Czy powinna powstać pętla przy Węźle Marsa/Płowiecka

Moderator: Wiliam

Czy powinna powstać pętla przy węźle Marsa/Płowiecka?

TAK
17
52%
NIE
15
45%
NIE mam zdania
1
3%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 kwie 2006, 20:34

Jamnik pisze:Ten wykup komisu, o którym pisaliście wcześniej, raczej nie jest możliwy. Z tego co wiem, obszar ten ma być wykupiony przez państwo, w celu poprowadzenia Trasy Siekierkowskiej. Właściciel twardo broni się przed utratą swojego terenu, ale jakoś pewnie się dogadają. ;)
Chociaż w sumie to nie wiem po co im potrzebny akurat ten grunt. Przecież trasa będzie przebiegała po drugiej stronie Ostrobramskiej.
ponoć już się dogadali i częściowo tylko zajjmą teren, ktoś niedawno o tym pisał
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 25 kwie 2006, 8:28

Ja jestem jak najbardziej za tą pętlą, ale warunkiem bezwzględnym jest dociągnięcie tramwai. Ktoś napisał, że autobusy na tym węźle nie pustoszeją, ale wystarczy popatrzeć, jak pustoszeją na Gocławku, więc gdyby już tam były tramwaje, to autobusy pustoszałby jeszcze bardziej. Po modernizacji linii tramwajowej i skróceniu czasu przejazdu do centrum, na pewno bardziej będzie się opłacało przesiaść w bardzo częste tramwaje niż stać autobusami w korku. Na pętli powinny kończyć wszystkie podmiejskie i rzadkie czerwone typu 502.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 kwie 2006, 8:36

No oczywiście, że bez szynochodów to by nie miało sensu... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 25 kwie 2006, 10:11

Nazgul pisze: Po modernizacji linii tramwajowej i skróceniu czasu przejazdu do centrum, na pewno bardziej będzie się opłacało przesiaść w bardzo częste tramwaje niż stać autobusami w korku. Na pętli powinny kończyć wszystkie podmiejskie i rzadkie czerwone typu 502.
To wszystko zalezy od tego o ile ten czas zostanie skrócony.

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 25 kwie 2006, 15:40

Jamnik pisze:
ja0306 pisze:A skrzyzowanie ostrobramska/Rodzewiczówny strona Płd.
Nie wiem, czy znalazłoby się miejsce. Trzeba by było rozebrać budynek Billi albo salon Renault. =;
A tam dalej nie ma pustego miejsca na petle?
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 25 kwie 2006, 16:23

ja0306 pisze:A tam dalej nie ma pustego miejsca na petle?
:arrow: A nawet gdyby było, to budowa pętli przesiadkowej akurat tam nie ma większego sensu.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 06 maja 2006, 11:37

Pętla autobusowa? A po co? Żeby się przesiadać z busa w busa?
Przede wszystkim powinna być pociągnięta linia tramwajowa od Grochowskiej przez Płowiecką i Korkową do jakiegoś krańca w okolicach PKP GOCŁAWEK. Wtedy możnaby myśleć o budowaniu gdzieś tam pętli autobusowej, żeby ludzi wpakować do tramów (przynajmniej częściowo).

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 maja 2006, 13:42

Mowa o obydwu. Samej autobusowej rzeczywiście nie ma po co. A i pomysł, by tam dociągnąć metro też nie jest całkiem od czapy... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ