Pl. Wilsona

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 gru 2005, 0:43

Obrazek
Bałagan wokół stacji metra na Żoliborzu

Karol Kobos 16-12-2005 , ostatnia aktualizacja 16-12-2005 23:15

Komunikacyjny chaos na placu Wilsona. Brak świateł na przejściach powoduje korki, bo tłum pieszych krąży między fatalnie rozmieszczonymi przystankami. Tłok może doprowadzić do tragedii. Pasażerowie komentują krótko: horror

Plac Wilsona to ważny punkt przesiadkowy. Jego rola znacznie wzrosła, gdy pół roku temu otwarto stację metra. Codziennie przesiadają się tu tłumy mieszkańców północnych dzielnic Warszawy. Niestety, organizacja ruchu kompletnie się nie sprawdza.

Rano tłum na przejściu...

Pasażerowie z Białołęki wysiadają pod kinem Wisła z autobusów podjeżdżających co kilka minut. Po drodze do metra muszą przejść przez ul. Mickiewicza. Rzeka ludzi płynie bez przerwy, a samochody zmierzające ul. Mickiewicza od strony Marymontu nie mogą wjechać na plac. A po południu to mieszkańcy Marymontu blokują ulicę - wychodzą z metra i spieszą się przez przejście na przystanek swoich autobusów.

Problem rozwiązałaby sygnalizacja świetlna, którą jeszcze przed otwarciem stacji proponowali żoliborscy radni. Zarząd Dróg Miejskich wciąż jednak zwleka.

- Koncepcja nowej organizacji ruchu dla placu Wilsona jest już na ukończeniu. Nowa sygnalizacja powinna być gotowa w przyszłym roku - zapewnia Urszula Nelken z ZDM.

...wieczorem na przystanku...

Jeszcze gorzej jest na ul. Słowackiego. Na wprost urzędu dzielnicy między jezdnią a torami tramwajowymi powstał wąski przystanek. Każdego popołudnia tłoczy się tu tłum ludzi, którzy wysiedli z metra i chcą się przesiąść w stronę Bielan, Tarchomina, Izabelina czy Łomianek.

Godzina 16. Autobus 110 staje na samym początku zatoki. Pasażerowie biegną, przeciskając się między tymi, którym ta linia nie pasuje. Kobieta z ciężką torbą próbuje ominąć tłum jezdnią. Tuż za nią jedzie już następny autobus. Kierowca trąbi, a kobieta w ostatniej chwili uskakuje na chodnik. - Tak jest zawsze. Widziałem nawet, jak raz autobus zahaczył kogoś lusterkiem - opowiada Bartek z Łomianek.

Sytuacja ma się poprawić po nowym roku: z przystanku zniknie zatłoczona linia E-4 do Tarchomina. Sprzed kina Wisła okrąży pl. Wilsona i pojedzie ul. Krasińskiego do Wisłostrady i mostu Grota-Roweckiego. Nie wiadomo jeszcze, czy podobną trasą zacznie jeździć także 511, która kursuje w tym samym kierunku.

...a złość w internecie

Dyskusja o feralnym miejscu toczy się w portalu internetowym Gazeta.pl pod tytułem "Horror przystankowy na oczach władzy". Internauci chcą poszerzenia przystanku przez likwidację zatoki. Pomysł nie podoba się w ZDM. - Jeśli zlikwidujemy zatokę, to stające na jezdni autobusy będą blokować ruch - odpowiada Urszula Nelken.

Internauci podkreślają, że priorytetem powinno być bezpieczeństwo pieszych, a nie wygoda kierowców. Poza tym podobny przystanek jest przy stacji Ratusz i tam korki się nie tworzą. - Na ul. Słowackiego niewiele można już zrobić, ale przyjrzymy się jeszcze temu miejscu - zgadza się w końcu pani rzecznik.


[ Dodano: 2005-12-17, 00:46 ]
Miasto nie potrafi wydać pieniędzy, które ma, a głupio oszczędza (w tym przypadku na usytuowaniu stacji), zatruwając życie mieszkańcom na wiele pokoleń... :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 17 gru 2005, 0:47

teraz to wszędzie tworzą się zatory, tłoki i korki, a Warszawa w coraz większym stopniu spraliżowana :x
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5285
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 17 gru 2005, 0:48

Dlatego jeszcze więcej linii należy krańcować na Pl. Wilsona :x

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 17 gru 2005, 0:49

Nie do końca mogę się zgodzić. Onie nie chcieli robić tam węzła, a lokalizacja stacji temu odpowiada. Bulwersuje mnie coś innego - Galas blokuje czwórkę, ale pozwolił na zrobienie takiego pierdolnika na Wilsonie:

- zrobienie za małej zatoki na Słowackiego (żenada!)
- niezbudowanie sygnalizacji na Mickiewicza
- nieskoordynowanie świateł na Słowackiego

To tam trzeba było walnąć pięścią w stół i wymusić sensowne rozwiązania a nie się pastwić nad biedną "czwórką".

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 17 gru 2005, 0:52

To wszystko chwilowe. Otworzą następną stację to się tam tłumy przeniosą.

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 17 gru 2005, 0:54

albo wreszcie dojdzie do jakiejś równowagi
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 17 gru 2005, 0:55

Wystarczy zabrać linie tarchomińskie i wszystko będzie git.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 17 gru 2005, 18:55

Poza tym, że przystanek, o którym mowa jest za wąski, to przydałoby się jeszcze przejście między nim a przystankiem tramwajowym w stronę Bielan.

Dobrze, że Pl. Wilsona w miarę wydłużania metra straci na znaczeniu.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 18 gru 2005, 1:15

to bedzie BARDZO subiektywna opinia... a bedzie brzmiala tak:
jesli ktos mi postawi swiatla na drodze z E-4, 511 i 524 do metra i z powrotem, to znajde i urwe pewien kawalek ciala... dla mnie, jako studenta PW dojezdzajacego z Legionowa takie przemykanie przed samochodami, to kilka minut in plus... i niech tak pozostanie... ;)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 gru 2005, 22:23

hafilip84 pisze: jesli ktos mi postawi swiatla na drodze z E-4, 511 i 524 do metra i z powrotem, to znajde i urwe pewien kawalek ciala... dla mnie, jako studenta PW dojezdzajacego z Legionowa takie przemykanie przed samochodami, to kilka minut in plus...
Po prostu stacja Pl. Wilsona, układ wyjść z niej itp jest - już tradycyjnie - hm, penisowy. I tyle.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 18 gru 2005, 22:33

jest penisowy.... owszem... ale teraz jestem w stanie wyjsc z busa i prawie bez zatrzymania dojsc do metra... jak wprowadza swiatla, to.... hmmm.... penis...

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 27 lis 2007, 20:57

Ha, odgrzebuję z przykrością temat sprzed dwóch lat - w ciągu ostatniego tygodnia-dwóch rozpoczęto instalację świateł przy wylocie z Krasińskego (z relacji WS, tj. od Stołecznej). Nie powiem, co myślę na ten temat... =;
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 lis 2007, 21:17

Chyba już są tego skutki, bo jadąc dziś przez Pl. Wilsona na północ ruszając ze świateł na południowym wlocie Mickiewicza przestałem z dobre pół minuty na środku Placu przed wylotem Słowackiego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 lis 2007, 21:31

Takie są skutki durnej lokalizacji stacji metra... no cóż, trzeba było oszczędzić na czymś, by walnąć "wysmakowany" wystrój :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 27 lis 2007, 21:39

pawcio pisze:Chyba już są tego skutki, bo jadąc dziś przez Pl. Wilsona na północ ruszając ze świateł na południowym wlocie Mickiewicza przestałem z dobre pół minuty na środku Placu przed wylotem Słowackiego.
O której? o 14 jeszcze wszystko było wyłączone. A potem tylko te stare były włączone.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ