Priorytety dla tramwajów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 gru 2021, 21:06

Ale już dziś istnieje przystanek, gdzie by to mogły robić - tranzytowy dla 521.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 25 gru 2021, 22:50

Poza tym z tych autobusów można wysiąść na Gocławku i tam przesiąść się zarówno w 3 na Pragę, jak i 9 do Śródmieścia (powiedzmy, że 6 i 24 tam nie powinno być). A na Wiatracznej co zyskujesz? 22, które nie ma żadnej wartości dodanej w stosunku do 3 i 9 i w ogóle to nie powinno na dobrą sprawę istnieć?

To nie przesiadka na Wiatracznej jest słaba, to lokalizacja pętli jest w obecnym układzie o kant dupy potłuc, bo węzeł przy Płowieckiej został ukatrupiony.

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 25 gru 2021, 23:21

Jak często jeździsz 22?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 gru 2021, 23:53

22 akurat ma znaczenie marginalne, ale 26 już niekoniecznie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 gru 2021, 23:56

Glonojad pisze:
25 gru 2021, 21:06
Ale już dziś istnieje przystanek, gdzie by to mogły robić - tranzytowy dla 521.
Pomińmy ciszą tę patologiczną spuściznę poprzedniej epoki. Krzyżowanie się wyjazdu z przystanku w lewo ze skręcającymi w Waszyngtona gwarantuje wysokie Zatrudnienie lakierników.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 26 gru 2021, 9:20

@Kelly, nigdy XD

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 gru 2021, 18:22

pawcio pisze:
25 gru 2021, 23:56
Glonojad pisze:
25 gru 2021, 21:06
Ale już dziś istnieje przystanek, gdzie by to mogły robić - tranzytowy dla 521.
Pomińmy ciszą tę patologiczną spuściznę poprzedniej epoki. Krzyżowanie się wyjazdu z przystanku w lewo ze skręcającymi w Waszyngtona gwarantuje wysokie Zatrudnienie lakierników.
Z punktu widzenia jakości przesiadki jest to jednak rozwiązanie idealne.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 26 gru 2021, 18:28

A tak przy okazji zapytam - planowane jest w najbliższej przyszłości ogarnięcie ciągu pl. Zbawiciela - Królikarnia? Pl. Unii tak jakaś loteria - albo się stoi po 3 razy albo przejeżdża "na raz" i odstaje przyspieszenie na przystanku.

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 26 gru 2021, 19:44

Kijowska coś zmieniła? Dziś światło tramwajowe w prawo w Targową trwało z 1.5 minuty. Bo w środku przyjechał jakis przejazd techniczny.
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 gru 2021, 20:11

Paweł D. pisze:
26 gru 2021, 18:28
A tak przy okazji zapytam - planowane jest w najbliższej przyszłości ogarnięcie ciągu pl. Zbawiciela - Królikarnia? Pl. Unii tak jakaś loteria - albo się stoi po 3 razy albo przejeżdża "na raz" i odstaje przyspieszenie na przystanku.
Na południe od placu Unii raczej 2023 - na istniejącej organizacji ruchu zgody na zmiany nie było, a korekty wymagają projektów branżowych (miejmy nadzieję, że tylko elektrycznych). Przy czym jak już zmieniać, to z uwzględnieniem odbudow węzła Rakowiecka - Puławska - Goworka, bo wejdą nowe dłuższe cykle na całym ciągu, a terminowo to się całkiem nieźle składa.

Między placem Unii a Zbawixem w przyszłym roku powinno się udać, w pierwszym ruchu koordynacja to zmiany, w drugim adaptacja (trzeba trochę dosprzętowić).
Łukasz pisze:
26 gru 2021, 19:44
Kijowska coś zmieniła? Dziś światło tramwajowe w prawo w Targową trwało z 1.5 minuty. Bo w środku przyjechał jakis przejazd techniczny.
Z Targowej się nic więcej już nie wyciśnie, trzeba do tego siąść od nowa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Paweł D.
Posty: 5246
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 26 gru 2021, 20:36

A odcinek pl. Unii - Rakowiecka to jakieś wzbudzanie? Usiłuję dopatrzyć się czemu czasem da się przejechać, a czasem (najczęściej) stoi przy Waryńskiego/Goworka i Rakowieckiej.
Na przejściach przez Marszałkowską wygląda jakby piesi za często dostawali swoje zielone. Kiedyś ktoś, może nawet Ty, wrzucił zdjęcia szafki z kamerą co wykrywała tramwaj. Ale chyba coś nie wyszło.
Ja często jeżdżę kombinacją 17+10 i po super jeździe człowieka krew zalewa jak 10 łapie same kreski....

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 gru 2021, 20:42

tak, tam jest jakies wzbudzanie, ale często się sypie. Robocza teoria jest taka, że sterownik jest zbyt głupi na zaimplementowany w nim algorytm (choc ja podejrzewam raczej jakiegoś buga w algorytmie typu zbyt dużo tramwajów na razi i gubi wiązke do koordynacji i potem panicznie próbuje do niej wrócić).

Liczę, że da się ogarnąć te szaleństwa w ramach czasówek na Agrykolę (w myśl zasady lepsza sensowna stałoczasówka niż niedopracowana a ambitna adaptacja), zobaczymy. Zresztą tam teraz przez 2 lata będą różne warianty czasówek chodziły, jak nie na Agrykolę, to na budowę kolektora (co wygeneruje przeciez objazdy) a potem tramwaju (zarówno gagarińskiego, jak i spacerowego).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 16 sty 2022, 20:08

Rakowiecka x Woloska ma już fazę w lewo, przynajmniej od strony centrum. To znaczy, że ktoś już tam coś wygrzebał i że priorytet jest blisko, prawda? Zresztą jak i na całej Wołoskiej, prawda?
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 sty 2022, 20:23

Rakowiecka/Wołoska? W sensie Boboli? :P
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 16 sty 2022, 21:49

Nawet dwa razy w cyklu, sama z siebie. Tzn. z daleka widać, że świeci. Brawo WY.
miłośnik 13N

ODPOWIEDZ