Sygnalizacja świetlna (skrzyżowania bez tramwajów!)

Moderator: Wiliam

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 28 lut 2021, 18:10

W zakresie sygnalizacji? Czy ja wiem... Oni w ogóle jakąś dobrze zrobili?

Bo jak się dotknęli do Batorego x Niepodległości i okolic, to wyszło podobnie dobrze, jak wcześniej przy Wołoska x Woronicza.

Btw strzałka przy Batorego x Niepodległości zasłonięta. Ona i tak się nie świeciła, bo bez guzików zawsze były rowery, ale teraz już chyba nie będzie... Mam wrażenie, że wyjazd z Batorego w lewo ma dłuższą fazę - ktoś tam coś grzebał już?
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 mar 2021, 9:44

Łukasz pisze:
28 lut 2021, 15:29
A, czyli głośny sukces, zero wiedzy i wkrótce spektakularna porażka?
Autobusy jadą w fazie głównej, więc żadnej spektakularnej porażki nie będzie. Nie będzie najwyżej żadnego efektu w zakresie czasu przejazdu, ale kto to sprawdzi, kto to zauważy? Rozkłady autobusowe i tak są pisane w sposób luźno związany z rzeczywistym czasem przejazdu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 01 mar 2021, 9:57

No jak się nic nie zmieni, to... się nic nie zmieni. Ale to działa tylko w nocy i w święta, jak pisali. Czyli wtedy, kiedy się ludzie spieszą najbardziej, nic to nie zmieni. A autobus odstoi na przystanku, bo zielone będzie mu nie w smak.
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 mar 2021, 10:26

No i to jest właśnie najlpszy sposób na działanie - bezdyskusyjne (bo nieweryfikowale) sukcesy jednego dnia :)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 mar 2021, 21:44

Glonojad pisze:
01 mar 2021, 10:26
No i to jest właśnie najlpszy sposób na działanie - bezdyskusyjne (bo nieweryfikowale) sukcesy jednego dnia :)
Stąd szły sugestie blokowania Trasy AK w czasie protestów. Blokadę dałyby radę załatwić raptem dwie piesze osoby, jedna z transparentem, druga z aparatem fotograficznym. I sukces jak w banku ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 28 lut 2022, 17:47

Wydzielony lewoskręt z Radiowej we Wrocławską jest rewelacyjny, na cyklu skręci max 5 samochodów przez co korek zaczyna się zaraz za Szadkowskiego.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 lut 2022, 19:23

Mieszkańcy sami petycje pisali, bo było niebezpiecznie. Dziwi mnie zresztą, że w tej relacji nie jeżdżą przez południową Wroclawską, czyżby mieszkańcy Bemowa masowo pracowali w Izabelinie?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 28 lut 2022, 21:22

Dziwne jak dla mnie, że na skrzyżowaniu Przyczółkowej/Vogla nie ma świateł dla przechodzących przez Vogla. Dla pojazdów skręcających w lewo od strony Wilanowa w kierunku Wisły zapala się zielone i co? Mają się zatrzymywać i przepuszczać jak się pieszy trafi? A długość zielonego krótka jak na potrzeby kierowców. Po drugiej stronie jakoś ścieżkę pieszo-rowerową mogli objąć.

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 01 mar 2022, 16:17

Zgłosiłem na 19115 zbyt krótką fazę dla skrętu która powoduje korki. Odpowiedź dostałem po mniej niż 24 godzinach, że wszystko prawidłowo. Zazwyczaj na odpowiedź czekam tydzień albo i dłużej. Na odpowiedź do zgłoszenia ze zbyt długim cyklem dla Madalinskiego czekam już ponad dwa tygodnie.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 mar 2022, 16:28

Byłem w terenie, żadnych korków nie stwierdziłem (choć była to godzina 15 a nie np. 17-17:30). Natomiast autobusy przyjeżdżają na koniec zielonego do skrętu i to po dwa na raz (bo niedasie koordynować ich rozkładów przy czasach przejazdu z księżyca), więc wrażenie "korka" kierowca drugiego mógł mieć. NIe zmienia to faktu, że rozładowało się w kolejnym cyklu, tam naprawdę nie ma takiego ruchu, by były jakieś trwałe zatory - ot skrzyżowanie dwóch sennych lokalnych uliczek o przewymiarowanej geometrii (obie mają odcinkowo 2x2 bez szansy na zebranie takiego ruchu ze względu na wąskie gardło na dojazdach). Myślę, że najwyżej mogą występować jakieś lokalne fluktuacje, typu koniec zajęć na WAT czy właśnie zjechanie się dwóch autobusów na raz.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 02 mar 2022, 19:06

Potwierdzam codziennymi spacerami obserwacje Flasha nt. lewoskretu Radiowa/Wrocławska. Tu zdziwienie, mimo oddania Górczewskiej w pełnym wymiarze ruch na tym skrzyżowaniu nadal jest duży.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 mar 2022, 19:12

Oglądałem też po południu, po paru cyklach, w których się lewoskręt nie oczyścił - wyczyścił się do zera. Myślę, że trzeba będzie jeszcze popatrzeć na temat od poniedziałku, gdy liczba tramwajów spadnie o 60%.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10487
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 02 mar 2022, 19:19

Skrzyżowania bez tramwajów…
ŁK

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 26 maja 2022, 20:07

pawcio pisze:
25 maja 2022, 12:04
Wilson jest to zmiany, bo piesi dostali większy priorytet niż tramwaje (i tam jestem to w stanie zrozumieć).
Nie sądziłem, że da się spieprzyć coś co myślałem, że jest mega spieprzone. Teraz światła na placu Wilsona to mega loteria. Raz zielone potrafi świecić 5 sekund innym razem minutę. Czerwone potrafi świecić się 3 minuty zaś w tym czasie piesi mają dwa razy zielone z przerwą na 30 sekund czerwonego. Czasami nawet wszyscy potrafią mieć czerwone na raz. Chyle czoła przed pracownikami ZDM, że tak ceremonialnie spierdolili światła na Wilsona.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 maja 2022, 20:38

Pracownicy ZDM raczej nie piszą programów sygnalizacji świetlnej, szczególnie w miejscach tak skomplikowanych.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ