Tramwajowa fantastyka i futurologia

Moderator: Wiliam

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 08 sty 2021, 17:55

Odcinek do Zachodniego już został usunięty z planu. Powstanie jedynie fragment pod dworcem. Torowisko na Kasprzaka nie powstanie pomimo trwającego przetargu. Zostanie anulowane gdy ceny będą za wysokie.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 sty 2021, 18:36

Trasa na Kasprzaka jest elementem projektu unijnego, w którym jest też Tarchomin i tabor.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 08 sty 2021, 20:21

No to pójdziecie do centrum dofinansowań unijnych z prośbą o rodzielenie inwestycji by dotacja nie przepadła. W ten sposób dostaniecie dofinansowanie na tabor i tarchomin, a trasę na Kasprzaka odłoży się na wieczne nigdy. Niestety jako spółka jesteście zależni od miasta, a do doradców jak i Trzaskowskiego coraz bardziej tracę zaufanie.

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1615
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 08 sty 2021, 22:36

Trzaskowski czeka na goluma.
Tak jak Kaczyński czekał na Jandę. Albo PiS czekał.
No tramy według mnie idą w p.. daleko.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 08 sty 2021, 23:01

Autobus Czerwon pisze:
08 sty 2021, 15:50
Nic odkrywczego w tym artykule nie ma, aczkolwiek nie spodziewałem się że tramwaj na Kasprzaka będzie gotowy już w 2023 roku. Zamiast spójnej, przemyślanej i rozbudowanej sieci tramwajowej będziemy mieli jakieś ogryzki (Zachodni) i odcięte od reszty sieci tory (Gagarina). Jakże to kontrastuje z innymi polskimi miastami (teraz praktycznie w każdym się "coś" buduje), czy europejskimi stolicami (projekt tramwaju i kolejki linowej na osiedle Bohnice w Pradze). Nie wiem jak można to wytłumaczyć inaczej niż nieudolnością władz miasta.
Wytłumaczyć to można że ta władza nie musi się starać. Układ jest taki, że przecież wiadomo że w tym mieście wyborcy do władzy PiSu nie dopuszczą choćby nie wiem co się działo. Więc można mieć na wszystko wyjebane. No może nie wszystko, bo ważne jest czy Pałac Kultury właściwie jest podświetlony :P .

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1644
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Os0 » 09 sty 2021, 17:04

Z nowych torów będą tylko tory postojowe na Annopolu.
:mewa: 2 17 186 211 233 509 516 518 N01 N03 N13

Delwin
Posty: 259
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 11 sty 2021, 8:12

Dokładnie. To jest banda nieudaczników. Niestety klimat jest "byle nie pis" a szczerze powiedziawszy nie sądzę aby były jakieś różnice biorąc pod uwagę to co się dzieje. W obu przypadkach nic by się nie budowało w zakresie tramwajowym a jedyna różnica to byłaby taka kto się utuczy na samorządowych pensjach.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 11 sty 2021, 19:02

Delwin pisze:
11 sty 2021, 8:12
Dokładnie. To jest banda nieudaczników. Niestety klimat jest "byle nie pis" a szczerze powiedziawszy nie sądzę aby były jakieś różnice biorąc pod uwagę to co się dzieje. W obu przypadkach nic by się nie budowało w zakresie tramwajowym a jedyna różnica to byłaby taka kto się utuczy na samorządowych pensjach.
Oj, dawno już *** nie rządził, jak sobie przypomnisz kadencję świętego lecha, to wtedy były rewolucje linii co 2 miesiące, a co jedna, to głupsza. Z linii tramwajowych, to udało im się zrobić Nowe Bemowo - Piaski.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10640
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 sty 2021, 19:29

Ja pamiętam (być może niepoprawnie), że Marcinkiewicz opóźnił budowę M2 o 2 lata, ponownie analizując, czy stację metra Płocka nie zrobić pod Zajezdnią Wola. I wyszło jak w ustalono wcześniej - że technicznie się nie da.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 sty 2021, 8:54

Przede wszystkim to PiS opóźnił budowę metra o ok. 4 lata na niepotrzebne (jak się okazało) analizy, czy i gdzie przesunąć korytarz M2 (pod pretekstem obsługi Uniwersytetu żeby nie trzeba było budować tramwaju na Trakcie - w rezultacie uniwerek nie ma ani tramwaju, ani metra, a "salon" jest co 3 lata remontowany, bo "elegancka posadzka" nie wytrzymuje 60 autobusów na godzinę w jednym kierunku), w międzyczasie dokańczając M1 - mimo, że eksperci sugerowali, aby jak najszybciej wybudować odcinek centralny M2 (mieli rację, M2c jest bardziej obciążone niż północne M1 a do tego ceny w budowlance poszły bardzo w górę).

Naprawdę, exemplum rządów PiS w Warszawie było wystarczająco spektakularne, by faktycznie nawet sarna z krzesłem była w stanie z nimi wygrać. Nie sądzę, by tempo budowy tras tramwajowych mogło na to wpłynąć, a na pewno nie samo - niemniej sądzę, że w następnych wyborach tak łatwo nie będzie zwłaszcza, że rząd ma do perfekcji opanowane stosowanie tzw. korupcji politycznej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 12 sty 2021, 9:55

Glonojad pisze:
12 sty 2021, 8:54
w międzyczasie dokańczając M1 - mimo, że eksperci sugerowali, aby jak najszybciej wybudować odcinek centralny M2 (mieli rację, M2c jest bardziej obciążone niż północne M1 a do tego ceny w budowlance poszły bardzo w górę).
Ostatnio wpadła mi w ręce książka, będąca podsumowaniem konferencji naukowej z 2000 roku nt. transportu w Warszawie. W pamięci utkwił mi fragment, że zgodnie z analizami, nie ma póki co potrzeby budowy M1 na północ dalej niż do Marymontu, gdyż z ekonomicznego punktu widzenia lepiej jest dowozić Bielany i Białołękę do Marymontu. Ostatecznie wyszło tak, że 8 lat później na Młociny dojechało metro, na Marymoncie jest tragicznie rozplanowany pseudo węzeł przesiadkowy, a w godzinach szczytu porannego przed pandemią, metro z Młocin odjeżdżało zapełnione całkiem ładnie jak na stację początkową.

mb112
Posty: 927
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 12 sty 2021, 9:57

W tej chwili, gdy na wszystko brakuje kasy, to powinno się przede wszystkim zrezygnować w brnięcie w III linię metra na Gocław i uzupełnianie stacji na I linii, bo to są ogromne koszty, a korzyść z tego będzie prawie żadna.
Za to nie powinno się rezygnować z tramwajów, bo to o rząd wielkości taniej, a da ogromne korzyści. Wiele z tych linii miała już w tej chwili funkcjonować, a od wielu lat tylko cały czas się tylko słyszy o kolejnym przekładaniu terminów.
A w dalszej perspektywie czasowej większy sens ma M3 północ-południe, odciążające M1.
Że koniecznie trzeba dociągnąć M3 do Stadionu bo już tam zrobiono drugi peron ? No trudno, nie koniecznie trzeba, lepiej się wycofać w porę niż brnąć w bezsens, można Muzeum Kolejnictwa tam przenieść ;)

Delwin
Posty: 259
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 12 sty 2021, 11:49

Naprawdę, exemplum rządów PiS w Warszawie było wystarczająco spektakularne, by faktycznie nawet sarna z krzesłem była w stanie z nimi wygrać. Nie sądzę, by tempo budowy tras tramwajowych mogło na to wpłynąć, a na pewno nie samo - niemniej sądzę, że w następnych wyborach tak łatwo nie będzie zwłaszcza, że rząd ma do perfekcji opanowane stosowanie tzw. korupcji politycznej.
Ja chciałbym się tylko zapytać czym od tych działań PiS różni się:
- odwołanie budowy tramwaju na Gocław
- męczenie marnego projektu wąsu gocławskiego i usuiłowanie zabudowania peronu na Stadionie
- kosmiczne opóźnienia we wszystkich projektach tramwajowych po linii "planowego" niedasizmu
- budowanie odcinka na Chrzanowie na owe pola kapusty bo przecież deweloperka naciska...

Projektowanie na tramwaj na Wilanów skończy się (czy z pozyskanymi pozwoleniami?) w trzecim kwartale czyli we wrześniu. Przetarg na budowę może zostanie rozpisany w tym roku a może nie. Rozstrzygnięcie? Pewnie kolejny rok i budowę się zacznie w 2023. A w tej sytuacji nie byłoby sensu zaczynać bo rozliczenie z UE.
W takim układzie może przekażmy tę kasę na coś innego - jak z Gocławiem.

Jak dla mnie jeden pies.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 sty 2021, 11:59

Dla elektoratu jak widać jednak różnica jakaś jest. Może dlatego, że metro się jednak buduje.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Delwin
Posty: 259
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 12 sty 2021, 12:06

Czyli tak samo - propaganda is king. "Metro budujom!". A czy to dobre (o optymalnym nie wspominam) rozwiązanie to insza inszość. I aby być uczciwym ani Zimny Lech ani jego nastepca tyle kasy na inwestycje nie mieli.

ODPOWIEDZ