Linia tramwajowa na Moście Łazienkowskim

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Linia tramwajowa na Moście Łazienkowskim

Post autor: rhemek » 20 lut 2015, 20:24

Skoro most sie spalil a trzeba bedzie ograniczac ruch samochodow bo normy przekroczylismy strasznie i unia na wlasnie bedzie dowalac mega kary, to moze skorzystac z okazji, i trase lazienkowka zlikwidowac dla ruchu tranzytowego, zostawic tylko jeden pas dla samochodow, buspas i zrobic na reszcie linie tramwajowa, rowerostrade i posadzic drzewa. Przeciez za 4 lata bedzie gotowa obwodnica.

Ps: Pisze serio i nie , nic nie bralem :)

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7374
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 20 lut 2015, 20:33

rhemek pisze:Skoro most sie spalil a trzeba bedzie ograniczac ruch samochodow bo normy przekroczylismy strasznie i unia na wlasnie bedzie dowalac mega kary, to moze skorzystac z okazji, i trase lazienkowka zlikwidowac dla ruchu tranzytowego, zostawic tylko jeden pas dla samochodow, buspas i zrobic na reszcie linie tramwajowa, rowerostrade i posadzic drzewa. Przeciez za 4 lata bedzie gotowa obwodnica.

Ps: Pisze serio i nie , nic nie bralem :)
Dowaliłeś jak łysy grzywką o kant kuli.

primoż
Posty: 3712
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 20 lut 2015, 20:39

rhemek pisze:Skoro most sie spalil a trzeba bedzie ograniczac ruch samochodow bo normy przekroczylismy strasznie i unia na wlasnie bedzie dowalac mega kary, to moze skorzystac z okazji, i trase lazienkowka zlikwidowac dla ruchu tranzytowego, zostawic tylko jeden pas dla samochodow, buspas i zrobic na reszcie linie tramwajowa, rowerostrade i posadzic drzewa. Przeciez za 4 lata bedzie gotowa obwodnica.

Ps: Pisze serio i nie , nic nie bralem :)
Jakoś wolałbym najpierw ograniczyć ruch w Alejach Jerozolimskich. Ograniczenie ruchu w AlJ przerzuci auta na TŁ. Z kolei ograniczenie ruchu na TŁ w postaci zamknięcia mostu Łazienkowskiego spowodowało przesunięcie m.in. w AlJ, czyli do ścisłego centrum miasta.
Nie zawsze poważne opinie :wink:

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 20 lut 2015, 20:53

rhemek pisze:Skoro most sie spalil a trzeba bedzie ograniczac ruch samochodow bo normy przekroczylismy strasznie i unia na wlasnie bedzie dowalac mega kary, to moze skorzystac z okazji, i trase lazienkowka zlikwidowac dla ruchu tranzytowego, zostawic tylko jeden pas dla samochodow, buspas i zrobic na reszcie linie tramwajowa, rowerostrade i posadzic drzewa. Przeciez za 4 lata bedzie gotowa obwodnica.

Ps: Pisze serio i nie , nic nie bralem :)
Nie wiem jak wygląda sprawa zgłaszania 'budżetów obywatelskich'. Wydaje mi się jednak, że w zaistniałej sytuacji - praktycznie zbudowania mostu na nowo - można spróbować zgłosić 'wniosek obywatelski' o głosowanie nad wykorzystaniem kasy na odbudowę mostu wraz z torowiskiem tramwajowym. Taka okazja NIGDY WIĘCEJ wg mnie się nie zdarzy.
Oczywiście, we wniosku musi być konkretny plan połączenia tego torowiska na moście z resztą sieci.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 lut 2015, 20:55

Nie ten rząd wielkości, jeśli chodzi o pieniądze.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10642
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 lut 2015, 20:57

Inż. Glonojad wrzucił kiedyś odręczny rysunek przejścia przez pl. Na Rozdrożu (TŁ - al. Wyzwolenia - Filtrowa/JPII/Marszałkowska).
Nie ten rząd wielkości, jeśli chodzi o pieniądze.
Jeśli to naprawdę ma kosztować tylko 100-130 mln zł, to może faktycznie. Lecz czy Łazienkowski nie potrzebować będzie odbudowy w podobnym zakresie co Grot? Wtedy i rząd wielkości więcej będzie kosztować zabawa.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 20 lut 2015, 20:58

In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10642
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 lut 2015, 20:59

A to przepraszam.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 20 lut 2015, 21:06

Bastian pisze:Nie ten rząd wielkości, jeśli chodzi o pieniądze.
OK, ale sam fakt zgłoszenia, nawet potem odrzuconego wniosku, mógłby dać do myślenia decydentom. Poza tym, jeśli nie teraz to kiedy? Wiem, że szansa na 'stramwajowanie' TŁ nie jest duża, ale chyba obecna sytuacja sprawia, że naciski i inne inicjatywy mają najwięcej szans na realizację. Bo jak most nabierze statusu 'w odbudowie' w obecnej formie, to 'utramwajowienie' nie będzie możliwe.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 lut 2015, 21:10

Ja też coś wrzucałem, ale dużo mniej dopracowanego i ambitnego (zakładałem jedynie jeden tor na północnej łącznicy, bedący końcówką dla 14).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4762
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 20 lut 2015, 22:04

Bastian pisze:Nie ten rząd wielkości, jeśli chodzi o pieniądze.
Nie zapominajmy że dodatkowo mają być robione zupełnie od nowa estakady na Powiślu. To już będą duże koszty.
Obrazek

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10642
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 lut 2015, 22:28

A one nie są właśnie robione?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 20 lut 2015, 22:35

Khe? Nie ślimaki, które już zrobiono, tylko estakady nad rondem Sedlaczka, które na razie tylko podparto.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 lut 2015, 23:42

Wiliam pisze:
Bastian pisze:Nie ten rząd wielkości, jeśli chodzi o pieniądze.
Nie zapominajmy że dodatkowo mają być robione zupełnie od nowa estakady na Powiślu. To już będą duże koszty.
No to przecież tym bardziej... 8-(
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4762
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 21 lut 2015, 0:09

Bastian pisze:
Wiliam pisze: Nie zapominajmy że dodatkowo mają być robione zupełnie od nowa estakady na Powiślu. To już będą duże koszty.
No to przecież tym bardziej... 8-(
Zrozumiałem że remonto-odbudowa mostu to jednak sporo mniejsze pieniądze niż budowa linii tramwajowej na Trasie "Ł".
Obrazek

ODPOWIEDZ