Tramwajowa fantastyka i futurologia

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2010, 19:08

W zasadzie dla rozrywki zaprojektowałem sobie sieć linii tramwajowych w warunkach, gdyby powstały wszelkie możliwe inwestycje. Wbrew pozorom nic tu w zasadzie nie jest wzięte z powietrza (może z wyjątkiem Bokserskiej oraz przebicia się tramwajem od Ryżowej przez Skorosze do Bohaterów Warszawy, choć o samej ulicy tam się mówi) - inna rzecz, jakie są realne szanse lub terminy powstania poszczególnych tras... Aha, pominąłem TMP na wschód od Modlińskiej - niby się przewiduje, ale dla mnie to jeszcze większa fantastyka, niż inne pomysły tu przytoczone :P

Linie częste są wyróżnione boldem, a nowe odcinki - podkreśleniem (pominąłem Słowackiego - Mickiewicza, Boernerowo oraz Powstańców Śląskich - tego ostatniego nie da się zaznaczyć ;)). Linii mi wyszło ciut chyba za dużo - ze trzy do pięciu pewnie by można wyeliminować. Może ktoś wymyśli coś lepszego? Enjoy! :]

Wariant I

1 DW. ZACHODNI - Bitwy Warszawskiej - Grójecka - Towarowa - Okopowa - Słomińskiego - most Gdański - Starzyńskiego - św. Wincentego - Głębocka - Trasa Olszynki Grochowskiej - BIAŁOŁĘKA WSCHODNIA

2 ANNOPOL - Rembielińska - Budowlana - most Krasińskiego - pl. Wilsona - Krasińskiego - Ostroroga - Płocka - Brylowska - dw. Zachodni - Bitwy Warszawskiej - Banacha - Rostafińskich - Wołoska - al. Wilanowska - WILANOWSKA

3 ANNOPOL - Rembielińska - Kondratowicza - św. Wincentego - Nowotrocka - Kraśnicka - Rzeczna - Ks. Anny - Nowowiatraczna - Grochowska - Zamieniecka - Fieldorfa - Bora-Komorowskiego - GOCŁAW

4 ŻERAŃ WSCHODNI - Annopol - Rembielińska - Kondratowicza - św. Wincentego - 11 Listopada - Targowa - most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Marszałkowska - Puławska - al. Wilanowska - Marynarska - SŁUŻEWIEC

5 METRO MŁOCINY - Zgrupowania Kampinos - most Północny - Światowida - WINNICA

6 METRO MŁOCINY - Zgrupowania Kampinos - Marymoncka - Słowackiego - pl. Wilsona - most Krasińskiego - Odrowąża - al. Tysiąclecia - dw. Wschodni - al. Tysiąclecia - Grochowska - Płowiecka - GOCŁAWEK (Marsa)

7 (CH REDUTA - Śmigłowca -) SZCZĘŚLIWICE - Dickensa - Grójecka - Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Zieleniecka - Targowa - Kijowska - dw. Wschodni - Nowokijowska - Ks. Ziemowita - Swojska - ZĄBKI

8 OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Ordona - Kasprzaka - Brylowska - dw. Zachodni - Bitwy Warszawskiej - Banacha - Rostafińskich - Rakowiecka - Spacerowa - Gagarina - Nowoczerniakowska - Batalionu Bałtyk - Bartycka - most Gocławski - Fieldorfa - Zamieniecka - Grochowska - WIATRACZNA

9 OKĘCIE - al. Krakowska - Grójecka - Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Waszyngtona - Grochowska - Płowiecka - GOCŁAWEK (Marsa)

10 OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Ordona - Kasprzaka - Prosta - al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości - Rakowiecka - Spacerowa - Gagarina - Nowoczerniakowska - Batalionu Bałtyk - Bartycka - Nowobartycka - Augustówka - WPT

11 METRO MŁOCINY - Nocznickiego - Wólczyńska - Broniewskiego - al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości - Rakowiecka - Wołoska - Marynarska - SŁUŻEWIEC

12 METRO CHRZANÓW - Człuchowska - Powstańców Śląskich - al. Reymonta - Broniewskiego - Krasińskiego - pl. Wilsona - most Krasińskiego - Budowlana - św. Wincentego - Głębocka - CH TARGÓWEK

13 NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Radiowa - Obozowa - Płocka - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - Targowa - 11 Listopada - Stalowa - Nowostalowa - Pratulińska - Nowotrocka - św. Wincentego - Głębocka - Trasa Olszynki Grochowskiej - BIAŁOŁĘKA WSCHODNIA

14 PIASKI - Broniewskiego - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Radiowa - Obozowa - Płocka - Brylowska - dw. Zachodni - Bitwy Warszawskiej - Banacha - Rostafińskich - Rakowiecka - Spacerowa - Belwederska - Sobieskiego - al. Wilanowska - WILANÓW

15 MARYMONT (Gwiaździsta) - Podleśna - Klaudyny - Mickiewicza - pl. Wilsona - Mickiewicza - Andersa - Marszałkowska - Nowowiejska - Filtrowa - Grójecka - al. Krakowska - Raszyn - JANKI

16 OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Piastów Śląskich - Obrońców Tobruku - Powązkowska - Dzika - al. Jana Pawła II - Stawki - Muranowska - Bonifraterska - Miodowa - Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - al. Ujazdowskie - Belwederska - Sobieskiego - al. Rzeczypospolitej - WILANÓW ZACHODNI (Pałacowa)

17 (BANACHA - Rostafińskich -) KIELECKA - Rakowiecka - al. Niepodległości - Chałubińskiego - al. Jana Pawła II - Popiełuszki - Marymoncka - most Północny - Światowida - WINNICA

18 ŻERAŃ FSO - Jagiellońska - most Gdański - Międzyparkowa - Andersa - Marszałkowska - Puławska - Woronicza - Wołoska - Obrzeżna - Kłobucka - PKP OKĘCIE

19 NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Piastów Śląskich - Obrońców Tobruku - Powązkowska - Dzika - al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - Nowowiejska - Marszałkowska - Puławska - GRABÓW

20 BOERNEROWO - Kaliskiego - Dywizjonu 303 - Obozowa - Młynarska - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - Targowa - Kijowska - dw. Wschodni - Kawęczyńska - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA

21 GOCŁAW - Bora-Komorowskiego - Międzynarodowa - al. Tysiąclecia - dw. Wschodni - Kijowska - Targowa - Ratuszowa - Jagiellońska - Modlińska - Obrazkowa - Światowida - WINNICA

22 METRO MARYMONT - Popiełuszki - Okopowa - Towarowa - Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Waszyngtona - Nowowiatraczna - Ks. Anny - Rzeczna - Kraśnicka - Nowotrocka - TARGÓWEK

23 GOCŁAWEK (Marsa) - Płowiecka - Grochowska - Zamieniecka - Fieldorfa - most Gocławski - Nowobartycka - Augustówka - Nałęczowska - Śródziemnomorska - al. Wilanowska - Obrzeżna - Kłobucka - PKP OKĘCIE

24 GOCŁAW - Bora-Komorowskiego - Międzynarodowa - al. Waszyngtona - most Poniatowskiego - Al. Jerozolimskie - Towarowa - al. Solidarności - Wolska - Połczyńska - Dźwigowa - Globusowa - Bolesława Chrobrego - Ryżowa - Skorosze - Bohaterów Warszawy - PKP URSUS

25 BANACHA - Grójecka - Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Zieleniecka - Targowa - 11 Listopada - Odrowąża - Budowlana - Rembielińska - ANNOPOL

26 WIATRACZNA - Grochowska - Targowa - most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - Człuchowska - METRO CHRZANÓW

28 OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Piastów Śląskich - Obrońców Tobruku - Powązkowska - Słomińskiego - most Gdański - Jagiellońska - Ratuszowa - Targowa - Grochowska - Płowiecka - GOCŁAWEK (Marsa)

29 METRO MŁOCINY - Nocznickiego - Wólczyńska - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Dźwigowa - Globusowa - Bolesława Chrobrego - Kleszczowa - Łopuszańska - Hynka - Marynarska - al. Wilanowska - Śródziemnomorska - Sobieskiego - al. Wilanowska - WILANÓW

30 (SŁUŻEWIEC - Marynarska - al. Wilanowska -) METRO WILANOWSKA - al. Wilanowska - Śródziemnomorska - Sobieskiego - al. Rzeczypospolitej - WILANÓW ZACHODNI (Pałacowa)

31 METRO WILANOWSKA - Puławska - Mysiadło - PIASECZNO

32 NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Radiowa - Obozowa - Płocka - Kasprzaka - Towarowa - Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Waszyngtona - Międzynarodowa - Bora Komorowskiego - Nowobora - ZERZEŃ

34 ŻERAŃ WSCHODNI - Annopol - Rembielińska - Budowlana - Odrowąża - al. Tysiąclecia - dw. Wschodni - al. Tysiąclecia - Międzynarodowa - Bora-Komorowskiego - most Gocławski - Nowobartycka - Augustówka - Nałęczowska - Śródziemnomorska - al. Wilanowska - METRO WILANOWSKA

35 PIASKI - Broniewskiego - al. Jana Pawła II - Stawki - Andersa - Marszałkowska - Spacerowa - Belwederska - Sobieskiego - al. Rzeczypospolitej - WILANÓW ZACHODNI (Pałacowa)

36 METRO MARYMONT - Słowackiego - Mickiewicza - Andersa - Muranowska - Bonifraterska - Miodowa - Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - al. Ujazdowskie - Bagatela - Puławska - GRABÓW

45 METRO MŁOCINY - Zgrupowania Kampinos - most Północny - Światowida - TARCHOMIN (Mehoffera)


Wariant II jak powyżej, z wyjątkiem:

2 ANNOPOL - Rembielińska - Budowlana - most Krasińskiego - pl. Wilsona - Krasińskiego - Ostroroga - Płocka - Brylowska - dw. Zachodni - Bitwy Warszawskiej - BANACHA

14 PIASKI - Broniewskiego - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Radiowa - Obozowa - Płocka - Brylowska - dw. Zachodni - Bitwy Warszawskiej - Banacha - Rostafińskich - Wołoska - al. Wilanowska - Śródziemnomorska - Sobieskiego - al. Wilanowska - WILANÓW[/b]

29 METRO MŁOCINY - Nocznickiego - Wólczyńska - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Dźwigowa - Globusowa - Bolesława Chrobrego - Kleszczowa - Łopuszańska - Hynka - Marynarska - al. Wilanowska - METRO WILANOWSKA

35 PIASKI - Broniewskiego - al. Jana Pawła II - Stawki - Andersa - Marszałkowska - Spacerowa - Belwederska - Sobieskiego - al. Wilanowska - WILANÓW
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Zebra
Posty: 314
Rejestracja: 10 lis 2009, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zebra » 22 sty 2010, 19:42

Tramwaj na Śródziemnomorskiej i Nałęczowskiej? Oj to chyba już straszna fantastyka, nigdy o czymś takim nie słyszałem, zresztą gdzie tam niby!?

Chciałbym jednak aby rozmawiać o układzie który mamy chociaż cień szansy dożyć, czyli najdalej za jakieś 60 lat :D.

Niby mamy to http://www.um.warszawa.pl/konferencje_b ... szawie.pdf, ale ja powiem szczerze widzę realizację gdzieś około 2100 :-).

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 22 sty 2010, 19:48

Zebra pisze:Niby mamy to http://www.um.warszawa.pl..._warszawie.pdf, ale ja powiem szczerze widzę realizację gdzieś około 2100
"Podana strona nie istnieje" :P


Co do planów: zacne, ale "most gocławski" to chyba znaczna futurologia... ;)
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 22 sty 2010, 20:03

Do d. (-( . Na Sobieskiego to "36", czyli Marszałkowską i "19", czyli JPII. Trzecia linią ewentualnie może być linia przez Pole na Zachodni. Ale równie dobrze może sobie jechać z Gagarina i przesiadka do niej na Spacerowej.

Zebra
Posty: 314
Rejestracja: 10 lis 2009, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zebra » 22 sty 2010, 20:07

Wolfchen pisze:
Zebra pisze:Niby mamy to http://www.um.warszawa.pl..._warszawie.pdf, ale ja powiem szczerze widzę realizację gdzieś około 2100
"Podana strona nie istnieje" :P
Spróbuj ręcznie wpisać w przeglądarkę:
(http i www) .um.warszawa.pl/konferencje_bk/pliki/r2_7_1_nowe_trasy_tramwajowe_w_warszawie.pdf

Awatar użytkownika
rosier
Posty: 349
Rejestracja: 04 lip 2008, 23:33
Lokalizacja: te durne pomysły ZTMu?

Post autor: rosier » 22 sty 2010, 20:21

Wygląda to interesująco, ale nasze wnuki nie dożyją większości tych inwestycji, które zakładasz w projekcie :P
117 119 130 138 167 168 174 210 318 504 N36 N37

Zmienianie komunikacji miejskiej należy zacząć od zmieniania ZTMu.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 sty 2010, 20:25

TGM pisze:Do d. (-( . Na Sobieskiego to "36", czyli Marszałkowską i "19", czyli JPII. Trzecia linią ewentualnie może być linia przez Pole na Zachodni. Ale równie dobrze może sobie jechać z Gagarina i przesiadka do niej na Spacerowej.
Sam jesteś do d. - równie dobrze możesz sie na PolMoku na JPII przesiąść. Prawidłowo jest Sobieskiego założona - jedna linia na ciąg Marszałkowskiej, druga - do dworca Zachodniego. Mokotów i Ochota to silnie zaludnione dzielnice i musza mieć dobre połączenie poprzeczne, bez przesiadki. Znaczenie dojazdu na JPII jest w tym kontekście trzeciorzędne, ważniejszy jest nawet dojazd na trakt wz. 116.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 22 sty 2010, 20:35

Mapka jaka by sie przydała.
Na razie to sie spytam tylko co to za pętla w Grabowie? Jeśli już wyciągać linie z Wyścigów to chociaż do Płaskowickiej.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2010, 20:42

Wolfchen pisze:Co do planów: zacne, ale "most gocławski" to chyba znaczna futurologia... ;)
A to nie mój pomysł - był na mapie rozwoju sieci TW sprzed paru lat - tzw. "flamastermapie Kiepury" :P :]
Tm pisze:Na razie to sie spytam tylko co to za pętla w Grabowie? Jeśli już wyciągać linie z Wyścigów to chociaż do Płaskowickiej.
O tym myślałem, z rozpędu nazwałem to Grabowem. Niech będzie URSYNÓW ZACHODNI ;)
To w każdym razie mój pomysł - założyłem, że gdyby powstawała linia do Piaseczna, to pętlę pośrednią warto odsunąć od Wilanowskiej dalej, niż obecnie Wyścigi.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 22 sty 2010, 21:03

Bastian pisze:A to nie mój pomysł - był na mapie rozwoju sieci TW sprzed paru lat - tzw. "flamastermapie Kiepury" :P :]
Ach, słynne tramfiction... :D
To ja prędzej uwierzę w realizację połączenia Jeziorki - Powsin przed 2050, niż w połowę tego planu :P
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2010, 21:11

Tym niemniej jest to jedyny pomysł na połączenie tramwajowe na południe od mostu Poniatowskiego ;)

Choć przepraszam, SISKOM starał się o rezerwę pod tramwaj na trasie Na Zaporze :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 sty 2010, 21:26

Mnie się kołacze, że gdy rezygnowano z tramwaju na Trasie Siekierkowskiej opowiadano coś o niskowodnym moście lokalnym z tramwajem na Gocław.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 22 sty 2010, 21:31

Tramwaj na Trasie Siekierkowskiej, to raczej by polem szedł, więc jakoś to da się obronić... :-k

Most lokalny nawet byłby dobry, ale niezbyt realny...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5236
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 22 sty 2010, 21:49

Glonojad pisze: Sam jesteś do d. - równie dobrze możesz sie na PolMoku na JPII przesiąść. Prawidłowo jest Sobieskiego założona - jedna linia na ciąg Marszałkowskiej, druga - do dworca Zachodniego. Mokotów i Ochota to silnie zaludnione dzielnice i musza mieć dobre połączenie poprzeczne, bez przesiadki. Znaczenie dojazdu na JPII jest w tym kontekście trzeciorzędne, ważniejszy jest nawet dojazd na trakt wz. 116.
Przesiadać się żeby do centralnego dojechać? Mowy nie ma (-( .

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 sty 2010, 21:50

A i owszem, korona Ci z głowy nie spadnie. Pracujesz na tym Centralnym?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ