Tramwajowa fantastyka i futurologia

Moderator: Wiliam

Delwin
Posty: 259
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 22 sty 2019, 17:14

Prywatna firma została wynajęta przez miejską spółkę. Gdzie ta ostatnia wyparowała?

A argument o pieniądzach unijnych - cóż, żyłem w błednym przekonaniu, że chodzi o to aby pasażerowie jeździli a nie aby tylko kasę wydać...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sty 2019, 16:13

W tym artykule parę rzeczy wyparowało, nie tylko miejska spółka :term:

Że uzgodnienia wszelkich inwestycji, nie tylko tramwajowych, w mieście są drogą przez mękę, to przecież wiadomo. Nic tu specjalnie nowego nie ma...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Delwin
Posty: 259
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 25 sty 2019, 9:25

Może darować sobie tę mękę i grzecznie oddać kasę zamiast robić to w 2023? Może pozwolą zbudować za to jakąś drogę...

Kiedyś czytałem, że powodem dla którego miasto tak parło na metro były nie tyle względy PR a świadomość, że miasto i jego jednostki organizacycjne nie są w stanie ogarnąć więcej niż jednej poważniejszej inwestycji szynowej naraz. Jak widać - ktoś miał, albo dobre wyczucie albo wiedział z jakim poziomem kompetencji ma do czynienia...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 sty 2019, 11:58

Ja nie mam nic do kompetencji. Po prostu z jednej strony mamy uciążliwe procedury i przeregulowane, a za to nie zawsze spójne przepisy, a z drugiej strony brakuje ludzi. A ponieważ wiem, ile miasto jest w stanie płacić, to nawet trudno mi się dziwić, że fachowcy nie garną się do pracy w miejskich instytucjach. Państwo (czy miasto, whatever) może być albo tanie, albo sprawne, jedno z dwojga...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Delwin
Posty: 259
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 25 sty 2019, 16:14

Tylko, że jak miasto ma tak działać (czy raczej nie działać) - to jaki ma to sens? Poza PR oczywiście...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 sty 2019, 16:21

Zamiast służby wojskowej powinien być obowiązek dwuletniej pracy w urzędzie publicznym. Żeby wszyscy potem rozumieli że urząd to nie korporacja.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

px33
Posty: 1582
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 25 sty 2019, 18:03

To na pewno rozwiązałoby problem ze zbyt niskimi płacami urzędników - jak już nikt nie będzie chciał pracować za niskie stawki to się wrzuci mięso armatnie na obowiązkową służbę urzędową. Chociaż taki przymusowy urlop lepiej byłoby planować w okolicach trzydziestki żeby więzić ludzi już z doświadczeniem i kompetencjami

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1614
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 26 sty 2019, 0:50

pawcio pisze:
25 sty 2019, 16:21
Zamiast służby wojskowej powinien być obowiązek dwuletniej pracy w urzędzie publicznym. Żeby wszyscy potem rozumieli że urząd to nie korporacja.
Niemcy z dawnego RFN robili odwrotnie, jak się uchyliłeś od służby wojskowej to nie dostałeś żadnej pracy w administracji publicznej.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 sty 2019, 8:46

zwracam uwagę, że tu mówimy o zgoła innej atrakcyjności administracji.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 sty 2019, 10:09

W Niemczech urzędnicy maja odrębny system emerytalny, coś w stylu naszego dla sędziów.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Yelonker
Posty: 801
Rejestracja: 12 lis 2017, 2:53
Lokalizacja: Hala Wola

Post autor: Yelonker » 26 sty 2019, 11:03

We Francji za uchylenie się od służby wojskowej też nie można dołączyć do służby cywilnej, przy czym z każdą kolejną pracą ryzykuje się przeniesienie na drugi koniec kraju.

Delwin
Posty: 259
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 27 sty 2019, 15:26

Wniosek: w Polsce nie należy nic budować bo nie ma zasadniczej słuzby urzędniczej...

Delwin
Posty: 259
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 01 lut 2019, 11:55

Ciąg dalszy fantastyki - wyniki badań na potrzeby Planu Transportowego Warszawy. Wnioski nader ciekawe. Do poczytania przede wszystkim prezentacje.

https://pliki.um.warszawa.pl/index.php/ ... iakATFrdFw

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 02 lut 2019, 12:20

Jezu, co się tam stało z M3 to ja nie.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lut 2019, 14:57

PST bym się strasznie nie przejmował, jest sporo wątpliwości metodologicznych.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ