Trasa Siekierkowska

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
SHADOW-XIII
Posty: 72
Rejestracja: 15 gru 2005, 13:12
Lokalizacja: Londyn

Post autor: SHADOW-XIII » 01 lut 2006, 16:00

[img]http://miasta.gazeta.pl/i/30/warszawa/00.gif[/img] pisze:Budowa Trasy Siekierkowskiej zostanie zatrzymana?

Krzysztof Śmietana 01-02-2006 , ostatnia aktualizacja 01-02-2006 12:01

Coraz bardziej realne staje się wstrzymanie prac na budowie Trasy Siekierkowskiej. Wszystko przez ogromne błędy przy przygotowaniu inwestycji.

Trasą Siekierkowską znowu zajęło się Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Właśnie odrzuciło odwołanie Zarządu Dróg Miejskich w sprawie uchylenia warunków zabudowy dla Trasy między mostem Siekierkowskim a skrzyżowaniem przy Płowieckiej. Już w październiku SKO uznało, że decyzja o warunkach zabudowy jest nieważna. A jest to dokument, bez którego nie można zacząć żadnej inwestycji.

Kolegium zarzuciło urzędnikom ratusza kilka błędów. Najważniejszy to ten, że nie poinformowali o budowie właścicieli gruntów, przez które ma przebiegać trasa. ZDM się odwołał, ale nic nie wskórał. Kolegium uznało, że w tym przypadku nie jest uprawniony do protestu.

Co oznacza decyzja SKO? Teraz Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego może cofnąć pozwolenie na budowę na trasy. Już zresztą analizuje dokumenty w tej sprawie. Jeśli nie będzie pozwolenia, budowa arterii na Gocławiu zostanie wstrzymana przynajmniej na kilka miesięcy.

- Mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Będziemy odwoływać się dalej. Zaskarżymy decyzję SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - zapowiedziała wczoraj Urszula Nelken.

Tego zamieszania by nie było, gdyby urzędnicy dobrze przygotowali inwestycję. Błędy w dokumentacji wykryli właściciele komisu samochodowego z narożnika Płowieckiej i Ostrobramskiej. Arteria ma przebiegać przez ich teren. Wady prawne znaleźli, kiedy ratusz zaproponował im zaniżone według nich odszkodowanie za działkę. Ponieważ obie strony nie doszły do porozumienia, urzędnicy postanowili wywłaszczyć właścicieli komisu. Ci ostatni nie uznają tej decyzji.

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 01 lut 2006, 16:41

No pięknie... ](*,), jeszcze się z Siekierką skończy tak jak z Trasą AK, że będą 20 lat budować ](*,)
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
SISKOM
Posty: 35
Rejestracja: 26 sty 2006, 21:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: SISKOM » 01 lut 2006, 17:09

Od miesięcy pytam się i stawiam piwo za odpowiedź.
- Czy może ktoś podac przykład inwestycji drogowej w mieście, która odbyłaby się sprawnie, bez afery i bez zaniedbań?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 lut 2006, 17:17

Niech ni pomyślę. A raczej będę strzelać. Most Kierbedzia?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 01 lut 2006, 17:40

Może ulica Dywizjonu 303 między Kołem a Bemowem i wiadukt na Powstańców Śl. między Bemowem a Górcami?
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Brzydal
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:18

Post autor: Brzydal » 04 lut 2006, 18:51

SISKOM pisze:Od miesięcy pytam się i stawiam piwo za odpowiedź.
- Czy może ktoś podac przykład inwestycji drogowej w mieście, która odbyłaby się sprawnie, bez afery i bez zaniedbań?
Hehe, czy za inwestycje prywatne też jest piwo ? :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 lut 2006, 18:55

SISKOM pisze:Od miesięcy pytam się i stawiam piwo za odpowiedź.
- Czy może ktoś podac przykład inwestycji drogowej w mieście, która odbyłaby się sprawnie, bez afery i bez zaniedbań?
Hmm... budowa tramwaju w Powstańców Śląskich od Nowego Bemowa do Broniewskiego? :lol:
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lut 2006, 11:44

No tak, ale to średnio drogowa... Choć niby i przy jezdniach też trochę roboty było... 8-)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 05 lut 2006, 11:47

Bastian pisze:No tak, ale to średnio drogowa...
to droga żelazna :P
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lut 2006, 12:37

A poza tym, torowiska są opisane w Warunkach Technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi ich usytuowanie ;). No i inwestycja w pasie drogowym, było nie było.

A poza tym, kolej to też drogi. :-D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 lut 2006, 12:43

inż. Glonojad pisze:
A poza tym, kolej to też drogi. :-D
Rosyjskie Żelazne Drogi :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 10 lut 2006, 10:10

SHADOW-XIII pisze:
Obrazek pisze:Budowa Trasy Siekierkowskiej zostanie zatrzymana?

Krzysztof Śmietana 01-02-2006 , ostatnia aktualizacja 01-02-2006 12:01

Coraz bardziej realne staje się wstrzymanie prac na budowie Trasy Siekierkowskiej. Wszystko przez ogromne błędy przy przygotowaniu inwestycji.

Trasą Siekierkowską znowu zajęło się Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Właśnie odrzuciło odwołanie Zarządu Dróg Miejskich w sprawie uchylenia warunków zabudowy dla Trasy między mostem Siekierkowskim a skrzyżowaniem przy Płowieckiej. Już w październiku SKO uznało, że decyzja o warunkach zabudowy jest nieważna. A jest to dokument, bez którego nie można zacząć żadnej inwestycji.

Kolegium zarzuciło urzędnikom ratusza kilka błędów. Najważniejszy to ten, że nie poinformowali o budowie właścicieli gruntów, przez które ma przebiegać trasa. ZDM się odwołał, ale nic nie wskórał. Kolegium uznało, że w tym przypadku nie jest uprawniony do protestu.

Co oznacza decyzja SKO? Teraz Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego może cofnąć pozwolenie na budowę na trasy. Już zresztą analizuje dokumenty w tej sprawie. Jeśli nie będzie pozwolenia, budowa arterii na Gocławiu zostanie wstrzymana przynajmniej na kilka miesięcy.

- Mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Będziemy odwoływać się dalej. Zaskarżymy decyzję SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - zapowiedziała wczoraj Urszula Nelken.

Tego zamieszania by nie było, gdyby urzędnicy dobrze przygotowali inwestycję. Błędy w dokumentacji wykryli właściciele komisu samochodowego z narożnika Płowieckiej i Ostrobramskiej. Arteria ma przebiegać przez ich teren. Wady prawne znaleźli, kiedy ratusz zaproponował im zaniżone według nich odszkodowanie za działkę. Ponieważ obie strony nie doszły do porozumienia, urzędnicy postanowili wywłaszczyć właścicieli komisu. Ci ostatni nie uznają tej decyzji.
No i pięknie. Okazuje się, że głupi Polak zarówno przed, jak i po szkodzie. Wszak na wcześniejszym odcinku TS działo się to samo. Wtedy błędy (analogiczne) popełniała ekpia Święcickiego. Teraz Kaczyści robią to samo. Wtedy też była zresztą (wiem, bo nawet pracowałem na tej budowie przez pewien czas) grożba unieważnienia pozwolenia na budowę. Zdecydowano się jednak ją zakończyć, a w przypadku faktycznego cofnięcia pozwolenia... Cóż, trzebaby było rozbierać. Ale zrobiono bardzo dobrze i dzięki temu mamy trasę. Zostawienie bowiem rozgrzebanej i niszczejącej tym sposobem inwestycji na czas rozstrzygnięcia sprawy przez sąd spowodowałoby najpewniej konieczność rozbiórki po wydaniu orzeczenia, bez względu na to, jakieby ono nie było #-o A w obecnej sytuacji mam jendak nadzieję, że nie przerywając budowy, uda się wspomniane dokumenty uzupełnić :-?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 lut 2006, 14:33

dennis pisze:Zostawienie bowiem rozgrzebanej i niszczejącej tym sposobem inwestycji na czas rozstrzygnięcia sprawy przez sąd spowodowałoby najpewniej konieczność rozbiórki po wydaniu orzeczenia, bez względu na to, jakieby ono nie było #-o A w obecnej sytuacji mam jendak nadzieję, że nie przerywając budowy, uda się wspomniane dokumenty uzupełnić :-?
nie znasz metody naszych inwestorów? Prowadzenie "prac zabezpieczających" przecież w wielu miejscach było prowadzone ;)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 10 lut 2006, 14:51

MeWa pisze:Prowadzenie "prac zabezpieczających" przecież w wielu miejscach było prowadzone.
:arrow: Złote Tarasy "zabezpieczali" w ten sposób przez kilka tygodni, a w praktyce wszystko wyglądało na normalną budowę, a nie na żadne prace zabezpieczające.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 lut 2006, 14:57

OIDP to przy wiaduktach na Trasie Siekierkowskiej na skrzyżowaniu przy ZUS-ie też to było praktykowane.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ