Trasa tramwajowa na Tarchomin i Nowodwory

Moderator: Wiliam

robert-c
Posty: 279
Rejestracja: 06 paź 2006, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trasa tramwajowa na Tarchomin i Nowodwory

Post autor: robert-c » 03 paź 2007, 2:03

Czas na odrębny wątek dla inwestycji w nowe linie na Tarchomin, gdyż lada moment one się zaczną.

Na razie zapraszam na stronę internetową SISKOM, na której zamiesciliśmy informacje na ten temat, w tym Studium Wykonalności oraz plany pętli tramwajowych:

http://siskom.waw.pl/kp-tramwaj_tarchomin.htm

Miejmy nadzieję, że dalsze prace przy Moście Północnym będa już bez opóźnień i na przełomie 2010/11 na Tarchomin pojedziemy już tramwajem.

[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2007-10-03, 09:37 ]
Korekta tytułu.

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 03 paź 2007, 8:50

Muszę przyznać, że całkiem imponująco będzie wyglądać pętla Winnica :) Szczególnie, że będzie całkowicie zadaszona :) Mam nadzieję, że trasa zostanie wybudowana jeszcze w tym stuleciu...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 paź 2007, 9:04

:arrow: Taki długi odcinek między przystankami ŻERAŃ FSO a KONWALIOWA?
Nawet dobrze, tylko dlaczego akurat bez przystanku przy elektrociepłowni?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 paź 2007, 9:52

Mi brakuje wylotu z pętli ŻERAŃ FSO na północ. Awaryjna pętla w tamtą stronę by się przydała.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 03 paź 2007, 10:36

MZ pisze::arrow: Taki długi odcinek między przystankami ŻERAŃ FSO a KONWALIOWA?
Nawet dobrze, tylko dlaczego akurat bez przystanku przy elektrociepłowni?
Chwałą za to. Jeśli zależy nam na tworzeniu dobrych i sprawnych połączeń tramwajowych powinniśmy unikać zbędnych przystanków aby skrócić realny czas podróży.

Bastian: wyjazdu faktycznie brakuje, ale chyba jest to spowodowane brakiem możliwości stworzenia takiego torowiska.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 paź 2007, 10:46

R-11 Kleszczowa pisze:chyba jest to spowodowane brakiem możliwości stworzenia takiego torowiska
= niedasie? :P

Kółko jest dość regularne, więc łuk wyjazdowy mieści się (chyba) bez problemu. Patrząc na plan, mam wrażenie, że łuk wjazdowy też by się zmieścił. Więcej nie trzeba...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 03 paź 2007, 16:52

Hmm a o co chodzi z tym torowiskiem "na czerwono" przy Urzędzie Dzielnicy? Kiedy będzie budowane?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 03 paź 2007, 17:39

A pętla tymczasowa "Myśliborska" to powinna być nazwana awaryjna...

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 03 paź 2007, 17:40

solaris8315 pisze:A pętla tymczasowa "Myśliborska" to powinna być nazwana awaryjna...
chyba ze naprawdę bedzie tymczasową pętlą .... ale nie chce mi sie czytac całego studium :)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 03 paź 2007, 17:53

mariow pisze:chyba ze naprawdę bedzie tymczasową pętlą...
Szkoda by było rozbierać czegoś, co zostanie zbudowane... Choć ostatnio istnieje trend do likwidowania awaryjnych pętli (vide: Wierzbno)...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 paź 2007, 18:12

Umiecie czytać? :twisted:
Studium pisze:Przy skrzyżowaniu z ulicą Myśliborską planowana jest dodatkowa awaryjna pętla tramwajowa.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 03 paź 2007, 18:41

Bastian pisze:Umiecie czytać? :twisted:
Nie :P

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 paź 2007, 19:02

MeWa pisze:Hmm a o co chodzi z tym torowiskiem "na czerwono" przy Urzędzie Dzielnicy? Kiedy będzie budowane?
Muszę powtórzyć pytanie zadane przez Bastiana :p.

Proponuję zamknąć temat do czasu, gdy potencjalni zainteresowani zapoznają się z dokumentacją. Przy okazji, pętla Winnica będzie wyglądała nieco inaczej - BPRW opracowalo niedawno koncepcję przebiegu Światowida na północnym odcinku.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 03 paź 2007, 19:34

Za moment możecie zamykać, tylko niech ktoś mi wyjaśni czemu na pętli Młociny plan zakłada tor, na ktorym tramwaj mógłby spotkać się z tramwajem jadącym w przeciwnym kierunku? Do crash-testów?
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 paź 2007, 19:57

Siecool pisze:niech ktoś mi wyjaśni czemu na pętli Młociny plan zakłada tor, na ktorym tramwaj mógłby spotkać się z tramwajem jadącym w przeciwnym kierunku? Do crash-testów?
Na pętli Żerań FSO także. Podejrzewam, że to jednak kwestia rysunku, a nie rzeczywistego projektu.
inż. Glonojad pisze:BPRW opracowalo niedawno koncepcję przebiegu Światowida na północnym odcinku.
Bez tego łuku na końcu, czy jakoś jeszcze inaczej?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ