BRT do Sochaczewa

Moderator: Wiliam

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 07 maja 2016, 9:52

O treść tego artykułu.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 maja 2016, 15:04

Na potrzeby dyskusji załóżmy, że profesor Brzeziński jest jedyną osobą decyzyjną w sprawie budowy tego BRT: inwestycja jest realizowana i stworzony zostaje system dowozu zgodny z założeniami Brzezińskiego zawartymi w artykule, natomiast w praktyce nie oznacza to, że z linii dowozowej Błonie - BRT lub Sochaczew - BRT nie skorzystają "pod prąd" osoby chętne do jazdy koleją. O to chodzi Glonowi, jeśli dobrze rozumiem.

Co nie zmienia absurdalności sytuacji, w której człowiek z wyższym wykształceniem proponuje dowóz do autobusów z miejscowości, w której jest kolej, a o kolei tej się nie zająknąwszy.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 07 maja 2016, 15:25

Doktor, nie profesor na szczęście. Natomiast co do samej dyskusji, argument Glona rozbija się o szczegóły: dostępność i rozkład jazdy. Jeśli przystanki będą zbyt rzadko, liczba pasażerów w strefie opłacalności dojazdu koleją będzie niewielka (ale nie sądzę by tak było, zapewne na drogach prostopadłych do DW przystanki będą gęsto, pytanie jak na samej DW). Niestety rozkładem można udupić wszystko. Nie wiemy jaka będzie częstotliwość tych linii, jesli będą rzadko i niezschynronizowane z pociągiem, dojazd do stacji będzie niekorzystny czasowo. Jeszcze gorzej będzie, jeśli część lub wszystkie kursy przeciwbieżne do potoku szczytowego, będą kierowane jako PT.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6925
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 maja 2016, 16:02

Poc Vocem pisze:Doktor, nie profesor na szczęście.
Mea pulpa, nie wiem, czemu sobie tego profesora ubzdurałem.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10642
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 maja 2016, 18:52

Mnie się wydawało, że w jakimś artykule był przedstawiony jako prof. PW.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26817
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 maja 2016, 19:07

Habilitacji AFAIK nie zrobił, chociaż pewnie mu to wpadnie, bo funkcja na uczelni już jest (z-ca dyrektora instytutu IIRC).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 08 maja 2016, 14:39

Nie jest profesorem PW, habilitacji też nie robi, bo jak wiemy i tak kasa jest z czego innego (np. z wciskania wszędzie BRT). Uczelnia jest mu potrzebna zapewne tylko do podnoszenia swojego autorytetu.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26817
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 maja 2016, 21:50

Na korytarzach mówiło się, przynajmniej parę lat temu, że habilitacja jest mu pisana.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 08 maja 2016, 22:37

Parę lat emu zdarzało mu się jeszcze coś publikować i w ogóle bardziej naukowo działał jakoś. Od mniej więcej 2010 jest w tym zakresie "martwy". Inna sprawa, że ktoś wykruszającą się kadrę profesorską zastąpić będzie musiał...
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10642
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 maja 2016, 22:57

I musi to być profesor? Gdzieś to jest zapisane? Czy najwyżej PW połączy katedrę z sąsiednią?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 08 maja 2016, 23:01

Poc Vocem pisze:Parę lat emu zdarzało mu się jeszcze coś publikować i w ogóle bardziej naukowo działał jakoś. Od mniej więcej 2010 jest w tym zakresie "martwy". Inna sprawa, że ktoś wykruszającą się kadrę profesorską zastąpić będzie musiał...
Habilitację trzeba napisać i ją obronić. Do tego trzeba mieć jakiś dorobek naukowy w tym publikacje. Nie ma wafla - inaczej się nie da, a czas tzw. docentów z mianowania (którzy habilitacji napisać nie umieli) minął.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10642
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 maja 2016, 23:15

I nie można być po prostu doktorem wykładowcą? Były takie stanowiska na UW.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 maja 2016, 23:17

Powinien zostać powołany Instytut Wolności Nauki, który weryfikowałby negatywne decyzje, odnoszące się do nadawania stopni i tytułów naukowych, tam gdzie nie ma merytorycznych, a są pozamerytoryczne przesłanki - powiedział Jarosław Kaczyński

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 08 maja 2016, 23:23

KwZ pisze:I musi to być profesor? Gdzieś to jest zapisane? Czy najwyżej PW połączy katedrę z sąsiednią?
Dobrze by było, żeby był ktoś co najmniej z habilitacją, bo inaczej zaniknie cała gałąź wiedzy, bo nikt nie będzie miał uprawnień do nadawania tytułów za prace pisane w tej dziedzinie. Wątpliwe, żeby był to Brzeziński, niemniej jest to możliwe.
MisiekK pisze:Habilitację trzeba napisać i ją obronić. Do tego trzeba mieć jakiś dorobek naukowy w tym publikacje. Nie ma wafla - inaczej się nie da, a czas tzw. docentów z mianowania (którzy habilitacji napisać nie umieli) minął.
Publikacji Brzeziński ma zdecydowanie wystarczającą liczbę, tyle że odleżane już parę lat. Inna sprawa, że właśnie brakuje mu motywacji, żeby rozprawę habilitacyjną pisać, o czym pisałem post wcześniej.
KwZ pisze:I nie można być po prostu doktorem wykładowcą? Były takie stanowiska na UW.
Można (acz samo stanowisko się nazywa teraz jakoś inaczej), zapewne zresztą Brzeziński będzie do tego dążył. Niemniej dla Zakładu brak profesora byłby bardzo dotkliwy, dlatego zakładam, że mogą być naciski na Brzezińskiego, by pisał rozprawę.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Markosek
Posty: 157
Rejestracja: 20 gru 2011, 23:31

Post autor: Markosek » 09 maja 2016, 7:28

Zmienił się tryb postępowania habilitacyjnego, nie trzeba pisać żadnej rozprawy. Wszystko opiera się teraz o publikacje, tylko muszą być odpowiednio punktowane.
M1 M2
1 4 18 25 35
109 128 136 154 171 186 190 222504 523

ODPOWIEDZ