Priorytety dla tramwajów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 kwie 2020, 19:15

To tramwaje mają dłuższe międzyzielone? Przecież samochody jadące Stawkami przejeżdżają później przez punkt kolizji z torem samochodów skręcających N >> E.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Paweł D.
Posty: 5244
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 19 kwie 2020, 22:14

A jaka jest różnica między startowaniem a ruszaniem, bo jakoś nie łapię? Mamy dwa sygnalizatory: tramwajowy i samochodowy. Jeżeli pionowa kreska zapali się mniej więcej razem z zielonym, to dla mnie wówczas pojazdy szynowe i kołowe ruszają/startują razem. Zachodzę w głowę jak wystartować później aby ruszyć... wcześniej? Ale późno jest, więc wybaczcie ciężkie myślenie.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 21 kwie 2020, 0:45

ruszanie = startowanie
Glonojad pisze, że tramy nie mogą ruszyć wcześniej i żeby ruszały razem z samochodami, to należałoby "zaokrąglić do później". Tylko nie pisze dlaczego. Skoro nie ma kolizji.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Paweł D.
Posty: 5244
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 22 kwie 2020, 12:06

Im szybciej tram wjedzie na lewoskręt (a nic nie stoi na przeszkodzie aby ruszył razem z samochodami) tym szybciej opuści skrzyżowanie i odblokuje przejazd w kierunku Arkadii. Ja wiem, że to jest wyliczone w programie, ale wystarczy że na zwrotnicy/łuku pojawi się 5/10 i....

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 22 kwie 2020, 12:21

My się zgadzamy. Tłumaczyć powinien @Glonojad.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 kwie 2020, 13:06

KwZ pisze:
19 kwie 2020, 19:15
To tramwaje mają dłuższe międzyzielone?
Tak. Długość + prędkość na rozjazdach.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 22 kwie 2020, 22:58

Ja rozumiem, że tramwaje przeliczeniowo mają niższą prędkość, ale to oznacza, że międzyzielone po nich powinno być dłuższe, nie przed nimi.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 kwie 2020, 10:09

Dojazd się liczy na 60 km/h. Przepraszam, ale nie mam niestety czasu wnikać w szczegóły zasad projektowania sygnalizacji. Ogólnie powiem tak, że każdą grupę pojazdów analizuje się oddzielnie, nawet jeśli jadą w jednym kierunku, bo mają inną trajektorię ruchu i inne prędkosci dojazdu czy ewakuacj a także długość. Dlatego z reguły nie robi się równego startu, chyba, że wymaga tego bezpieczeństwo (np. równy start grup pieszych na jednym ciągu).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 kwie 2020, 11:08

Ale to jest dojazd do skrzyżowania, więc nie wyjaśnia dłuższego międzyzielonego przed fazą dla tramwajów.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Paweł D.
Posty: 5244
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 23 kwie 2020, 21:14

Są jakieś nowe wytyczne? Bo na zdecydowanej większości skrzyżowań jakie kojarzę, to pałka z zielonym zapala się w miarę jednocześnie. Jest to wręcz regułą.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 kwie 2020, 10:31

Każde skrzyżowanie jest (a przynajmniej powinno być) projektowane indywidualnie. Trzeba oczywiście sprawdzić, czy działa zgodnie z projektem, ale poza tym jeśli o mnie chodzi temat jest niestety wyczerpany - do adaptacji niedaleko.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 24 kwie 2020, 19:06

Programy z różnym startem grup łatwiej się rysuje bez wspomagania komputerowego. Mając wspomaganie można odzyskiwać praktycznie każdą sekundę, a one są nieraz poutykane w dziwnych miejscach. Ręcznie tego się praktycznie nie przeliczy. Za dużo czasu się schodzi. Ja ręcznie zrobiłem może trzy projekty, z czego jeden jeszcze na studiach, a potem to tylko ze wspomaganiem, dlatego pewne rzeczy robię zupełnie inaczej.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 28 kwie 2020, 0:39

Według modelu ze śluzy na Deotymy da się wycisnąć przy dzisiejszych rozkładach tyle, by zbić w szczycie przeciętną stratę czasu do < 4s/tramwaj.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 maja 2020, 19:58

To jak, ktoś zauważył jakąś zmianę na JP2?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 26 maja 2020, 21:19

Przejście na wysokości McDonalda premiuje w końcu tramwaj, a nie wyimaginowanych pieszych.

ODPOWIEDZ