Przystanki RZESZOTARSKIEJ i kładka?

Moderator: Wiliam

Ankieta o nowym przystanku RZESZOTARSKIEJ 02 i kładce

jestem za utworzeniem nowego przystanku, bez budowania kładki
4
33%
jestem za utworzeniem nowego przystanku i budowaniem kładki
3
25%
jestem przeciw utworzeniu nowego przystanku, za budowaniem kładki
2
17%
jestem przeciw nowemu przystankowi i kładce
3
25%
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
DarW
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2008, 1:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DarW » 22 lut 2008, 12:13

Obok wiaduktu kolejowego przy Al. Solidarności jest już kładka, więc nie ma sensu budować tam drugiej po przeciwnej stronie mostu.
-------------------

DarW

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 22 lut 2008, 14:19

Dla kogo ta kładka? Dla Szmulek może? :> Żeby przejść nią do TESCO trzeba dwa razy przekroczyć linię kolejową gdańską i raz wileńską, pomijając już, że nawet chodnika tam nie ma (po szmulkowskiej stronie). Mnie właśnie o to chodzi, żeby bezkolizyjnie i bezpiecznie dostać się z jednej strony Pragi, na drugą (a że potrzeby są to wiem, bo mój znajomy mieszka(ł) na Kawęczyńskiej). I to właśnie przez tory głównie, wszak Aleja Solidarności ze Świerczewskim nie jest żadną ekspresówką i może posiadać (a nawet posiada, chociażby w okolicy Szwedzkiej) normalne przejścia dla pieszych.

Awatar użytkownika
DarW
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2008, 1:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DarW » 28 wrz 2022, 21:07

Podsumowanie po latach, kładki nie ma (i nie będzie) ale przystanki RZESZOTARSKIEJ są obecnie nawet przystankami stałymi (w obie strony), widać z obliczeń ZTM (WTP) najwidoczniej wyszło, że z tego przystanku korzysta tyle osób, że powinien być przemianowany na stały.

Kładka już nie potrzebna po pasy są tutaj od lat. Nawet w okolicy powstał market Lidl i nowe bloki mieszkalne przy Wileńskiej, a po drugiej stacja benzynowa oraz myjnia samochodowa.

W tym roku tj. 2022, wydarzył się wypadek i na pojazd ekipy myjącej nocą przystanki przy przystanku w stronę Marek, najechał inny samochód, jedna osoba z pracowników wtedy zginęła.

PS: odgrzewam stary temat, którego byłem autorem, jedynie w celu aktualizacji obecnej sytuacji.
-------------------

DarW

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 28 wrz 2022, 22:30

Kładki przez te lata stały się niepolityczne i tak.

A teraz bliżej chyba jest do tunelu przy Kosmowskiej, tyle że ulica Kosmowskiej jest już gdzie indziej.

W międzyczasie też (od 2008) powstało metro, przelot Jagiellońską, przebicie Kijowskiej - i ogólnie Targowa się odetkała, więc tunel w starej okolicy nie ma sensu, zwłaszcza po wybudowaniu tego hotelu, czy czegoś tam między 5 a 7.
ŁK

ODPOWIEDZ