Trasa tramwajowa Dw.Zachodni - Wilanów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 670
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 20 paź 2022, 21:35

JanS pisze:
20 paź 2022, 17:26
Tory od Madalińskiego do Rakowieckiej będą na betonie? Bo tak wskazują ułożone szyny nad ławą torowiska i jest bez podkładów
A właśnie, chciałem się kogoś podpytac kto ma wiedzę.
Osobiście mam mieszane odczucia do betonowania torów. No bo jak zużyje się szyna (a chyba się szybciej zużywa niż dobrze położony beton?) to, żeby ją wymienić to trzeba chyba na dłuższy czas zamykać odcinek niż tam gdzie są klasyczne podkłady?
No i patrząc na firmy budowlane które lubią nie raz oszczędzić na materiale to chyba łatwiej skopać betonowanie niż klasyczny podkład?
Jakie w ogóle są plusy betonowania od podkładu betonowego czy kompozytowego (jakie teraz właśnie układają na łukach na remontowanej Pestce w Poznaniu)?
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 paź 2022, 1:53

ZielonyJamnik pisze:
20 paź 2022, 21:35
Osobiście mam mieszane odczucia do betonowania torów. No bo jak zużyje się szyna (a chyba się szybciej zużywa niż dobrze położony beton?) to, żeby ją wymienić to trzeba chyba na dłuższy czas zamykać odcinek niż tam gdzie są klasyczne podkłady?
No przecież nie zalewasz tych szyn betonem. Jak trzeba - odkręcasz śruby i wyjmujesz szyny wraz z izolacją.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 paź 2022, 6:34

Podkłady trzeba podbijać, a tłuczeń czyścić (na skutek pracy kruszywo się, nomen omen, kruszy i po latach traci właściwości - a jeśli źle jest wykonana warstwa odcinająca od podłoża, to jeszcze szybciej bo następuje pompowanie pyłu z gruntu rodzimego). Na mało uczęszczanych trasach robi się to rzadziej, na częściej - częściej. Moim zdaniem łatwiej "skopać" konstrukcję klasyczną jednak - beton dostarczany jest przez wyspecjalizowane firmy, które mają sprawdzone receptury z badaniami z laboratoriów i to też nie jest tak, że cały dzień robi B30 na budowę bloku, a przez godzinę będzie robił B15 bo wykonawca chce oszczędzić. Nikt nie będzie ryzykował takiej chryi, bo jak się sypnie, to do wymiany idzie cała partia czyli np. 2km płyty...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10492
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 21 paź 2022, 9:26

pawcio pisze:Nie pociągną bo jeszcze są przejazdy ukośne Budimexu.
A te przejazdy nie mogły być tak w ogóle bliżej Rakowieckiej? Drzewa zadecydowały? No i czy nie mogą zostać, przy ruchu tramwajów?
ŁK

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 paź 2022, 10:43

Przejazdy są, z tego co kojarzę, celowane między drzewa.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem


Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 08 lis 2022, 15:37

Tramwaje Warszawskie pisze:W weekend posadziliśmy wraz Budimex SA pierwsze 18 drzew, spośród 1000, które posadzimy w ramach budowy tramwaju do Wilanowa. Posadzenie 640 z nich to nasz obowiązek, jako inwestora. Budimex SA organizuje akcję, która pozwoli zasadzić jeszcze więcej drzew. Przygotowanych będzie 400 dodatkowych sadzonek. Tę i inną lokalizacje wskazał nam Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Tę to znaczy którą :lol: :?: Są też zdjęcia, ale nie kojarzę okolicy. To raczej mocno z dala od rejonu budowy.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 lis 2022, 12:08

No rzecz jasna, że z dala, bodajże gdzieś na Służewiu lub Służewcu. Nasadzenia przy samej trasie będzie można przecież robić dopiero po budowie...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1615
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 09 lis 2022, 18:08

Widziałem świerze nasadzenia między jezdniami Sobieskiego 2 lata temu, jak była decyzja że pójdzie tam tramwaj.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 lis 2022, 18:33

Takie to akurat można przenieść.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 10 lis 2022, 9:51

Nordyk110 pisze:
09 lis 2022, 18:08
świerze
Co to za roślina?

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 02 sty 2023, 21:44

Od 5 stycznia bus-pas od Beethovena do Dolnej kosztem pasa w stronę Wilanowa.
https://um.warszawa.pl/-/tramwaj-do-wil ... obieskiego

man1956
Posty: 1528
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 13 sty 2023, 10:46

Prośba: gdzieś w tym wątku (bądź w cytowanych w dyskusji linkach) widziałem tabelkę z estymacjami czasów przejazdu pomiędzy przystankami na trasach z Wilanowa i Sielc do Centrum i na Dw. Zachodni. Niestety, gdzieś mi tę tabelkę wcięło i nie mogę jej znaleźć. Mogę prosić o podpowiedź, gdzie jej szukać?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 sty 2023, 11:05

Była na stronie tramwajdowilanowa.pl. Strona od jakiegoś czasu jest nowa, ale spróbuj poszperać, może gdzieś tam to jeszcze jest...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

man1956
Posty: 1528
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 13 sty 2023, 11:19


ODPOWIEDZ