Przepraszamy za utrudnienia związane z przedłużeniem ważności certyfikatu SSL. W przypadku występowania w przeglądarce komunikatów o nieprawidłowościach, prosimy o wyczyszczenie plików tymczasowych.

Trasa tramwajowa Dw.Zachodni - Wilanów

Moderator: Wiliam

Autobus Czerwon
Kontakt:

Re: Trasa tramwajowa Dw.Zachodni - Wilanów

Post autor: Autobus Czerwon » 14 sty 2022, 21:20

Glonojad pisze:
14 sty 2022, 20:11
na jedną z wilanowskich końcówek? Bez sensu rozbijać ofertę - co innego, gdy będzie Rostafińskich, i na Rakowieckiej będzie silna oferta z Zachodniego.
Osobiście nie bardzo widzę sens żeby minimum 3 linie z 3 różnych krańców (Sielce, Stegny i coś tam co będzie w Miasteczku) jeździły na dokładnie ten sam ciąg. Kraniec na Kieleckiej jest właściwie tylko po to żeby zakręcić - i tak tramwaje zapełniają się i wyludniają na Polu Mokotowskim. Dlatego wydłużenie 33 na Dolny Mokotów uważam za naturalną kontynuację jej trasy.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Post autor: Glonojad » 15 sty 2022, 8:03

Nie, rzucanie kostką, czy na Pole, czy na Politechnikę, czy na Centrum jechąć metrem to jest nonsens.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wiliam

Post autor: Wiliam » 15 sty 2022, 10:22

A to te tramy mają jeździć co 20 min każdy? Do tej pory myślałem że tu chodzi o dojazd do miasta, a nie tylko do metra.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Post autor: Glonojad » 15 sty 2022, 14:27

Jedno nie wyklucza drugiego, o ile się nie projektuje tego po łódzku. Poza tym wątpię, by hipotetyczna linia na JPII była silna i wątpię w silną 14 do czasu, gdy nie jest siekierą przez Pole Mokotowskie - więc, tak, wychodzi na to, że w niedzielę rano będa trzy co 20 minut. I logiczny układ jest taki, by przynajmniej dwie z nich przejeżdżały koło tej samej stacji metra - trzecia może być bezpośrednio do Centrum. Coś jak na Tarchominie podwójne 2 do Młocin i 17 do miasta, to działa nieźle.

Mam zresztą wątpliwości, by linia na JPII dokoła na Rakowiecką i Pole Mokotowskie pracowała bezpośrednio, to będzie raczej złożenie dwóch linii - wzmocnienie 14 w dojeździe do metra (choć jej funkcją będzie także dojazd na Ochote i do Zachodneigo, ale funkcja ta wymaga Rostafińskich żeby sensownie działać) plus zakończenie czegośtam z JPII. No ale wzmocnienie 14 nie może być z innej stacji, niż 14 przeciez.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wiliam

Post autor: Wiliam » 15 sty 2022, 18:03

Jak dla mnie 33 na dół, to rozwiązanie sensowne, dopóki nie ma Rostafińskich. Przejście przez Pole Mokotowskie wywraca stolik.
Obrazek

Gdynianin

Post autor: Gdynianin » 15 sty 2022, 18:51

Glonojad pisze:
14 sty 2022, 20:11
Chyba tylko jako zapchajłza na Puławską, ale tam naprawdę 4-10-18 wystarczą. A może ktoś coś ciekawszego jeszcze wymyśli, na przykład kursy wydłużone 31 na Sielce... :-k
W sumie można pomyśleć czy jest sens przywiązywać się do 4-10-18 na Puławskiej, gdyby tam wylądowało 33

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Post autor: Glonojad » 16 sty 2022, 9:39

Tylko nie bardzo wiadomo, po co. Tam już za czasów "co 10" było o jedną linię za dużo.

Awatar użytkownika
TGM

Post autor: TGM » wczoraj, 0:37

Na skrzyżowaniu Sobieskiego i Beethovena światła stawiają, nie czekając, że zaraz tramwaj będzie :-k .

Awatar użytkownika
pawcio

Post autor: pawcio » wczoraj, 9:54

Agrykola i jej objazdy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
person
(geograf)

Post autor: person » dzisiaj, 11:24

TGM pisze:
wczoraj, 0:37
Na skrzyżowaniu Sobieskiego i Beethovena światła stawiają, nie czekając, że zaraz tramwaj będzie :-k .
Zaraz? Siri, zdefiniuj "zaraz".

ODPOWIEDZ