Węższe główne ulice Śródmieścia?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lis 2020, 18:52

Autobus Czerwon pisze:
25 lis 2020, 15:42
U nas na Krakowskim Przedmieściu również jest ograniczenie do 30 km/h, a faktycznie autobusy zapieprzają najczęściej 50-60 km/h, zapewne w celu nadrobienia opóźnień z innej części trasy. Osobiście np. boję się jeździć po Krakowskim Przedmieściu rowerem bardziej, niż po mokotowskim odcinku Puławskiej (mówię tu oczywiście o jeździe razem z ruchem autobusowym). Jeżeli tak u nas wygląda szacunek kierowców zawodowych do przepisów o ruchu drogowym, to trochę nie dziwię się policji że dmucha na zimne i zaakceptowała zostawienie jedynie linii 107.
To samo na Elekcyjnej, to samo na Wrocławskiej... Kierowcy autobusów wychodzą z założenia, że skoro wyspowe progi ich "nie dotyczą", to znaki drogowe również.

A druga rzecz, że rozkłady jazdy też tych znaków "nie zauważają".
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 25 lis 2020, 19:46

Jeśli rzeczywiście zbiorkomem nie będzie można jeździć Jasną/Kruczą/Szpitalną, to nad komunikacją weekendową w tym rejonie będzie trzeba się poważniej zastanowić. Być może do odstrzału powinien pójść końcowy odcinek 503 (tylko szkoda ładowarki), kawałek 518 (start z Pl.Piłsudskiego) czy całe 222 (w weekendy ta przychodnia przy Puławskiej też jest otwarta?).

111, 116 i 180 przez Marszałkowską to z okolic de Gaulle’a i tak za dużo.
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 lis 2020, 19:49

Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad przywróceniem części linii, nawet z ograniczeniem prędkości (uwzględnionym w rozkładzie) na Krakowskie. Można też rozważyć skierowanie czegoś przez Powiśle (zwłaszcza, że w weekendy dużo ludzi nad Wisła). Nie może być tak, że następny sensowny ciąg komunikacyjny NS w ścisłym centrum miasta to Targowa...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lis 2020, 23:38

Glonojad pisze:
25 lis 2020, 19:49
Nie może być tak, że następny sensowny ciąg komunikacyjny NS w ścisłym centrum miasta to Targowa...
Żebym ja nie przypomniał, gdzie widziałem 3 na objeździe tejże Targowej... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 25 lis 2020, 23:45

Jest Wisłostrada, tylko po co... celem istnieniatego ciągu jest jednak cały obszar KP. Tranzyt? Jakoś nie wierzę, żeby ten ruch 116 z Mokotowa na Żoliborz to było coś kluczowego
ŁK

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 lis 2020, 1:50

Bastian pisze:
25 lis 2020, 23:38
Glonojad pisze:
25 lis 2020, 19:49
Nie może być tak, że następny sensowny ciąg komunikacyjny NS w ścisłym centrum miasta to Targowa...
Żebym ja nie przypomniał, gdzie widziałem 3 na objeździe tejże Targowej... ;)
No właśnie to jest pewna patologia. A zwłaszcza odrzucenie naprawy tego przez skreślenie tramwaju z ul. Tysiąclecia.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 lis 2020, 8:17

Bastian pisze:
25 lis 2020, 23:38
Glonojad pisze:
25 lis 2020, 19:49
Nie może być tak, że następny sensowny ciąg komunikacyjny NS w ścisłym centrum miasta to Targowa...
Żebym ja nie przypomniał, gdzie widziałem 3 na objeździe tejże Targowej... ;)
Najpewniej na Towarowej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 lis 2020, 8:18

KwZ pisze:
26 lis 2020, 1:50
Bastian pisze:
25 lis 2020, 23:38

Żebym ja nie przypomniał, gdzie widziałem 3 na objeździe tejże Targowej... ;)
No właśnie to jest pewna patologia. A zwłaszcza odrzucenie naprawy tego przez skreślenie tramwaju z ul. Tysiąclecia.
Patologią to jest skreślenie Tysiąclecia w imię obrony każdej rudery, która przetrwała wojnę. Tym niemniej, gdyby mi ktoś dał do wyboru - Tysiąclecia czy Wiatraczna - Rzeczna - Gilarska, to bym wziął to drugie pod tramwaj.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 lis 2020, 10:48

Teoretycznie to ani nie skreślono al. Tysiąclecia, ani tramwaju na niej - praktycznie zaś to możliwe, że projekt mpzp Szmulowizny włożono profesorowi Domaradzkiemu do trumny.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 27 lis 2020, 0:50

Oidp SISKOM napisał list do HGW z 31 29 argumentami na rzecz nie skreślania tramwaju z ul. Tysiąclecia. Czyli że ta decyzja zapadła z 5 11 lat temu.
O trasie Wiatraczna - Rzeczna - Gilarska nie słyszałem, więc chętnie się dowiem, ale będę traktować jak fantazję.

Edit: znalazłem ten list, link.
Nosi datę I 2009. O ła, jak ten czas szybko leci.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 04 sty 2021, 10:48

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... wania.html
Osa pisze:Odkorkowanie pl. Zawiszy i uporządkowanie ruchu na Ochocie przesuwa się na drugą połowę nowej dekady. W miejscu planowanej od dawna nowej jezdni Al. Jerozolimskich drogowcy zbudowali parking.
Srsly istniał plan wyprostowania Alej i zaślepienia Grójeckiej? :O

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 04 sty 2021, 11:05

Tak, w ramach cywilizowania Grójeckiej.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 04 sty 2021, 11:39

Gdzie szukać takich planów? Na Siskomie nie widzę.

Myślałem, że ta druga jezdnia Alej miała kończyć się wiaduktem nad pl. Zawiszy, z którego (słusznie) zrezygnowano.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 04 sty 2021, 11:41

Emyl pisze:https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... wania.html
Osa pisze:Odkorkowanie pl. Zawiszy i uporządkowanie ruchu na Ochocie przesuwa się na drugą połowę nowej dekady. W miejscu planowanej od dawna nowej jezdni Al. Jerozolimskich drogowcy zbudowali parking.
Srsly istniał plan wyprostowania Alej i zaślepienia Grójeckiej? :O
Hm, ja to nawet myślałem, że to obowiązuje i ktoś to już projektuje...
ŁK

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 04 sty 2021, 12:18

KwZ pisze:
04 sty 2021, 11:39
Gdzie szukać takich planów? Na Siskomie nie widzę.
W Google wpisałem frazę "projekt przebudowy placu Zawiszy" i wyskoczyło mi m.in. to:
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/5 ... 5.html?i=9

ODPOWIEDZ