Trasa tramwajowa na Kasprzaka

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 lut 2021, 16:19

Flash8222 pisze:
12 lut 2021, 10:45
Mówiłem, że kwoty będą wyższe niż budżet. Zobaczymy jakie ceny będą po aukcji elektronicznej ale wciąż będą wyższe to wątpię by miasto dołożyło hajs. Tak więc nie nakręcałbym się że ta trasa powstanie.
Bez przesady, 6 z 7 ofert przekracza budżet o raptem 10-20 milionów i to przed aukcją.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 lut 2021, 17:19

A skoro jest aukcja, to oferty na pewno mają bufor.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lut 2021, 19:55

Ostateczna cena będzie zapewne w przedziale 240-220 mln, może do 200 zejdzie nawet.

Umowa na bank zostanie zawarta - to jest temat z aktywną umowa o dofinansowanie, gdzie środki unijne już zaczęły wpływać.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lut 2021, 19:56

michael112 pisze:
12 lut 2021, 11:55
Stary Pingwin pisze:
12 lut 2021, 10:26
Tak jak w projekcie, oczywiście bez przystanku Kasprzaka/Ordona. Tramwaj z Kasprzaka skręcał w prawo, w Rewolucji Październikowej i lewo w Wolską. Poza 11 i 34(?), które miały pętlę w miejscu dealera Toyota.
Dziękuję. A wie ktoś, dlaczego właściwie nie odbudowano tej trasy od razu? Jaki był pierwotny plan? [tzn. z przełomu lat 80./90.] Puszczenie tramwaju po al. Prymasa tak jak kiedyś?
Miał dojechać do Górczewskiej i Górczewską do Powstańców. Niektóre plany miejscowe nawet zawierały stosowne zapisy, a przy projektowaniu Górzczewskiej była spora podobno awantura o brak rezerwy na tramwaj. Zakład budżetowy TW niewiele jednak wówczas mógł zrobić.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 14 lut 2021, 22:25

Glonojad pisze:
14 lut 2021, 19:56
michael112 pisze:
12 lut 2021, 11:55


Dziękuję. A wie ktoś, dlaczego właściwie nie odbudowano tej trasy od razu? Jaki był pierwotny plan? [tzn. z przełomu lat 80./90.] Puszczenie tramwaju po al. Prymasa tak jak kiedyś?
Miał dojechać do Górczewskiej i Górczewską do Powstańców. Niektóre plany miejscowe nawet zawierały stosowne zapisy, a przy projektowaniu Górzczewskiej była spora podobno awantura o brak rezerwy na tramwaj. Zakład budżetowy TW niewiele jednak wówczas mógł zrobić.
To chyba za czasów kiedy nie planowano św. metra na Górczewskiej. Chociaż taki tramwaj (Górczewska - al. Prymasa Tysiąclecia - Kasprzaka - Prosta) pewnie też by zdał egzamin gdyby faktycznie go wybudowano.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 lut 2021, 7:16

Tak, wówczas obowiązywała wersja Kasprzaka - Olbrachta - Człuchowska lub Kasprzaka - Człuchowska (z przejściem pod cmentarzem Powstańców Warszawy). Ta druga była chyba podstawowa, a na jej przebiegu w 2005 roku udowadniałem zasadność budowy odcinka na Ka(puści)baty na estakadzie a dalej w nasypie i wykopie do STP Mory (dyplom inżynierski z wyróżnieniem).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 lut 2021, 10:53

Kabaty? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 lut 2021, 11:06

Kabaty kapuściane - Kapuściaty.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8265
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 10 maja 2021, 10:46

W sobotnim Stołku można było przeczytać, że:
Stołeczna pisze: Opóźnia się też rozstrzygnięcie rozpisanego latem zeszłego roku przetargu na budowę odcinka Kasprzaka - Wolska. Ceny poznaliśmy w lutym, miała jeszcze nastąpić dogrywka elektroniczna, ale odrzucono dwie najniższe oferty (które i tak przekraczały kosztorys) i są odwołania. Ich rozstrzygnięcie ma zająć miesiąc. W wakacje zaś według Macieja Dutkiewicza zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę linii tramwajowej do Wilanowa. - W 2022 roku prace budowlane będziemy prowadzić równolegle na głównej trasie, czyli na ul. Sobieskiego i na jej odnodze, czyli na Gagarina. Koniec inwestycji w 2023 r. - przekazał nam rzecznik Tramwajów Warszawskich.
.
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... borzu.html

Końca nie widać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 10 maja 2021, 11:20

Ja tam nie widzę początku :]

Tak, wiem, proces inwestycyjny nie zaczyna się od wbicia łopaty...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 maja 2021, 14:27

Początek jest mniej więcej tutaj. Mam nadzieję, że pomogłem:

https://www.google.com/maps/@52.2258165 ... 384!8i8192

;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 14 maja 2021, 15:28

No nie wiem, myślałem, że to koniec. W przestrzeni.

Początku nie widzę - w czasie.

;)
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 maja 2021, 15:46

Czasoprzestrzeń w TW: budujemy linię tramwajową od tego skrzyżowania do końca perspektywy unijnej.

;-)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 14 maja 2021, 15:51

Albo odsyłamy w przyszłość, jak Gocławek czy Modlińską :evil:
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 maja 2021, 21:28

Bo to przyszłościowe inwestycje są.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ