Trasa tramwajowa na Kasprzaka

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 maja 2021, 14:47

fik pisze:
14 maja 2021, 15:46
Czasoprzestrzeń w TW: budujemy linię tramwajową od tego skrzyżowania do końca perspektywy unijnej.

;-)
Której perspektywy? Bo obecna jest tak jakby... blisko finiszu.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 17 maja 2021, 18:09

Mnie wydawało się, że spadła tylko trasa na Gocław (oficjalnie).
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 maja 2021, 19:35

person pisze:
17 maja 2021, 14:47
fik pisze:
14 maja 2021, 15:46
Czasoprzestrzeń w TW: budujemy linię tramwajową od tego skrzyżowania do końca perspektywy unijnej.

;-)
Której perspektywy? Bo obecna jest tak jakby... blisko finiszu.
N+3.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 17 maja 2021, 23:17

KwZ pisze:
17 maja 2021, 18:09
Mnie wydawało się, że spadła tylko trasa na Gocław (oficjalnie).
Mam wrażenie, że wróci.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 maja 2021, 8:26

Formalnie nikt jej z planów inwestycyjnych nie wyrzucił. Czy jest na nią wola polityczna, to inna sprawa... natomiast na powrót do perspektywy finansowej 2014-20 (23) nie ma żadnych szans z przyczyn oczywistych.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 18 maja 2021, 10:35

Ja pisałem, że trasa na Gocław spadła z obecnej perspektywy unijnej do następnej. Ale czy przy okazji nie znalazła się w limbo jak Modlińska - zobaczymy. A jest przydatna bardziej niż M3.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 maja 2021, 10:38

Na następną na razie nie ma co spadać, bo nie wiadomo czy i jakie pieniądze dostanie Warszawa. Patrząc na to, jak sformułowano KPO jestem pełen obaw.

Co w sumie niewiele zmienia, bo dokumentacja projektowa jest zakontraktowana i jest realizowana. Decyzja stanie się pilna, gdy zostanie dociągnięta do etapu materiałów do PnB żeby było wiadomo, czy wniosek i kiedy skladać .
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 18 maja 2021, 10:51

Jak się ma do tego KPO to nie wiem. Wydawało mi się, że KPO to miały być kolejne pieniądze.

Ale też, że do kolejnej perspektywy mazowieckie z Warszawą miało przekroczyć 75% średniego unijnego PKB, co groziło odcięciem finansowania dla całego województwa i stąd PiS zaproponował woj. warszawskie i skończyło się tylko na wydzieleniu regionu w TERYT - ale Warszawie już mogą nie przysługiwać pieniądze na infrastrukturę. I że to uzasadniało budowę metra kosztem tramwajów przez ostatnie 15 lat.

Co oczywiście powinno przekierować siły i środki ze św. metra na łykalne projekty tramwajowe.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 maja 2021, 11:14

KPO oraz POIŚ 2021-27 będzie przygotowywać i zatwierdzać ta sama ekipa rządowa a więc można spokojnie założyć, że opierając się na tych samych priorytetach.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 18 maja 2021, 11:15

Aaaa to dlatego Trzaskowski "chce" budowy M3: nie dostanie na nią kasy i będzie mógł walić w PiS.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 maja 2021, 11:26

Nie komentuję kwestii M3.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 24 maja 2021, 15:51


Yelonker
Posty: 801
Rejestracja: 12 lis 2017, 2:53
Lokalizacja: Hala Wola

Post autor: Yelonker » 24 maja 2021, 18:33

No a tramwaj na Kasprzaka zostanie połączony z dworcem Zachodnim dopiero w... 2035.
Warszawa: Miejskie inwestycje tramwajowe bardzo odległe
Super, będziemy się tak bawić z jedną trasą piętnaście lat, bo tu miasto zbuduje ogryzek, tam zbuduje drugi, a jeszcze gdzie indziej trzeci.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 24 maja 2021, 20:03

Ale tramwaje nie od wczoraj tak są traktowane, tylko od 15 lat.

Czemu nie chcą budować tramwaju na Rostafińskich? Jest potrzebniejszy niż Zachodni - Grójecka.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

bł. tłumwielbicieli
Wtyczka z Episkopatu
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2006, 12:24

Post autor: bł. tłumwielbicieli » 24 maja 2021, 21:43

KwZ pisze:
24 maja 2021, 20:03
Ale tramwaje nie od wczoraj tak są traktowane, tylko od 15 lat.
=D> =D> =D> =D> =D> =D> :boohoo:

ODPOWIEDZ