

Awatar użytkownika
jefrey
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2016, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jefrey » 08 wrz 2016, 9:35

Dzisiaj ok. 4.40 rano widziałem na W-wa Służewiec, En57 bez zatrzymania i bez ludzi w stronę Radomia. Remonty na linii, zmniejszona przepustowowść a mimo to pozwalają sobie na puszczanie pociągu poza rozkładem?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27388
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 wrz 2016, 9:40

Premo pisze:
fik pisze:Nigdy nie wiem, co jest bardziej absurdalne w tym pociągu: to, że w ogóle istnieje? to, że główną determinantą jego głupiego rozkładu jest czas pracy drużyn? to, że nowy tabor stoi przez 11h w środku dnia na Grochowie i robi 340 km dziennie, bo nikt w KMach nie umie tego zobiegować z niczym innym? i zawsze wychodzi mi, że jednak absurdalny jest po prostu całokształt.
Łukowianka, Mazovia, Radomiak, Wiedenka. To flagowe pociągi dla pracowników w biurze KM.
Taa, i właśnie dlatego Wiedenka odjeżdża po 18, bo pracownicy z Sochacza mają inne godziny pracy :term: Teorie spiskowe są fajne, ale mogłyby chociaż być spójne logicznie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Atapi
Posty: 234
Rejestracja: 19 paź 2011, 14:10
Kontakt:

Post autor: Atapi » 08 wrz 2016, 14:15

jefrey pisze:Dzisiaj ok. 4.40 rano widziałem na W-wa Służewiec, En57 bez zatrzymania i bez ludzi w stronę Radomia. Remonty na linii, zmniejszona przepustowowść a mimo to pozwalają sobie na puszczanie pociągu poza rozkładem?
Z pewnością o 4.40 na wysokości Służewca masz takie potoki podróżnych, że nic tylko puszczać pociągi w kierunku Warszawy jeden za drugim. Może jednak właśnie dlatego jedzie o 4.40, a nie 7.40? Poza tym ostatnio część pociągów służbowo stoi na grupie towarowej na Okęciu i być może skład zmierzał właśnie tam, a więc przepustowość mogła nie grać roli.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 08 wrz 2016, 17:00

Atapi pisze:
jefrey pisze:Dzisiaj ok. 4.40 rano widziałem na W-wa Służewiec, En57 bez zatrzymania i bez ludzi w stronę Radomia. Remonty na linii, zmniejszona przepustowowść a mimo to pozwalają sobie na puszczanie pociągu poza rozkładem?
Z pewnością o 4.40 na wysokości Służewca masz takie potoki podróżnych, że nic tylko puszczać pociągi w kierunku Warszawy jeden za drugim. Może jednak właśnie dlatego jedzie o 4.40, a nie 7.40? Poza tym ostatnio część pociągów służbowo stoi na grupie towarowej na Okęciu i być może skład zmierzał właśnie tam, a więc przepustowość mogła nie grać roli.
114032/3 rel Warszawa -Piaseczno. W Piasecznie rozpina się na jakiś do Radomia i 98530/1 do Otwocka. Jeździ przynajmniej od marca tego roku
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Atapi
Posty: 234
Rejestracja: 19 paź 2011, 14:10
Kontakt:

Post autor: Atapi » 08 wrz 2016, 17:29

Ahh, no tak. O nim zapomniałem :D

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 08 wrz 2016, 21:26

Tak BTW to NIEDASIE KMów w relacji Służewiec-Zachodnia realizują teraz skrócone S3.

Pomijam kompletny bezsens takiego rozwiązania, bo S3 jedzie rano 5 minut przed S2 i kilka po KML, które to już od Zachodniego są względnie puste - a po południu znowu zaczynają 16:33 i 17:33, więc całe potoki wychodzących o pełnych godzinach i półgodzinach toto omija. Może chociaż w Alejach zdanrzają na tę jedną stację. Numer S3 też mi nie leży dla tych kursów.
ŁK

Awatar użytkownika
jefrey
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2016, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jefrey » 09 wrz 2016, 9:48

Udało się odkryć tajemnicę porannego służbowego w stronę Radomia. Rano wyjeżdza z Olszynki, dojeżdza do Piaseczna o 5 jako służbowy, tam czeka dwie godziny, i o 7.07 zaczyna bieg do Radomia. Ciekawa inicjatywa:)

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 09 wrz 2016, 18:10

fik pisze:Nigdy nie wiem, co jest bardziej absurdalne w tym pociągu: to, że w ogóle istnieje? to, że główną determinantą jego głupiego rozkładu jest czas pracy drużyn? to, że nowy tabor stoi przez 11h w środku dnia na Grochowie i robi 340 km dziennie, bo nikt w KMach nie umie tego zobiegować z niczym innym? i zawsze wychodzi mi, że jednak absurdalny jest po prostu całokształt.
Ja naliczyłem w teorii ~9,5h od około 8:00 do około 17:30, a praktycznie jeszcze mniej (- czas na zdanie taboru; - czas na przyjęcie taboru), w między czasie lokomotywa lub wagony mogą przechodzić przegląd.
rufio198 pisze:
tomstak pisze:Wygenerowany rozkład potwierdza jazdę na dwa zwykłe kible
Potwierdza tylko to że zamówienie jest na 2 EN57.
Ależ kto bogatemu zabroni uruchomić pociąg na 1xEN57 przy zamówieniu trasy pociągu na 2xEN57 ;-)

Atapi
Posty: 234
Rejestracja: 19 paź 2011, 14:10
Kontakt:

Post autor: Atapi » 09 wrz 2016, 21:25

I tak potem trzeba składać wniosek o zmianę parametrów na 1 EZT...

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 10 wrz 2016, 12:03

Atapi pisze:I tak potem trzeba składać wniosek o zmianę parametrów na 1 EZT...
A jak PKP-PLK wniosek z przyczyn formalnych odrzuci, to co wtedy? (pytanie retoryczne)

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 10 wrz 2016, 17:58

Nic.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27388
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 wrz 2016, 21:19

tomstak pisze:
fik pisze:Nigdy nie wiem, co jest bardziej absurdalne w tym pociągu: to, że w ogóle istnieje? to, że główną determinantą jego głupiego rozkładu jest czas pracy drużyn? to, że nowy tabor stoi przez 11h w środku dnia na Grochowie i robi 340 km dziennie, bo nikt w KMach nie umie tego zobiegować z niczym innym? i zawsze wychodzi mi, że jednak absurdalny jest po prostu całokształt.
Ja naliczyłem w teorii ~9,5h od około 8:00 do około 17:30, a praktycznie jeszcze mniej (- czas na zdanie taboru; - czas na przyjęcie taboru), w między czasie lokomotywa lub wagony mogą przechodzić przegląd.
FAKTYCZNIE, robienie przeglądu w dzień to jest idealny pomysł.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 11 wrz 2016, 0:24

fik pisze:
tomstak pisze: Ja naliczyłem w teorii ~9,5h od około 8:00 do około 17:30, a praktycznie jeszcze mniej (- czas na zdanie taboru; - czas na przyjęcie taboru), w między czasie lokomotywa lub wagony mogą przechodzić przegląd.
FAKTYCZNIE, robienie przeglądu w dzień to jest idealny pomysł.
Biorąc pod uwagę fakt że oprócz wagonów trzeba w nocy robić przeglądy ezt, oraz mała ilość miejsca i czasu na te przeglądy to sam pomysł nie jest zły
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27388
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 wrz 2016, 16:20

Nie jest zły, jest skrajnie debilny. Nowy tabor powinien jeździć jak najwięcej, a nie jak najmniej.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ