Przystanki [historia]

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2703
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 30 sty 2012, 18:52

MC pisze:Służew to był SDPS lub jakieś inne literki OIDP.

Powinno być: "Służewiec to był PDPS". :P

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 30 sty 2012, 19:03

drapka pisze: Metro Wilanowska (chyba w tych czasach "Służew" na to mówili)
"Służew" ( vide: osiedle "Służew nad Dolinką"), jeżeli już to Wałbrzyska i okolice C.H. "Land". Obecnie znajduje się tam stacja metra "Służew".
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Stary Pingwin
Posty: 5799
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 30 sty 2012, 21:24

W latach 80-dziesiątych była pętla tramwajowa Służewiec- Wyścigi oraz Służewiec Przemysłowy. Co dziwne, pasażerom się nie myliło(tak jak rzekomo Okęcie wg ZTM-u). Pasażerowie byli bystrzejsi czy co?
miłośnik 13N

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 30 sty 2012, 22:57

Stary Pingwin pisze:W latach 80-dziesiątych była pętla tramwajowa Służewiec- Wyścigi oraz Służewiec Przemysłowy. Co dziwne, pasażerom się nie myliło(tak jak rzekomo Okęcie wg ZTM-u). Pasażerowie byli bystrzejsi czy co?
;-) Albo jeździli tam ci, którzy wiedzieli po co. Myślę, że chodzi o nacisk samego lotniska (uzasadniony, czy ,,na wszelki wypadek'' - nie wiem). No i możliwość pochwalenia się parkingiem (jak się wywaliło nań tyle kasy...)!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2012, 9:01

mobil one pisze:
drapka pisze: Metro Wilanowska (chyba w tych czasach "Służew" na to mówili)
"Służew" ( vide: osiedle "Służew nad Dolinką"), jeżeli już to Wałbrzyska i okolice C.H. "Land". Obecnie znajduje się tam stacja metra "Służew".
DWORZEC POŁUDNIOWY -> SŁUZEW -> METRO WILANOWSKA. To wciąż ten sam ZP. Żadnego SŁUZEWIA na Wałbrzyskiej przed otwarciem metra nie było, tam przecież w ogóle nie było przystanku.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1851
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 31 sty 2012, 9:03

mobil one pisze:
drapka pisze: Metro Wilanowska (chyba w tych czasach "Służew" na to mówili)
"Służew" ( vide: osiedle "Służew nad Dolinką"), jeżeli już to Wałbrzyska i okolice C.H. "Land". Obecnie znajduje się tam stacja metra "Służew".
A pętla tramwajowa obecnie Metrem Wilanowska się zwąca to jak się wcześniej nazywała? Bo mnie się właśnie coś Służew obijał o uszy...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2012, 9:07

^^^
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1851
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 31 sty 2012, 9:10

Bastian pisze:^^^
Ok, dzięki, chwilę pisałem tę odpowiedź (tak to jest jak się pisze w pracy...). A nie było jeszcze tam jakiegoś etapu "Wilanowskiej" bez "Metro"? Tzn na bank był taki etap dla pętli autobusowej, ale jak z tramwajową?

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 31 sty 2012, 10:03

Ze wspomnień z głębokiego dzieciństwa: w czasach, kiedy ostatnie dni jeżdziła kolejka radzymińska, autobus 119 jeździł na Zacisze z Wileńskiej. Pętla na Zaciszu była po prostu zawróceniem ogórka na skrzyżowaniu Radzymińskiej i Łodygowej.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36618
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2012, 10:24

kveld pisze:
Bastian pisze:^^^
Ok, dzięki, chwilę pisałem tę odpowiedź (tak to jest jak się pisze w pracy...). A nie było jeszcze tam jakiegoś etapu "Wilanowskiej" bez "Metro"? Tzn na bank był taki etap dla pętli autobusowej, ale jak z tramwajową?
A, chyba faktycznie tak było :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 31 sty 2012, 10:59

kveld pisze: A nie było jeszcze tam jakiegoś etapu "Wilanowskiej" bez "Metro"?
Trasbusowe skany planów miasta wskazują, że Służew Wilanowską stał się między 1986 i 1987 rokiem. Ja zaś pamiętam pewną debatę, która się toczyła po uruchomieniu metra, kiedy to zastanawiano się, czy nazwa stacji "Wilanowska" wystarczająco odpowiada rzeczywistości, zwracając uwagę, że stacja znajduje się pod aleją Wilanowską, a nie zwykła ulicą Wilanowską, która jest gdzie indziej. Dlatego też jakoś wypadł mi z pamięci ten epizod "Wilanowskiej" bez metra, chociaż w tej sytuacji nazwanie stacj było nie błędem, a potwierdzeniem tego, co już o dość dawna funkcjonowało.
A na marginesie - zastanawia mnie taka rzecz: ile jeszcze zostało ludzi, którym nazwa "Dworzec Południowy" mówi cokolwiek.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1851
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 31 sty 2012, 11:10

drapka pisze: A na marginesie - zastanawia mnie taka rzecz: ile jeszcze zostało ludzi, którym nazwa "Dworzec Południowy" mówi cokolwiek.
Oj, myślę, że jeszcze sporo zostało - moja mam nie mówi inaczej, niż że jedzie "metrem do dworca południowego" i jakoś "ogół nierozumiejącego społeczeństwa" jeszcze jej tego nie oduczył - myślę, że w wielu środowiskach na Ursynowie zwłaszcza "do dworca południowego" oznacza do Metra Wilanowska, a "do Wilanowskiej" oznacza do skrzyżowania Al.Wilanowska/Dol.Służewiecka.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 31 sty 2012, 11:12

kveld pisze:Tzn na bank był taki etap dla pętli autobusowej, ale jak z tramwajową?
Z tramwajową jest pewien problem - bo gdy Służew przemianowano na Wilanowską - to nic tam już chyba nie zajeżdżało regularnie - nie licząc krótkotrwałych objazdów. Wczesniej był Służew, potem przedłuzyli 14 do Wyścigów, a następne na tej pętli to chyba 35 dopiero było - już jako Metro Wilanowska. Więc w przypadku tramwajów była chyba sekwencja Służew-pusta pętla-Wilanowska.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14782
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 31 sty 2012, 13:22

drapka pisze:A na marginesie - zastanawia mnie taka rzecz: ile jeszcze zostało ludzi, którym nazwa "Dworzec Południowy" mówi cokolwiek.
A całkiem sporo, z tego, co obserwuję. Sam się czasem łapię na tym, że umawiam się "na Południowym" :)
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 31 sty 2012, 13:41

A mnie utkwiła w pamięci nazwa ”Wilanowska” na tablicach trolejbusowych linii 51.

ODPOWIEDZ