Regulska

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 mar 2006, 20:11

Więc dziś dowiedziałem się, ze w budecie dzielnicy Ursus na rok 2006 są przeznaczone fundusze na budowe pętli autobusowej przy Regulskiej. Obecnie kończą tam swój bieg linie 129 i 178. Pomijając fakt, że nie widze tam miejsca na pętle 8-[ to cieszy mnie ta informacja. Pomijam także fakt, że pętle miano wybudowac już w roku 2003 albo 2004 -nie pamiętam.


Ciekaw jestem jakie zmiany będą wprowadzone (o ile będą) po wybudowaniu (o ile zbudują) tejże pętli. Sądze, ze nie głupim pomysłem byłoby wycofanie z pętli Starodęby linii 405 i poprowadzenie jej przez Kompanii Kordian i Regulską właśnie do przyszłej nowej pętli :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 24 mar 2006, 22:19

Pewnie na początek po prostu tylko te dwie linie zostaną skierowane do nowej pętli, bo teraz to chyba postoju tak prawie nie mają...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2702
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 25 mar 2006, 7:45

Co do 405 to dobry pomysł. =D>
Chociaż znając Ursus to na tej pętli się Su15 nie wyrobi albo nawet Ikarus 280. (tak jak to na rondzie za runelem swego czasu było)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 mar 2006, 9:44

No właśnie. Nie byłem tam od jesieni, ale tam naprawdę nie ma specjalnie dużo miejsca na pętle. Chyba, że dzielnica dogadałby sie z Regułami i zbudowała pętle tuż za granicą miasta, już na terenie Reguł. Tam jest trochę miesca- są nieużytki. Po lewej stronie Regulskiej jadąc w stronę al. Jerozolimskich.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 25 mar 2006, 10:05

R-11 Kleszczowa pisze:Więc dziś dowiedziałem się, ze w budecie dzielnicy Ursus na rok 2006 są przeznaczone fundusze na budowe pętli autobusowej przy Regulskiej.
Bardzo dobry pomysł, bo z 129 to pół biedy ale 178 ma bardzo długą trasę i postój na Regulskiej może tylko dobrze zrobić dla kierowców.

Poprawka tagow. SzamoT
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 mar 2006, 12:16

Solaris U10 pisze:Chociaż znając Ursus to na tej pętli się Su15 nie wyrobi albo nawet Ikarus 280
Oj nie wiem.Jeśli nowa pętla jest robiona, to raczej zrobią taką, aby ikarus czy solaris się wyrobił. Nie znamy dokładnej lokalizacji, więc trzeba poczekać :) Chyba,że ktoś się wybierze :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 mar 2006, 13:20

Solaris ma rację. Znając urzedników to mogą kazać zrobić mała pętle, na ktorej rzeczywiście nie zmieszczą się duże wozy ](*,) Miejmy jednak nadzieję, że tak nie będzie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 mar 2006, 14:53

Solaris ma rację. Znając urzedników to mogą kazać zrobić mała pętle
To wtedy na co ta pętla? Nie szkoda wtedy kasy?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 mar 2006, 15:34

Lepsza mała pętla niż obecne kryterium uliczne. Wąskie drózki z kiepską nawierzchnią.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 26 mar 2006, 14:07

R-11 Kleszczowa pisze:Tam naprawdę nie ma specjalnie dużo miejsca na pętle. Chyba, że dzielnica dogadałby sie z Regułami i zbudowała pętle tuż za granicą miasta, już na terenie Reguł. Tam jest trochę miesca - są nieużytki. Po lewej stronie Regulskiej jadąc w stronę al. Jerozolimskich.
:arrow: Nie byłby to zły pomysł, ale to chyba raczej nie wchodzi w grę, bo skoro gmina Ursus wydaje na to pieniądze, to będzie inwestowała na swoim terenie, a nie w sąsiedniej gminie.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8265
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 26 mar 2006, 14:08

R-11 Kleszczowa pisze:Lepsza mała pętla niż obecne kryterium uliczne. Wąskie drózki z kiepską nawierzchnią.
Lepiej raz a porządnie, a nie prowizorka...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 26 mar 2006, 14:09

Nie ma już gminy Ursus ;)


Ciekawe czy UD ma już jakieś porjekty tej pętli. Trzeba by się chyba dowiedzieć :-k


geograf pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Lepsza mała pętla niż obecne kryterium uliczne. Wąskie drózki z kiepską nawierzchnią.
Lepiej raz a porządnie, a nie prowizorka...
Prawda........Ale w Polsce i tak prowizorki najdłuzej się utrzymują :-?
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 26 mar 2006, 14:15

R-11 Kleszczowa pisze:Nie ma już gminy Ursus
:arrow: Racja, święta racja. Nie wiem skąd mi się ta gmina wzięła. Mea maxima culpa ;-).

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 maja 2006, 19:49

Ja z kolei w sobotę wybrałem się na Regulską rowerem. Jesli placyk na wysokości przystanku naley do UD Ursus to najwyższy czas, żeby zacząc budować pętlę. Miejsca starczy na dwu- peronowy kraniec. I czym prędzej nalezy tą pętle zbudować. Wtedy będzie wreszcie można zrobić cos sensownego z 405 w Ursusie :mrgreen:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2702
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 10 maja 2006, 19:51

Hmm... Na Regulską? Takie 405 to mi odpowiada. :mrgreen:

ODPOWIEDZ