Dworzec Południowy

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 mar 2015, 20:51

Dlatego najlepsze rozwiązanie to trasa z Wilanowa nowym przebiegiem, a nie po Wilanowskiej. Wspólny przystanek z linią DP-Służewiec, wszystkie tramwaje obsłużone na dwóch peronach, ewentualnie na placu przed metrem mógłby być "dla wysiadających" z Wilanowa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 mar 2015, 22:29

Też mi się tak zaczęło wydawać :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 01 mar 2015, 23:19

Zerkam teraz na oryginalny rysunek z torowiskiem, na podstawie którego powstawał opublikowany schemat. Oczywiście są podwójne, dwukierunkowe tory wokół nowego Dworca Południowego wraz ze skrętem od strony Służewca i w jego stronę al. Wilanowska <-> al. Niepodległości. Dzięki temu ewentualny przejazd Służewiec <-> Miasteczko Wilanów przez Dworzec Płd. odbywałby się naokoło, za to blisko wejść do stacji metra i z zatrzymaniem w jednym miejscu z tramwajami kursującymi prostopadle Puławską (N-S). Bardzo mi się ten projekt podoba, ale go się doczekamy? Może jeśli zostanie zgłoszony do wsparcia przez UE, to będzie jakiś bat. Choć przykład wycofania remontu Obozowej z dofinansowania unijnego i opóźnienie tego projektu (też świetnego) na kolejne lata pokazuje, że i to nie musi być pewnikiem.

gfedorynski
Posty: 716
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 02 mar 2015, 8:27

Choć przykład wycofania remontu Obozowej z dofinansowania unijnego i opóźnienie tego projektu (też świetnego) na kolejne lata pokazuje, że i to nie musi być pewnikiem.
Poczekaj, Obozowa nie będzie robiona w tym roku? Czy chodzi o jakieś wcześniejsze wypadnięcia z planu?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 mar 2015, 8:34

Macie Obozową w innym temacie :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10642
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 03 mar 2015, 0:22

6 minut (200 m),
200 m to ze 2,5-3 min. Ale tak, jako przesiadki do/z metra to byłoby bardzo niewygodne.
Tym niemniej zastanowiłbym się nad przebiegiem tramwaju Bukowińską.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 03 mar 2015, 10:02

Te 6 minut zawiera też jakiś szacunek czasu oczekiwania na pokonanie skrzyżowania...
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4762
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 03 mar 2016, 22:01

Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję komunikacyjno-urbanistyczną okolic stacji metra Wilanowska: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 51480.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 03 mar 2016, 22:16

Takie to... Niby fajnie zrobione, ale pojawia się pytanie dlaczego tramwaje, których część tam będzie się poruszać jako tranzyt zostały na wierzchu (a więc ich schowanie pod ziemię dałoby wymierne zyski dla układu komunikacyjnego), a autobusy, które tam tranzytem nie są i nie będą, zostały na wierzchu.

Moje wątpliwości budzi też jednokierunkowa Niepodległości i Puławska aż do Domaniewskiej. Ja bym zrobił takie wielkie rondo z wykorzystaniem Japońskiej, inaczej, będzie się tam jeździć równie fatalnie, co z Leszna w al. Solidarności albo jeszcze gorzej. Wróżę tragedię.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Autobus Czerwon
Posty: 4091
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 03 mar 2016, 22:18

Projekt zakłada także wyburzenie resztek dawnej zabudowy parterowej przy Bukowińskiej. W sumie trochę szkoda, no ale jest to nieunikniony proces.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 mar 2016, 22:29

Na razie tam mamy 100 lat planowania w postaci parkingu strzeżonego z wjazdem po chodniku: http://umapa.pl/MLHaJ

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 mar 2016, 22:49

Poc Vocem pisze:Takie to... Niby fajnie zrobione, ale pojawia się pytanie dlaczego tramwaje, których część tam będzie się poruszać jako tranzyt zostały na wierzchu (a więc ich schowanie pod ziemię dałoby wymierne zyski dla układu komunikacyjnego), a autobusy, które tam tranzytem nie są i nie będą, zostały na wierzchu.
To prawda, ale rzecz w tym, że tramwajowi znacznie trudniej jest zjechać pod ziemię (dozwolony spadek), a już zwłaszcza, gdy w dwóch kierunkach musi przejechać nad płytkim metrem. Owszem więc, były takie idee, ale nijak to nie chciało wyjść...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 03 mar 2016, 22:54

Nie wiem jak to wygląda pod kątem spadków, nie analizowałem. Niemniej jeśli odnośnie spadków tramwajowych twórcy byli propagatorami myśli dra Brzezińskiego to tak, to nie miało prawa wyjść :D
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 mar 2016, 23:32

Bastian pisze: To prawda, ale rzecz w tym, że tramwajowi znacznie trudniej jest zjechać pod ziemię (dozwolony spadek), a już zwłaszcza, gdy w dwóch kierunkach musi przejechać nad płytkim metrem.
W sensie, żeby były dwa poziomy tramwaju i oba nad metrem? :) Czy że gdzieś ma tramwaj schodzić poniżej poziomu 'nad metrem'?
Wydaje mi się, że w ogóle nad metrem a pod ziemią nie ma miejsca na tramwaj, zwłaszcza jeśli pamiętać, że gdzieś tam są piesi.

Ale z tymi spadkami, to nie przesadzajmy...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 mar 2016, 0:38

MichalJ pisze:Ale z tymi spadkami, to nie przesadzajmy...
No przecież nie będzie prawdą, że nie da się wyjść z węzła na -1 tak, aby w osi Puławskiej przejść NAD metrem. Można zrobić 15% pochylenia. Natomiast będzie prawdą, że nie da się tego zrobić, zachowując spadki odpowiednie dla tramwajów.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ