Trasa tramwajowa na Kasprzaka

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 19 lis 2020, 11:13

Dzisiejsza Stołeczna donosi, że nie ma szans na podpisanie umowy na nowy odcinek na Kasprzaka. Biednym TW jak zawsze wiatr w oczy*:
"Najbliższa wydawała się dwukilometrowa trasa wzdłuż ul. Kasprzaka z bezkolizyjnym przejazdem w wykopie przez węzeł drogowy z ul. Wolską i Redutową. Przetarg tramwajarze ogłosili pod koniec lipca, a teraz wciąż przekładają terminy otwarcia oferty: z października na listopad i z listopada na grudzień. (...) Nie ma więc już szans na podpisanie w tym roku umowy"
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... to-do.html


* (podobnie jak niezbyt udolnemu ZTMowi na Winnicy)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 lis 2020, 20:38

A co, jak nie w tym roku, to już w ogóle mogiła? Jest druga połowa listopada, przypominam.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 lis 2020, 21:08

Jak ma wyglądać węzeł przesiadkowy z koleją obwodową?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 lis 2020, 6:18

Perony tramwajowe tam, gdzie onegdaj. Kolejarze nie byli zbytnio zainteresowani tematem.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 20 lis 2020, 7:43

Hehe.
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 lis 2020, 10:39

A gdzie były onegdaj, bo - przyznaję - nie pamiętam akurat tego skrzyżowania?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 20 lis 2020, 10:52

Bastian pisze:
19 lis 2020, 20:38
A co, jak nie w tym roku, to już w ogóle mogiła? Jest druga połowa listopada, przypominam.
Ubolewam, że jakoś te inwestycje nie idą. Tak duże miasto, tak duże organizacje, tak duży potencjał merytoryczno-osobowo-finansowy...
Bastian pisze:
20 lis 2020, 10:39
A gdzie były onegdaj, bo - przyznaję - nie pamiętam akurat tego skrzyżowania?
Chciałem sprawdzić na trasbusie, ale... account suspenden :(

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 20 lis 2020, 11:09

Duża wyspa przed wiaduktem kolei, na wysokości kościoła przy Bema. Potem był skręt w Rewolucji Październikowej. Przystanek w obu kierunkach. Jezdnie Kasprzaka się rozwidlają przed rondem, widoczne na mapach.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 lis 2020, 11:19

Bastian pisze:
20 lis 2020, 10:39
A gdzie były onegdaj, bo - przyznaję - nie pamiętam akurat tego skrzyżowania?
Skoro będą w tym samym miejscu, co kiedyś, to muszą być po wschodniej stronie :P
Znalazłem zresztą, jeśli aktualne, to będzie relatywnie nieźle. W porównaniu z drugim końcem Woli czy Kołem wręcz fantastycznie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 20 lis 2020, 11:28

Dobrze pamiętam.
miłośnik 13N

mb112
Posty: 927
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 20 lis 2020, 12:27

Chyba najbardziej aktualna wersja jest tutaj:
http://rowery.um.warszawa.pl/sites/rowe ... -10-31.pdf
ale nie widać dużych zmian w stosunku do tego z linka piętro wyżej.

Przy okazji warto zauważyć że średnio potrzebny przystanek Cmentarz Prawosławny teraz ma być tylko dla autobusów ale w obie strony (zapewne NŻ).

Yelonker
Posty: 801
Rejestracja: 12 lis 2017, 2:53
Lokalizacja: Hala Wola

Post autor: Yelonker » 20 lis 2020, 12:43

Ja szczerze mówiąc nie widzę sensu w tym, żeby jakakolwiek dzienna linia autobusowa tamtędy kursowała i obsługiwała ten przystanek, więc chyba jedynym celem jego istnienia jest rekompensowanie braku Reduty Wolskiej w stronę Śródmieścia liniom nocnym, z których zresztą chyba żadna teraz przez Wolską nie kursuje.

Za to na Skierniewickiej między Kasprzaka a Siedmiogrodzką dwie pary przystanków to dosyć sporo, myślałem, że Szpital Wolski to wyleci w związku z przeniesieniem na Kasprzaka.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 lis 2020, 17:33

Yelonker pisze:
20 lis 2020, 12:43
Ja szczerze mówiąc nie widzę sensu w tym, żeby jakakolwiek dzienna linia autobusowa tamtędy kursowała i obsługiwała ten przystanek
A 154 i 167? Nawet połączenie z dworcem... i prawie z lotniskiem ;)
Yelonker pisze:
20 lis 2020, 12:43
Za to na Skierniewickiej między Kasprzaka a Siedmiogrodzką dwie pary przystanków to dosyć sporo, myślałem, że Szpital Wolski to wyleci w związku z przeniesieniem na Kasprzaka.
No i iak byś go zaliczał, zjeżdżając do zajezdni (bo nie widzę, co by miało zostać liniowo na Skierniewickiej - i po co)?

Tu jeszcze o przetargu, opóźniającym się z powodu pytań oferentów:
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 66626.html
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 lis 2020, 20:24

fik pisze:
20 lis 2020, 11:19
Bastian pisze:
20 lis 2020, 10:39
A gdzie były onegdaj, bo - przyznaję - nie pamiętam akurat tego skrzyżowania?
Skoro będą w tym samym miejscu, co kiedyś, to muszą być po wschodniej stronie :P
Znalazłem zresztą, jeśli aktualne, to będzie relatywnie nieźle. W porównaniu z drugim końcem Woli czy Kołem wręcz fantastycznie.
też jestem całkiem zadowolony (nie wypada mi nie być zresztą, wiele to moich autorskich ponysłów w projekcie) ale kolejarze mieli szansę rozsunąc wiadukty, zrobić chociaż windę na górę ..
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Yelonker
Posty: 801
Rejestracja: 12 lis 2017, 2:53
Lokalizacja: Hala Wola

Post autor: Yelonker » 20 lis 2020, 20:34

Bastian pisze:
20 lis 2020, 17:33
A 154 i 167? Nawet połączenie z dworcem... i prawie z lotniskiem ;)
154 i 167, jeśli się ostaną na Woli, i tak pewnie będą dojeżdżać Kasprzaka do Prymasa, więc nie obsłużą tych przystanków.
Bastian pisze: No i iak byś go zaliczał, zjeżdżając do zajezdni (bo nie widzę, co by miało zostać liniowo na Skierniewickiej - i po co)?
Pewnie jakaś linia z Krzyżanowskiego do Wolskiej będzie tamtędy w dalszej perspektywie kursować, bo i na Krzyżanowskiego średnio jest jakakolwiek inna możliwość, niż coś od strony Woli - znaczy zawsze może być jakiś magiczny twór jadący Kasprzaka/Prostą i na północ, ale przy silnej jedynce, która jedzie na Ochotę prostszą trasą, nie spodziewałbym się w nim zbyt wysokiej frekwencji.

ODPOWIEDZ