Przebudowa Modlińskiej

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 31 sie 2006, 13:14

hmmmm.... a gdyby tak w czasie remontu zostawic buspas, gdzies na poczatku Modlinskiej strzelic tymczasowy park&ride, a wszystko doprawic linia tymczasowa parking -> metro (moze nawet darmobus na koszt zleceniodawcy remontu)? sadze, ze przy odpowiednim rozreklamowaniu z polozeniem nacisku na wielkosc mozliwych korkow (mozna nieco zdemonizowac) ludzie by sie jednak przesiedli...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 31 sie 2006, 14:09

hafilip84 pisze:moze nawet darmobus na koszt zleceniodawcy remontu
:arrow: Darmobus jest kontrowersyjny, bo ludzie, którym linia pasowałby tylko na tym odcinku, jeździliby całkiem za darmo. Jeśli już miałaby być taka linia, to powinna na niej obowiązywać taryfa miejska, ale bilety jednorazowe upoważniałyby do przesiadek w określonych relacjach.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 31 sie 2006, 14:14

MZ pisze:Darmobus jest kontrowersyjny, bo ludzie, którym linia pasowałby tylko na tym odcinku, jeździliby całkiem za darmo.
to az tak zle? niech jezdza... jesli zamiast tego mieliby wsiadac w samochod, to juz wole zeby nie placili...

[ Dodano: 2006-08-31, 14:15 ]
MZ pisze:bilety jednorazowe upoważniałyby do przesiadek w określonych relacjach.
co by sie klocilo z taryfa afaik, wiec trzebaby ja specjalnie zmieniac na te jedna okazje...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 sie 2006, 20:02

Ale przecież będą po trzy pasy w każdą stronę (udowodniłem, że się da, nieprawdaż?), więc w czym problem? Oczywiście, buspas bezwzględnie musi zostać...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 01 wrz 2006, 0:40

hafilip84 pisze:co by sie klocilo z taryfa afaik, wiec trzebaby ja specjalnie zmieniac na te jedna okazje...
:arrow: A czy w obecnej taryfie ZTM funkcjonuje coś takiego jak przejazdy bezpłatne - taryfa "0"? :-k

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 01 wrz 2006, 0:43

MZ pisze:
hafilip84 pisze:co by sie klocilo z taryfa afaik, wiec trzebaby ja specjalnie zmieniac na te jedna okazje...
:arrow: A czy w obecnej taryfie ZTM funkcjonuje coś takiego jak przejazdy bezpłatne - taryfa "0"? :-k
Rada Miasta może przecież podjąć decyzję, tak jak w przpadku bezpłatnego metra podczas wizyty Papieża - zresztą chyba tak jak w przypadku tych linii dowozowych...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 wrz 2006, 8:47

Można zrobić przejazd "za okazaniem dowodu rejestracyjnego", jak było swego czasu na WKD w dniu bez ziemi, pardon, samochodu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 03 wrz 2006, 1:26

Messi pisze:Prawdopodobnie zostaną wybudowane estakady nad niektórymi skrzyżowaniami. Z Konwaliową chociażby. Co do Ekspresowej nie wiem.
Najpierw będą prace przy kanałku żerańskim i dojeżdzie do EC Żerań. Później przebudowane zostaną odcinki przy węźle z trasą toruńską oraz most nad kanałkiem - Płochocińska (wraz z przebudową skrzyżowania z Kowalczyka/Konwaliową:
http://www.siskom.waw.pl/temporary/modl ... zeb_s1.jpg
http://www.siskom.waw.pl/temporary/modl ... zeb_s2.jpg
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 08 maja 2007, 1:04

:arrow: Obecny buspas na Modlińskiej jest dla wielu kierowców, jak widać, złem koniecznym #-o. Jeśli po planowanej przebudowie organizacja ruchu ma być podobna, to plany uprzywilejowania komunikacji będzie można włożyć między bajki:
GW pisze:Kierowcy źli, że policja pracuje

Jarosław Osowski, ostatnia aktualizacja 2007-05-07 22:27

Godzina zmarnowana w korku z powodu nieudolnej łapanki na kierowców, którzy wpychają się na buspas wzdłuż Modlińskiej - pomstowali w poniedziałek od rana zmotoryzowani mieszkańcy Tarchomina.

Jednak to nie o ochronę autobusowego pasa chodziło głównie w tej akcji policji. A szkoda.

Kto się wkurza na bałagan

Panikę wywołało kilka radiowozów. Ustawiły się na wiadukcie nad Kanałem Żerańskim. Na ich widok cwani kierowcy, którzy jak co dzień jechali sobie prawą częścią jezdni przeznaczoną tylko dla autobusów, na gwałt zaczęli się przebijać na dwa sąsiednie pasy. To spowodowało spore zamieszanie. "Ludzie wyjeżdżali, jak tylko mogli, po trawnikach i pod prąd" - napisał do "Gazety" nasz czytelnik z Białołęki Leszek Giza. Według niego w korku stały też autobusy, czyli cała akcja policji nie miała większego sensu.

- Wkurzają się głównie ci, którzy dzięki tej akcji nie mogli sobie tym buspasem pojechać - skwitował podinspektor Wojciech Pasieczny, wiceszef stołecznej drogówki.

Na forum dyskusyjnym w portalu Gazeta.pl zaczęło się nawoływanie, by zorganizować jakąś antyakcję. Np. krążyć samochodami po pl. Bankowym przed ratuszem albo przynajmniej koło ratusza Białołęki u zbiegu Modlińskiej i Światowida.

Jest pas, a jakby go nie było

Właśnie tam zaczyna się białołęcki buspas. "Gazeta" długo walczyła o niego wspólnie z tymi mieszkańcami Tarchomina, którzy nie mają samochodu. Uważaliśmy, że dopóki nie będzie nowego mostu - a na to wbrew obietnicom z kolejnych kampanii wyborczych rychło się nie zanosi - trzeba zapewnić jak najszybszy dojazd autobusami do najbliższej stacji metra. Wierzyliśmy, że dodatkowo zachęci to do korzystania z komunikacji miejskiej przynajmniej część zmotoryzowanych z tego rejonu Warszawy.

Do buspasa na Modlińskiej Zarząd Dróg Miejskich podchodził jak pies do jeża. Wciąż wymawiał się ekspertyzami i projektami. Akurat dzisiaj mijają dwa lata, kiedy pas w końcu wymalowano. Wtedy, zgodnie z przewidywaniami, okazało się, że wielu kierowców tego nie zauważa. Zdaniem podinspektora Pasiecznego nawet jedna trzecia. Czyli jest tak, jakby specjalnego pasa dla autobusów na Modlińskiej nie było.

Nie ma takich danych

Chyba że w końcu znajdzie się jakiś bat. Np. policja - jak wczoraj. I świetnie, bo po to jest, żeby ją było widać na mieście.

Z ciekawości spytałem, ilu kierowców cwaniaków wpadło w jej ręce w poniedziałkowy ranek na Modlińskiej. I jakie dostali mandaty - niech ta wiadomość odstraszy w przyszłości od buspasa innych.

Niestety, odstraszania nie będzie, bo policja takich danych nie ma. Wiemy tylko, że do kontroli zatrzymano 144 kierowców. Sporo. Tyle że to była akcja "Trzeźwy poranek". Na gazie jechało dwóch panów. Może i nawet buspasem. Pewne jest, że oni szybko już z niego nie skorzystają. Chyba że w autobusie.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 08 kwie 2008, 22:04

BAKS prawie zakończył prace nad koncepcją architektoniczno-przestrzenną przebudowy ul. Modlińskiej (odc. most nad kanałem żerańskim - ul. Aluzyjna). Pierwsze materiały trafiły do ZDM-u, ZTM-u, TW i IR.

[ Dodano: 2008-04-08, 22:10 ]
Messi pisze:Prawdopodobnie zostaną wybudowane estakady nad niektórymi skrzyżowaniami. Z Konwaliową chociażby. Co do Ekspresowej nie wiem.
Płużnicka zaślepiona, z Ekspresowej ruch tylko przez prawoskręty - brak lewoskrętu z Ekspresowej na południe. Do tego kładka po północnej stronie obecnego skrzyżowania zastępująca oba przejścia dla pieszych.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 09 kwie 2008, 9:24

tarantula01 pisze:z Ekspresowej ruch tylko przez prawoskręty - brak lewoskrętu z Ekspresowej na południe.
:arrow: To w takim razie będzie problem z podjazdami 126 do Polfy, przynajmniej w jednym kierunku.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 kwie 2008, 15:23

Przeciwnie, ten problem przestanie istnieć.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 09 kwie 2008, 17:29

Bastian pisze:Przeciwnie, ten problem przestanie istnieć.
Dla Ciebie może tak, ale zapomniałeś dodać że jest to Twoja opinia, i nie należy jej wiązać ze stanowiskiem firmy w której pracujesz.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36587
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 kwie 2008, 18:02

To oczywiste :idea:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 06 paź 2008, 11:50

No i jak zwykle hucznie zapowiadane otwarcie nowej jezdni ul. Modlińskiej nie powiodło się tylko czemu?. Oczywiście był korek, a na zamkniętym odcinku geodeci mierzyli coś. Z dwóch pasów w kierunku Jabłonny na wysokości Aluzyjnej zamknęli jeden pas. 511 do Dąbrówki Szlacheckiej dojeżdża.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

ODPOWIEDZ