Priorytety dla tramwajów

Moderator: Wiliam

Krzysztof_J
Posty: 448
Rejestracja: 19 wrz 2018, 15:34
Kontakt:

Post autor: Krzysztof_J » 15 gru 2022, 0:33

Stary Pingwin pisze:
14 gru 2022, 23:59
Zauważyłem nową sygnalizację przy Faradaya. Jadąc od Żerania Wschodniego, mamy po kolei sygnalizację przy Daniszewskiej, Faradaya, Odlewniczej i w bliskiej przyszłości Inowłodzka. Minut na przejazd nie przybyło.
Daniszewska to chodzi o przejście przy przystankach Faradaya od strony Żerania Wsch., a Faradaya to skrzyżowanie z ulicą, czy przejście przy przystankach od drugiej strony?
No i czy rzeczywiście jest tam taki ruch, że w ogóle trzeba robić sygnalizacje, czy to jest wymuszone tym audytem ZDM, który w zdecydowanej większości jako jedyne rozwiązanie wskazuje światła?

jaNÓŻ
Posty: 17
Rejestracja: 11 sie 2013, 15:46

Post autor: jaNÓŻ » 15 gru 2022, 8:36

Zastanawia mnie kwestia wzajemnego pierwszeństwa tramwajów na Rondzie Radosława - myślałem że jest to reguła prawej ręki ale nie zawsze, czasem np 33 od strony centrum przepuszcza 1 jadąca od powązkowskiej mimo że jest po lewej. Ktoś wie jakie tramwajarze mają zasady poruszania się na tym rondzie ?

Stary Pingwin
Posty: 5799
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 15 gru 2022, 8:44

Faradaya wjazd do INPOSTU, Daniszewska wjazd do RABENA. Przystanek Faradaya znajduje się przy Daniszewskiej. Na Radku obowiązują zasady PORD, co nie zmienia faktu, że pomagamy sobie w przejeździe.
miłośnik 13N

Łukasz
Posty: 10541
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 15 gru 2022, 8:47

A nie było kiedyś tak, że mniejszy numer miał niepisane pierwszeństwo ;)?
ŁK

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25308
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 gru 2022, 9:02

Mniejszy numer obowiązuje w sytuacji pełnej równorzędności (cztery sztuki z czterech stron) lub ryzyka zakleszczenia w trójkącie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 gru 2022, 9:21

pawcio pisze:
15 gru 2022, 9:02
Mniejszy numer obowiązuje w sytuacji pełnej równorzędności (cztery sztuki z czterech stron) lub ryzyka zakleszczenia w trójkącie.
Wow, nie słyszałem :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

drobert
Posty: 1425
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 15 gru 2022, 14:09

jaNÓŻ pisze:
15 gru 2022, 8:36
Zastanawia mnie kwestia wzajemnego pierwszeństwa tramwajów na Rondzie Radosława - myślałem że jest to reguła prawej ręki ale nie zawsze, czasem np 33 od strony centrum przepuszcza 1 jadąca od powązkowskiej mimo że jest po lewej. Ktoś wie jakie tramwajarze mają zasady poruszania się na tym rondzie ?
Ja mając 28 zawsze puszczałem 17 czy 27 by potem nie musiał stać za mną na pl. Grunwaldzkim. Poza tym jadąc na plusie też się przepuszczało inne tramwaje by nie ciągnąć.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8300
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 gru 2022, 16:34

Stary Pingwin pisze:
14 gru 2022, 23:59
Zauważyłem nową sygnalizację przy Faradaya. Jadąc od Żerania Wschodniego, mamy po kolei sygnalizację przy Daniszewskiej, Faradaya, Odlewniczej i w bliskiej przyszłości Inowłodzka. Minut na przejazd nie przybyło.
Światła przybyły, ale czy w ogóle one blokują tramwaje? Jest jakiś priorytet/wykrywanie, czy działają w trybie losowym?

Stary Pingwin
Posty: 5799
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 15 gru 2022, 21:25

Przy Odlewniczej jest priorytet, przy Daniszewskiej światła wyłączone( trwa remont jezdni), przy Faradaya na razie tylko stoją sygnalizatory, Inowłodzka w planach-trzeba wyjechać i zjechać do R5. Odnośnie tej ostatniej wyobraźnia podpowiada mi las sygnalizatorów, znany z R4.
Całkiem niedawno ostatnie światła na tym ciągu były przy Metro Bródno.
miłośnik 13N

Autobus Czerwon
Posty: 4091
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 16 gru 2022, 6:34

Stary Pingwin pisze:
14 gru 2022, 23:59
Zauważyłem nową sygnalizację przy Faradaya. Jadąc od Żerania Wschodniego, mamy po kolei sygnalizację przy Daniszewskiej, Faradaya, Odlewniczej i w bliskiej przyszłości Inowłodzka. Minut na przejazd nie przybyło.
Organizator stosuje tę taktykę notorycznie i zdaje się że nie widzi w tym problemu. Na 164 w DŚ mam wrażenie że przeloty też są te same od >30 lat, co powoduje że ruszając na 0 z Kępy i nawet nie zabierając zbytnio nikogo po drodze, na Sytą przyjeżdża się na -3. Tak jakby stan Bruzdowej w ogóle się nie pogorszył, ruch się nie zmienił i mieszkańców nie przybyło.

beni
Posty: 2739
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 16 gru 2022, 7:55

Stary Pingwin pisze:
15 gru 2022, 21:25
Przy Odlewniczej jest priorytet, przy Daniszewskiej światła wyłączone( trwa remont jezdni), przy Faradaya na razie tylko stoją sygnalizatory, Inowłodzka w planach-trzeba wyjechać i zjechać do R5. Odnośnie tej ostatniej wyobraźnia podpowiada mi las sygnalizatorów, znany z R4.
Całkiem niedawno ostatnie światła na tym ciągu były przy Metro Bródno.
Zadać trzeba pytanie czy między Conrada a Reymonta światła na przejściu będą tak ustawione że minutę postoisz. Bo tłumy tam chodzą i ginęło mnóstwo osób. I dwa czy ludzie się stosują do masowo montowanych świateł w co wątpię.

A po za tym sterowniki na Nowym Bemowie to dwa lata już naprawiają. Trasa otwierana z pompą a priorytet został tylko na Ogrodach Bemowo. Kpina.
Czas ewakuacji, lub nowy etap zwał jak zwał czy lepiej czas pokaże...
2004.09 - 2009.03 - MZA
2010.01 - 2012.05 - bus driver
2013.04 - 2023.12 - TW
2024.05 - xxxx - Carris Lizbona

Até a próxima.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25308
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 gru 2022, 8:01

Stary Pingwin pisze:
15 gru 2022, 21:25
Przy Odlewniczej jest priorytet, przy Daniszewskiej światła wyłączone( trwa remont jezdni), przy Faradaya na razie tylko stoją sygnalizatory, Inowłodzka w planach-trzeba wyjechać i zjechać do R5. Odnośnie tej ostatniej wyobraźnia podpowiada mi las sygnalizatorów, znany z R4.
Całkiem niedawno ostatnie światła na tym ciągu były przy Metro Bródno.
Przy Inowłodzkiej to najpierw będzie przebudowa całego układu torowego z wydzieleniem skrętu do zjazdu do zajezdni.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Łukasz
Posty: 10541
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 16 gru 2022, 8:25

Autobus Czerwon pisze:
Stary Pingwin pisze:
14 gru 2022, 23:59
Zauważyłem nową sygnalizację przy Faradaya. Jadąc od Żerania Wschodniego, mamy po kolei sygnalizację przy Daniszewskiej, Faradaya, Odlewniczej i w bliskiej przyszłości Inowłodzka. Minut na przejazd nie przybyło.
Organizator stosuje tę taktykę notorycznie i zdaje się że nie widzi w tym problemu. Na 164 w DŚ mam wrażenie że przeloty też są te same od >30 lat, co powoduje że ruszając na 0 z Kępy i nawet nie zabierając zbytnio nikogo po drodze, na Sytą przyjeżdża się na -3. Tak jakby stan Bruzdowej w ogóle się nie pogorszył, ruch się nie zmienił i mieszkańców nie przybyło.
No to celowo jest ostrzej na początku trasy a łagodniej pod koniec, żeby nie być na plusie od początku.
ŁK

Autobus Czerwon
Posty: 4091
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 16 gru 2022, 8:57

Tak, tylko ta taktyka jest tak celowa, że pasażer czekający na Sytej praktycznie za każdym razem czeka na autobus 3 minuty dłużej, a taki z Vogla to być może nawet i 5. Być może przez to nie zdąży na przesiadkę do 139/251 lub czegokolwiek innego, być może zabraknie mu tych 3 minut na bilecie dwudziestominutowym i dostanie mandat. Ale kogo to interesuje?

Paweł D.
Posty: 5254
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 16 gru 2022, 9:26

Nikogo. Jak zaczął się remont Grota nie dołożono ani minuty do czasu przejazdu, choć wiadomo było, że będzie armagedon (i był).
Pisałem o pro-tramwajowym ustawieniu świateł dla 31 od Wierzbna. Znowu kaszanka. Wierzbno obsługa w czasie pałki (i postój), Kazimierzowska łapie, przejście przy Żywnego łapie... Różne programy czy jakaś losowość...? A podobno 7/10 skrzyżowań ma priorytet....

ODPOWIEDZ