Drogi w powiecie legionowskim

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 kwie 2006, 20:56

Ja się zastanawiam, czy jest takie miasto, gdzie wiadukty z epoki Gierka i lat 80-tych nie sprawiają, bądź nie sprawiały kłopotu :-k
Obrazek
WARSZAWA
DROGI

Cały wiadukt się sypie


Kawałki betonu o średnicy pół metra odrywają się od konstrukcji wiaduktu w Legionowie. Ale nie można zacząć remontu, bo blokują go okoliczni mieszkańcy

Obrazek
Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski uważa, że kawałek betonu, który spadł pod koła jego auta, mógł zranić, a nawet zabić człowieka
(c) MARCIN ŁOBACZEWSKI

W czwartek, kilka minut po godzinie 12, zwał betonu oderwał się od wiaduktu na drodze krajowej nr 61. Spadł na jezdnię ul. Handlowej, tuż przed maskę granatowego opla astry, którym jechał prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć wypadku.

- Bóg nade mną czuwał, skoro nic mi się nie stało - opowiadał nam o wydarzeniu Smogorzewski.- Gdyby dołem przechodził jakiś pieszy, jest duże prawdopodobieństwo, że już by nie żył.

Zły, ale jeździć można

Na miejsce przyjechała straż pożarna. Strażacy zagrodzili jedną nitkę jezdni. Strącili pozostałe betonowe nawisy, by nie spadły komuś na głowę. Nie zamknięto natomiast uszkodzonego wiaduktu, bo do tego potrzebna jest zgoda Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Oni doskonale wiedzą o niebezpieczeństwie - mówi Smogorzewski. Na potwierdzenie swoich słów powołuje się na ekspertyzę stanu technicznego obiektu wykonaną w... 1989 roku. Wynika z niej, że już wtedy konieczny był remont.

- Na razie nie polała się krew, ale katastrofa budowlana jest tylko kwestią czasu - ostrzega Smogorzewski.

W obawie przed nią prezydent Legionowa wystosował w piątek pismo do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W dokumencie prosi o "pilną interwencję w sprawie wiaduktu". Drugi dokument jest reprymendą skierowaną do szefów GDDKiA.

Dyrektor oddziału warszawskiego GDDKiA Wojciech Dąbrowski przyznaje, że co najmniej od kilku lat wie o kiepskim stanie wiaduktu w Legionowie. -To, co się wydarzyło, może się powtórzyć - nie kryje Dąbrowski. - Stan wiaduktu jest tak zły, że trzeba go po prostu rozebrać i zbudować od nowa.

Uspokaja jednak, że można po nim jeździć, bo na razie wytrzymuje obciążenia. Jak długo? Nie odpowiedział.

Autostrada pod domem

Kiedy rozpocznie się remont? -Od trzech lat próbujemy rozpocząć przebudowę. Na inwestycję chcemy przeznaczyć ok. 20 mln zł. Jest już nawet zrobiony projekt budowlany - wyjaśnia Dąbrowski. - Brakuje tylko aprobaty dwóch właścicieli domów, które stoją w pobliżu. Z tego powodu w ubiegłym roku zadanie spadło z planu, bo nie można było uzyskać pozwolenia na budowę. W tym roku jest ta sama sytuacja. A remont możemy zacząć dopiero, gdy dostaniemy zgodę wszystkich mieszkańców.

Plany drogowców zakładają wybudowanie większego ślimaka. Naczas budowy ruch będzie puszczony drogą tymczasową obok domów. To głównie przeciwko niej protestują ich mieszkańcy.

- Gdyby przed pani domem ktoś chciał budować autostradę, też by się pani nie zgadzała - tłumaczą "Rz" swój upór mieszkańcy, prosząc o anonimowość.

Trasa krajowa nr 61 jest drogą międzyregionalną. Prowadzi z Warszawy na Mazury i nad Zalew Zegrzyński. Z pomiaru ruchu z 2005 roku wynika, że codziennie przejeżdża nią ok. 22 tys. aut.

ALEKSANDRA PAULSKA
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 kwie 2006, 20:58

MeWa pisze:Ja się zastanawiam, czy jest takie miasto, gdzie wiadukty z epoki Gierka i lat 80-tych nie sprawiają, bądź nie sprawiały kłopotu :-k
Temiasta w których takich wiaduktów nie ma nie mają takich problemów :mrgreen:


A wiadukt w Legionowie jest bardzo eksploatowany. Ruch na trasie nr.61 jest duży. Wielu warszawiaków korzysta z niej szczególnie w weekendy. Ech. Przydałaby się wreszcie obwodnica Legionowa [-o<
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 10 kwie 2006, 21:17

Rzepa pisze:Brakuje tylko aprobaty dwóch właścicieli domów, które stoją w pobliżu. Z tego powodu w ubiegłym roku zadanie spadło z planu, bo nie można było uzyskać pozwolenia na budowę.
rozstrzelac, a obszerna relacje z tego wydarzenia rozeslac wszedzie gdzie jedna, dwie osoby blokuja z uporem jakies wazne inwestycje...

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 10 kwie 2006, 21:19

a ja tych osłów co blokują to bym przed sądem postawił za "zagrozenie w ruchu lądowym"

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 kwie 2006, 21:30

A za Gierka by powiedzieli: "Tu będzie droga" i by ta drgoa powstała. Pomijam, że by się dziś rozsypywała, ale by była :-s
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 11 kwie 2006, 9:58

R-11 Kleszczowa pisze:A za Gierka by powiedzieli: "Tu będzie droga" i by ta droga powstała. Pomijam, że by się dziś rozsypywała, ale by była.
=D> =D> =D>

:arrow: I to jest właśnie największy problem. Wszędzie, gdzie chcą budować jakąkolwiek drogę, ludzie mówią, że to ma być autostrada. A przecież w tym przypadku chodzi tylko o jakieś tymczasowe objazdy. Przypuszczam, że po remoncie byłyby tam ekrany dźwiękochłonne, więc mieszkańcy mieliby mniejszy hałas niż teraz.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5291
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 11 kwie 2006, 11:04

Niestety jest często tak, że wiadomo że w planie zagospodarowania dany teren jest przeznaczony na drogę, a mimo to developer buduje w najbliższym sąsiedztwie budynki mieszkalne i, zapewne przypadkiem, "zapomina" o tym wspomnieć nabywcom. A potem po paru(nastu) latach droga sie buduje a mieszkańcy protestują....
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 11 kwie 2006, 11:30

:arrow: No to w takim wypadku pretensje już tylko do developera. Chociaż swoją drogą przezorni ludzie powinni sprawdzić w urzędach, na jakim terenie kupują mieszkania.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 11 kwie 2006, 11:43

pk45 pisze:developer
ale co tu gadac o developerach... to sa prywatne domki budowane na wlasna reke przez obecnych mieszkancow....

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 11 kwie 2006, 12:04

:arrow: W tym przypadku to są domki, ale takich przypadków, o których pisał pk45 też jest coraz więcej. A kiedyś podobno była jakaś ustawa, na mocy której można było nawet wywłaszczać ludzi, którzy sprzeciwiali się budowom dróg o strategicznym znaczeniu.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 11 kwie 2006, 16:52

teraz też jest tzw. specustawa
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 11 kwie 2006, 23:47

To się mógł Burmistrz Legionowa przyjrzeć jak mniej więcej przebiega proces "sypania się" wiaduktu.

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 12 kwie 2006, 8:55

Już sobie wyobrażam te korki na Zegrzyńskiej, jak auta utkną na przejeździe :-k No ale wyjścia nie ma.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 12 kwie 2006, 12:33

tarantula01 pisze:Burmistrz Legionowa
prezydent ;)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 kwie 2006, 13:00

hafilip84 pisze:prezydent
:arrow: O kurczę! Sam pewnie też napisałbym "burmistrz", bo wydawało mi się, że Legionowo nie jest aż tak duże, żeby mieć prezydenta. No ale teraz zajrzałem na stronę miasta i w to uwierzyłem ;-).

ODPOWIEDZ