Modernizacja trasy tramwajowej w ciągu Al. Jerozolimskich

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 sie 2009, 9:45

Widzę, że "Przegubowiec" się chce ośmieszać... proszę bardzo, czas go zacząć traktować jak brukowiec.

Na miejscu właściciela tramwar'u bym się poważnie zastanowił, czy warto się z tym brukowcem stowarzyszać.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 529
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 08 sie 2009, 10:05

Glonojad pisze:Widzę, że "Przegubowiec" się chce ośmieszać... proszę bardzo, czas go zacząć traktować jak brukowiec.

Na miejscu właściciela tramwar'u bym się poważnie zastanowił, czy warto się z tym brukowcem stowarzyszać.
Już słyszeliśmy o Przegubowcu, raz wystarczy.

Dla mnie sam remont nie jest porażką, ale uważam, że można było zrobić więcej. Problem zdaje się być podejście różnych instytucji miejskich do takich kompleksowych remontów. Największym mankamentem jest brak poszerzenia przystanków, lub też pozostawianie jednego wejścia na peron, gdy mogło one być z dwóch stron (Berezyńska w stronę Wiatracznej). Szkoda również, że nie pomyślano nad postawieniem porządnych wiat - dobrym krokiem jest projekt na trasie WZ.

Samo ograniczenie prędkości na wiadukcie jest irytujące. Trochę szkoda, że te bloki mieszkalne są tak blisko.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 sie 2009, 10:18

Napisałem po raz kolejny, bo po raz kolejny "P" zmienił zdanie. Pytanie, która informacja jest prawdziwa.

BTW, od decydowania kto ma co pisac jest kto inny na tym forum.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

mkm101
Posty: 993
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 08 sie 2009, 10:28

floyd pisze: Dla mnie sam remont nie jest porażką, ale uważam, że można było zrobić więcej. Największym mankamentem jest brak poszerzenia przystanków, lub też pozostawianie jednego wejścia na peron, gdy mogło one być z dwóch stron (Berezyńska w stronę Wiatracznej).
Poszerzenie platform z racji zmian geometrii sąsiadujących jezdni wymagałoby przede wszystkim czasu (sterta uzgodnień, pozwolenia na budowę, nowe organizacje ruchu itp) i woli współpracy ze strony ZDM i MIR (z tym bywa różnie) - a czas gonił bo cała inwestycja musiała być rozliczona do połowy 2008r. (inaczej przepadało dofinansowanie z UE)
floyd pisze:Szkoda również, że nie pomyślano nad postawieniem porządnych wiat - dobrym krokiem jest projekt na trasie WZ.
To pytanie należałoby zadać do działu zarządzania infrastrukturą przystankową ZTM.

To był pierwszy projekt modernizacyjny, widać wiele korzystnych efektów, choć widać też parę niedociągnięć. Patrząc na modernizację W-Z, widać że TW wyciągnęło pewne wnioski (dzieląc projekt na etapy, tak by spokojnie prowadzić papierkologię czy też oddając m.in. tablice SIP w we właściwe ręce - organizatora komunikacji czyli ZTM).

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 529
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 08 sie 2009, 11:05

mkm101 pisze: To był pierwszy projekt modernizacyjny, widać wiele korzystnych efektów, choć widać też parę niedociągnięć. Patrząc na modernizację W-Z, widać że TW wyciągnęło pewne wnioski (dzieląc projekt na etapy, tak by spokojnie prowadzić papierkologię czy też oddając m.in. tablice SIP w we właściwe ręce - organizatora komunikacji czyli ZTM).
Oczywiście, że widać wiele korzystnych efektów. Szkoda tylko, że nie wszystko udało się zrobić. Miejmy jednak nadzieję, że kolejne modernizacje będą bardziej kompleksowe, czego dowodem będzie chyba WZ.
Glonojad pisze:BTW, od decydowania kto ma co pisac jest kto inny na tym forum.
A Balcerowicz musi odejść! Powtarzanie tego samego kilka razy nie zawsze zwiększa moc działania słów.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 08 sie 2009, 11:52

do rzeczy!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 sie 2009, 8:24

No ale jak tramwaje mają być atrakcyjniejsze od autobusów, jeśli te drugie notorycznie jeżdżą po moście siedemdziesiątką?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 12 sie 2009, 16:49

Glonojad pisze:No ale jak tramwaje mają być atrakcyjniejsze od autobusów, jeśli te drugie notorycznie jeżdżą po moście siedemdziesiątką?
No i dlatego nie są atrakcyjniejsze :)
A jak wprowadza w koncu buspas w Alejach to hoho, tramwaje będą wybierali desperaci :D

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 sie 2009, 18:45

Czy ja wiem? Tramwaje dowożą także z rejonów, gdzie komunikacja autobusowa jest słabą alternatywą, no i wciąż niektóre linie tramwaje biją na głowę częstotliwością...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27362
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 sie 2009, 20:47

Rosa pisze:
Glonojad pisze:No ale jak tramwaje mają być atrakcyjniejsze od autobusów, jeśli te drugie notorycznie jeżdżą po moście siedemdziesiątką?
No i dlatego nie są atrakcyjniejsze :)
A jak wprowadza w koncu buspas w Alejach to hoho, tramwaje będą wybierali desperaci :D
A potem znowu któryś geniusz nie zmieści się w zakręcie; poprzednio było ponad czterdziestu rannych, ciekawe, czy trzeba ofiar śmiertelnych, żeby zetrzeć ten szyderczy uśmiech z twojej twarzy.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 sie 2009, 22:34

Wówczas, jak to w Polsce, wina będzie drogowców - jak durnie śmieli w mieście zaprojektować drogę na 50 km/h.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 23 sie 2009, 16:39

fik pisze:
Rosa pisze: No i dlatego nie są atrakcyjniejsze :)
A jak wprowadza w koncu buspas w Alejach to hoho, tramwaje będą wybierali desperaci :D
A potem znowu któryś geniusz nie zmieści się w zakręcie; poprzednio było ponad czterdziestu rannych, ciekawe, czy trzeba ofiar śmiertelnych, żeby zetrzeć ten szyderczy uśmiech z twojej twarzy.
Tak, ograniczmy prędkośc autobusów do 30 żeby nie wpadały do rzeki :)
Szyderczym rechotem będę się śmiał jak się okaże że "szybki tramwaj" będzie na m. Pólnocnym jeździł 30 :D
Na razie to się po prostu zwyczajnie ciesze że powstanie buspas w alejach. Modernizacja nie przyspieszyla trawajów (tak jak tego oczekiwano), tablice dalej są felerne, jedyny zysk dla pasażera to nowy tabor i teraz trzeba się ratować buspasami. Ciesze się że ktos podjął taką decyzje i co więcej w przyszłości chciałbym również aby znalazły się władze które by się zdecydowały na buspas na JPII. Tramwaje niech sobie pełnia funkcje lokalną do czego w Warszawie się doskonale nadają ale chciałbym aby po tej trasie śmigal jakiś szybki autobus (metrobus) jeżdżący często i zatrzymujący się jedynie na węzłach na odcinku od P Mokotowskiego do Marymontu.

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 23 sie 2009, 23:23

Rosa pisze:i teraz trzeba się ratować buspasami.
Nie sądzę, że to jest powód wyznaczenia buspasa w Alejach. Zapoznaj się z Analizą możliwości wyznaczenia buspasów w Warszawie (była na stonach ZTM, jest na SISKOM). Poza tym w Alejach nadal jest dużo linii autobusowych, a dawanie priorytetu KZ jest podstawą polityki transportowej miasta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 13 lis 2009, 20:06

Na tych tablicach nie można polegać nawet w kwestii wyświetlania właściwej godziny.

Godz. 18.42. Tramwaj podjeżdża na przystanek Pl. Narutowicza, na tablicy pokazywana jest godzina 18.40, po chwili zmienia się na 18.42. Ok, zdarza się - przeszedłbym nad tym do porządku dziennego, ale... na przystanku Wawelska na tablicy jest godzina... 18.41, która zmienia się po chwili na 18.43.

Do tego nadal tramwaje widma...
Czy jest szansa, że to kiedykolwiek będzie lepiej działać zamiast dezinformować?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lis 2009, 20:14

Po pierwsze, od jęczenia na forum to się nie poprawią. Ja, jak zauważę nieprawidłowość, to ją zgłaszam i jest to załatwiane.

Po drugie, po co Tobie SIP? Nie wystarczy informacja, że "kursuje co 5 minut", którą można odczytać z kartkowego rozkładu?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ