Plany remontowe Tramwajów Warszawskich

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 cze 2010, 7:52

MichalJ pisze:
Bastian pisze:Co "Nowowiejska"?
Przekroczyła wszelkie możliwe "normy na zużycie torów" chyba 15 lat temu.
Do wymiany w tym roku.
Nie uwierzę, jak nie zobaczę.
No ale po co ją wymieniać? Przecież da się jeździć!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 08 cze 2010, 23:44

Obrazek

„Zwiń kabel”. Drogowa gra na Stalowej

– To był koszmar – opowiadają drogowcy o montażu pastorałów na Pradze. Kable znikały każdej nocy. Na dodatek zniknęli tramwajarze.


Na ul. Stalowej zostały ustawione 64 latarnie z ozdobnymi oprawami wzorowane na modelu z 1923 roku. Nowe stylizowane oświetlenie powinno wydobyć z okolicy unikalny klimat dawnej Pragi – tak chcieli urzędnicy. Niestety, drogowcy poczuli szemrany klimat, jeszcze zanim latarnie rozbłysły.

Kable sterczą? Bierzemy

– To była trudna inwestycja. Wykonawca skarżył się, że każdej nocy ktoś kradł kable – mówi rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken.

– Kto to robił? Można się tylko domyślać. Apelowaliśmy do okolicznych mieszkańców o telefony na policję. Na próżno. Nikt nic nie widział. Nikt nikogo nie złapał za rękę – opowiada.

ZDM zapłacił za nowe oświetlenie na Stalowej 878 tys. zł. To była najniższa oferta w miejskim przetargu, którą złożyła firma Cieślikowski. Żeby wyjść na swoje, wykonawca nie zlecił całodobowego pilnowania placu budowy. Nie przewidział kradzieży na taką skalę. Kable znikały jak kamfora, zanim zostały podłączone do sieci.

– Łatwo nie było. Z powodu kradzieży ponieśliśmy ok. 15 tys. zł strat – przyznaje szef firmy wykonawczej Mirosław Cieślikowski. – Stalowa to trudny teren do inwestycji. Jedynym sposobem na ocalenie kabli było szybkie podłączenie ich do prądu. Dopiero to zniechęciło złodziei grasujących na Pradze-Północ – dodaje cierpko.

Dlaczego wynoszenie kabli było tak łatwe? Odłączone przewody sterczały z ziemi w miejscach, w których nowe słupy trakcyjne – wzorowane na tych z początków XX wieku – zapowiadali ustawić tramwajarze. Słupy będą uzupełnieniem pastorałów: posłużą także jako nośniki nowych opraw oświetleniowych.

W tym cały jest ambaras...

Prace na Stalowej powinny więc skoordynować dwie instytucje podległe ratuszowi: Zarząd Dróg Miejskich i Tramwaje Warszawskie.

– Kontaktowaliśmy się z tramwajarzami. Gdyby prace były prowadzone w tym samym czasie, do przykrych sytuacji być może by nie doszło – mówi Urszula Nelken z ZDM.

Na ustawienie słupów trakcyjnych tramwajarze nie mają jeszcze nawet pozwolenia na budowę. Jest tylko wykonawca. Zlecenie dostanie bez przetargu Zakład Energetyki Trakcyjnej T1, który jest częścią Tramwajów Warszawskich.

– Od początku planowaliśmy, że ustawimy słupy trakcyjne przy okazji wymiany torowiska na Stalowej. Te prace zaplanowaliśmy zaś na wakacje – mówi rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka. – Proponowaliśmy drogowcom, żeby wstrzymali się ze swoimi pracami do tego czasu – twierdzi.

Jak sprawdziliśmy, wymiana torów między Inżynierską a Środkową odbędzie się między 24 lipca a 5 września. Czy prac drogowców i tramwajarzy nie powinien zgrać miejski koordynator Wiesław Witek?

– Zadbaliśmy o to, żeby tuż po ułożeniu torów drogowcy zajęli się frezowaniem ulicy – mówi rzecznik koordynatora remontów Tomasz Kunert. – Nie możemy jednak zajmować się każdym kabelkiem. W sprawach oświetlenia drogowcy i tramwajarze powinni się dogadać między sobą. Zabrakło dobrej woli – ocenia.

Według Tomasza Kunerta, na ul. Stalowej priorytetem jest wymiana torów. Jak przekonuje, to drogowcy powinni się więc dostosować do tramwajarzy.
http://www.zw.com.pl/artykul/483893__Zw ... lowej.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 cze 2010, 1:29

No to teraz się nie dziwię, czemu póki co na Stalowej nie będzie SIP...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 517
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 09 cze 2010, 22:37

Ja mam pytanie czy remont skrętu Powstańców Śląskich/Górczewska przewiduje montaż zwrotnicowiska na tym tym skrzyżowaniu, przecież plany przewidują przebicie tramwajów do linii na Nowe Bemowo.
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8300
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 10 cze 2010, 10:17

Filip7370 pisze:Ja mam pytanie czy remont skrętu Powstańców Śląskich/Górczewska przewiduje montaż zwrotnicowiska na tym tym skrzyżowaniu,
Chyba ktoś pomylił remont torów z przebudową skrzyżowania...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 11 cze 2010, 20:45

Czy remont Al. Zielenieckiej pokrywać się będzie z zamknięciem Targowej?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 cze 2010, 21:14

I co, całą Grochowską do kompletu odciąć?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Szulc
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2010, 14:20

Post autor: Szulc » 13 cze 2010, 12:15

mam nadzieje że ten remont skończy się przed 1 września... albo "przynajmniej" będzie można normalnie dojechać z targowej do ratusza

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 cze 2010, 21:21

Jak zamkną Targową to jak? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 cze 2010, 22:07

@Szulc: Ty się módl (lub lepiej pisma pisz), by utrzymany był ruch tramwajów podczas budowy metra, bo to będzie nie w wakacje, a świątek piątek przez dwa lata...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 13 cze 2010, 22:53

Glonojad pisze:@Szulc: Ty się módl (lub lepiej pisma pisz), by utrzymany był ruch tramwajów podczas budowy metra, bo to będzie nie w wakacje, a świątek piątek przez dwa lata...
a Ty wierzysz, że jest szansa, żeby był utrzymany ruch? :-O
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 cze 2010, 8:26

Technicznie jest to absolutnie możliwe, bo wymaga jedynie etapowania przejścia podziemnego - ale organizacyjnie wątpię. Skoro już miasto podkuliło ogon i kolejne rzeczy Wykonawcy odpuszcza?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 cze 2010, 12:22

nie wiem, tu nic miasto nie odpuszczało, bo od początku Targowa miała być zamknięta.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 cze 2010, 13:57

Ale np. budowa torów objazdowych miała być po stronie Wykonawcy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 517
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 14 cze 2010, 16:20

person pisze:Chyba ktoś pomylił remont torów z przebudową skrzyżowania...
Mnie to frapuje, bo do takiego remontu chyba nie dużo czasu, po co zatem robi się tory na rok-dwa. Pytanie jak będzie wyglądać Powstańców Sląskich na odcinku Wrocławska Radiowa.
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

ODPOWIEDZ