Priorytety dla tramwajów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lut 2021, 20:46

No dla mnie brzmi to jak proteza, być może skuteczna, ale jednak proteza. Bo łatwiej postawić na nowo, niż czyścić. Jak w tym politycznie niepoprawnym dowcipie z Romami ;)

Niemniej o patencie będę pamiętał.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1596
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 06 lut 2021, 14:48

Glonojad pisze:
05 lut 2021, 18:08
Stary Pingwin pisze:
04 lut 2021, 11:19
Wczoraj po 19 Dzika też zdziczała, w obu kierunkach. Przy pętlach leżących luzem w torowisku bym się nie dziwił, przy pętli schowanej w solidnej skrzynce jest to zastanawiające. W całej Warszawie jest dobrze, a przy Dzikiej to żyła wodna albo coś. Może złe myśli pieszych przełamują empatię sterowania światłami?
Nie ma tak , to tylko komputer. Coś się spesiło i trzeba po prostu ustalić, co.
U mnie w robocie czasem różne dziwne rzeczy się dzieją przy wgrywaniu aplikacji. "not" z jedynką na wejściu i na wyjściu na przykład. Ale przy stabilnej pracy systemu nie ma bata, żeby cokolwiek się zawieszało. Dlatego jestem cokolwiek zdziwiony taką technologią...
A w ogóle, to te sterowniki są jakkolwiek redundantne?
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 17 lut 2021, 14:25

Rano Dzika wuj nie działa.

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 17 mar 2021, 12:37

Z tego co zauważyłem, został wprowadzono priorytet przez GPS na skrzyżowaniu Okopowej i Anielewicza. Jest tylko jeden mały problem, w poniedziałek miałem 180, sygnalizator S-3e minąłem w momencie jak właśnie zapaliło się żółte do skrętu w Anielewicza. Niestety nie zdążyłem zjechać z torowiska bo jak na nie wjeżdżałem zapaliło się już czerwone na zjeździe z niego. Przez następne dwie minuty blokowałem 22. Jak możecie to wydłużcie tam czas na ucieczkę ze skrzyżowania.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 mar 2021, 12:47

Skoro o tym skrzyżowaniu mowa - czy tam jest podwójne otwarcie dla tramwajów, czy mi się wydawało?

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 17 mar 2021, 13:00

Kiedy Powstańców Śląskich, zwłaszcza wybitnie upierdliwa przeplotka przy pętli? Tram rusza na zezwalające z Piastów i dojeżdża do przeplotki na KONIEC zezwalającego. Następnie dostanie gdy widzi dojeżdżający z tyłu wóz. Ten dojeżdżający na to światło oczywiście nie zdąża. Kilka metrów dalej jest następna przelotka i ona służy za wzór, jak może wyglądać uprzywilejowanie tramwaju w mieście, tym mieście.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 17 mar 2021, 13:03

person pisze:
17 mar 2021, 12:47
Skoro o tym skrzyżowaniu mowa - czy tam jest podwójne otwarcie dla tramwajów, czy mi się wydawało?
Jest podwójne dla tramwaju jak nie wyrobi się. Sam dzisiaj stałem dwie minuty, bo 180 nie zdążyło uciec.

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 17 mar 2021, 13:06

Stary Pingwin pisze:
17 mar 2021, 13:00
Kiedy Powstańców Śląskich, zwłaszcza wybitnie upierdliwa przeplotka przy pętli? Tram rusza na zezwalające z Piastów i dojeżdża do przeplotki na KONIEC zezwalającego. Następnie dostanie gdy widzi dojeżdżający z tyłu wóz. Ten dojeżdżający na to światło oczywiście nie zdąża. Kilka metrów dalej jest następna przelotka i ona służy za wzór, jak może wyglądać uprzywilejowanie tramwaju w mieście, tym mieście.
Z tego co zauważyłem jeżdżąc często 112, tam jest stałoczasówka.

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 17 mar 2021, 13:12

Tyle to wiem. Jeszcze niedawno te dwie sygnalizacje były zsynchronizowane. Strzyka mnie w brudnej p..e, jak stoję przed przeplotką, samochodów nie ma, autobus nie wyjeżdża z pętli, cytując klasyka "nie ma niczego", zezwalającego dla trama też nie ma. W drugą stronę trama też dojeżdża na koniec zezwalającego przy Piastów. 10 i 26 mają 2 minuty z Bemowa, 35 z pętli aż minutę.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 mar 2021, 14:09

Stary Pingwin pisze:
17 mar 2021, 13:00
Kiedy Powstańców Śląskich, zwłaszcza wybitnie upierdliwa przeplotka przy pętli? Tram rusza na zezwalające z Piastów i dojeżdża do przeplotki na KONIEC zezwalającego. Następnie dostanie gdy widzi dojeżdżający z tyłu wóz. Ten dojeżdżający na to światło oczywiście nie zdąża. Kilka metrów dalej jest następna przelotka i ona służy za wzór, jak może wyglądać uprzywilejowanie tramwaju w mieście, tym mieście.
Chwilę potrwa jeszcze. Pojawił się wymóg istotnych zmian w organizacji ruchu w tym w urządzeniach sygnalizacji, więc na dziś widzę to raczej w roku 2022.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 21 mar 2021, 9:22

Ktoś grzebał coś przy Wołoska z Racławicka? Wydaje mi się, że faza jest przesunięta w stosunku do tego, co było przez ileś miesięcy, albo jakiś priorytet, który już kiedyś chyba z dzień działał :)
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 mar 2021, 10:35

Offsety czasem pływają, do sprawdzenia.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 21 mar 2021, 14:31

Glonojad pisze:Offsety czasem pływają, do sprawdzenia.
Teraz już było „normalnie”.
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 mar 2021, 18:34

Dobra, poprosze o godzinę porannego błędu to zobaczymy. Mokotów jest oczywiście do zrobienia swoją drogą, myślę że do ogarnięcia w przyszłym roku bo już prawie wszystkie sterowniki wymienione.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10490
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 21 mar 2021, 18:50

Wczoraj 12:35.
ŁK

ODPOWIEDZ