Nowe przystanki (planowane)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 26 cze 2012, 15:48

Na Świderskiej niedługo (tzn. za 3-4 m-ce?) rozpocznie się budowa pary przystanków:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... 01_ztm.jpg
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... cera01.pdf
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7664
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 cze 2012, 16:44

tarantula01 pisze:Na Świderskiej niedługo (tzn. za 3-4 m-ce?) rozpocznie się budowa pary przystanków:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... 01_ztm.jpg
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... cera01.pdf
A jaki jest ich cel?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 26 cze 2012, 23:59

Umożliwienie kursowania w obie strony autobusów oraz dostosowanie strefy dojścia do komunikacji miejskiej dla mieszkańców ul. Maciejewskiego do standardów obowiązujących dla rejonów takich jak Tarchomin.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Płowieszczołak
Posty: 274
Rejestracja: 27 lip 2011, 18:08

Post autor: Płowieszczołak » 15 lip 2013, 14:24

Sądząc po trwających pracach niebawem będzie gotowy nowy przystanek - Sosnowa 02 w Wesołej.

(Lokalizacja trochę zbyt wciśnięta w skrzyżowanie Grzybowej i Sosnowej, ale chyba udało się zmieścić całość przystanku jeszcze w granicach dzielnicy Wesoła).

Niewątpliwie przystanek ten usprawni dojazd w kierunku Zielonej. Będzie to głównie przystanek dla wysiadających z 514, a dla Rembertowa wygodniejsza niż dotąd możliwość dojazdu na basen Wesolandia. Pewnie zniknie też taka sezonowa ciekawostka w postaci zbliżonego do niezabieralności 115 (dawniej na tym odcinku 215) w ferie zimowe podczas akcji "zima w mieście" w godzinach najtańszych biletów na basen.

Sądzę, że przystanek będzie zaskakująco popularny jak na takie niewielkie potoki pasażerów. Szczególnie z racji zbytniego przesunięcia w kierunku Wesołej-Centrum następnego przystanku czyli Br. Alberta 02. Mieszkańcy 8 bloków przy Warszawskiej i dwóch przy Wspólnej oraz zachodnia części os. Grzybowa może nawet trwale zmieni swoje upodobania w powrotach do Zielonej, przekierowując się z trasy przez Marysin na Rembertów.

(No i niezależnie od pomysłu przystanku od niedawna jest podobnież pomysł budowy nieopodal dość dużego sklepu znanej sieci handlowej. Niebawem, może się okazać że przez kilka kolejnych przystanków 514 będzie się zatrzymywał kolejno pod drzwiami sporych sklepów z różnych sieci handlowych).

Boerner
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2012, 19:37
Lokalizacja: Górny Mokotów

Post autor: Boerner » 16 lip 2013, 23:29

A ja zauważyłem zatoczkę autobusową na "nowej" Bukowińskiej w stronę Ursynowa. Naprawdę chcą coś tam puścić po skasowaniu 210 i braku dziennych autobusów na nowym odcinku al. KEN i Rolnej ?

Stary Pingwin
Posty: 5805
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 16 lip 2013, 23:38

156.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36625
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 lip 2013, 0:14

Boerner pisze:A ja zauważyłem zatoczkę autobusową na "nowej" Bukowińskiej w stronę Ursynowa. Naprawdę chcą coś tam puścić po skasowaniu 210 i braku dziennych autobusów na nowym odcinku al. KEN i Rolnej ?
Projekt był robiony, jak na to skasowanie się jeszcze nie zanosiło. A teraz... dobre pytanie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 lip 2013, 0:27

Zatoczki to są i na Wirażowej, i na S79 (a jaka fajna kładka do tego...), i na wjazdach na S2. Sensu w tym za grosz.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 17 lip 2013, 8:01

Przecież to nie muszą być zatoki pod autobusy ZTMu (te na wjazdach S2) to mogą być zatoki dla autobusów o większym zasięgu lub innego przewoźnika.
Na krakowskiej na S2 tez są, nawet założyłem watek o autobusach "ekspresowych" :P

No i zatoki sie buduje po to by potem nie trzeba było pruć, bo nigdy nic nie wiadomo.
Obrazek

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 17 lip 2013, 10:20

Bastian pisze:A teraz... dobre pytanie.
N37?

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 17 lip 2013, 11:48

Bastian pisze:
Boerner pisze:A ja zauważyłem zatoczkę autobusową na "nowej" Bukowińskiej w stronę Ursynowa. Naprawdę chcą coś tam puścić po skasowaniu 210 i braku dziennych autobusów na nowym odcinku al. KEN i Rolnej ?
Projekt był robiony, jak na to skasowanie się jeszcze nie zanosiło. A teraz... dobre pytanie.
To projekt uwzględniał istnienie linii 210? Tzn. jakby powstawał po jej skasowaniu, to by zatoki w nim nie było?
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36625
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 lip 2013, 11:50

Ale dlaczego akurat 210? Pomysły bywały różne. Tylko że ten, który akurat zrealizowano, nie przetrwał :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 17 lip 2013, 11:52

bepe pisze:N37?
Jedyną nie "naciąganą" linią może być tam chyba jakieś "zametro".
Popatrz, jaka franca!

tatra
Posty: 292
Rejestracja: 07 wrz 2009, 16:38
Lokalizacja: z ulicy Stołecznej(zawsze)

Post autor: tatra » 17 lip 2013, 12:13

Na ul.Lindego przed Kasprowicza powstała zatoka z wiatą przystankową.
Czy jest tam jakaś linia w planach czy nakazywała to inwestycja z rondem i planowaną
ul.Wolumen ?
tatra

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 17 lip 2013, 12:17

Bastian pisze:Ale dlaczego akurat 210? Pomysły bywały różne. Tylko że ten, który akurat zrealizowano, nie przetrwał
Nie tyle 210 mnie zastanawiało, a raczej jaki to jest poziom zapadania decyzji: budujemy zatokę czy nie. Czy to ZTM się wypowiada, że owszem, prosimy, a skoro tak, to inwestor nakazuje projektantowi uwzględnić? Czy też inne przepisy mówią, że jak jest miasto, jest nowa droga i skrzyżowanie, to zatoka musi być, a czy cos tam pojedzie czyt nie, to juz zależy od aktualnych potrzeb?

[ Dodano: Śro 17 Lip, 2013 12:18 ]
Bastian pisze:Pomysły bywały różne.
Tzn? Tak z ciekawości :)
Popatrz, jaka franca!

ODPOWIEDZ