Pętle w Śródmieściu

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Pętle w Śródmieściu

Post autor: KwZ » 13 wrz 2012, 1:46

Wydaje mi się, że był już taki temat, ale nie mogę go znaleźć, zwłaszcza na Infrastrukturze. Jak coś, to proszę o przeniesienie.
Osa pisze: Pomyślałem sobie nawet, że wolałbym już taką pętlę na środku pl. Konstytucji zamiast parkingowiska. Przynajmniej miałyby gdzie zawracać autobusy z Trasy Łazienkowskiej i nie musiałyby się przeciskać naokoło placu, blokując skręt w Koszykową. Nie byłoby też problemów na przystanku przy Waryńskiego w stronę pl. Konstytucji, gdzie często autobusy blokują się nawzajem.
Generalnie zgadzam się, że taka pętla by się przydała (całe M Politechnika - 118 + 143). Pytanie, czy autobusy by się wyrobiły z zawracaniem - plac między jezdnią zachodnią a torowiskiem ma niecałe 20 m, jak sugeruje wikimapia.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 13 wrz 2012, 15:21

Zawracać można jak teraz, problemem jest raczej brak miejsc postojowych dla autobusów.
Jak budowano Metro to pod pętle przewidywano plac między Armii Ludowej, Podoskich i Polną, ale się plac wziął i zabudował...
Obrazek

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 13 wrz 2012, 17:01

Właśnie zawracanie wycofałbym z jezdni na środek placu. Dodatkowe miejsce można by do tego celu wykroić, przenosząc przystanek z chodnika na wysepkę bliżej środka placu. Tam zatrzymywałyby się linie jadące tranzytem w stronę ul. Waryńskiego i ruszające z pętli.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 wrz 2012, 19:31

Mamy mało (prawie wcale?) ładnych zabudowanych ze wszyskich stron miejskich placów. Dlaczego więc chcecie z Placu Konstytucji zrobić pętlę zamiast powalczyć o to aby był bardziej przyjazny dla pieszych (uspokoić tam ruch, wywalić parking....)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 13 wrz 2012, 19:34

Kleszczu pisze:Dlaczego więc chcecie z Placu Konstytucji zrobić pętlę
Bo brakuje pętli w centrum?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 wrz 2012, 19:37

Szeregowy_Równoległy pisze:
Kleszczu pisze:Dlaczego więc chcecie z Placu Konstytucji zrobić pętlę
Bo brakuje pętli w centrum?
Bo w centrum jest za dużo autobusów :>

Już kiedyś o tym była dyskusja...
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 13 wrz 2012, 19:38

Kleszczu pisze:Dlaczego więc chcecie z Placu Konstytucji zrobić pętlę zamiast powalczyć o to aby był bardziej przyjazny dla pieszych (uspokoić tam ruch, wywalić parking....)
Toż właśnie mamy pomysł na wywalenie stamtąd parkingu...
Chciałbyś na środku zieleń? A gdzie się zrobi sylwestra miejskiego?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 wrz 2012, 19:43

KwZ pisze:
Kleszczu pisze:Dlaczego więc chcecie z Placu Konstytucji zrobić pętlę zamiast powalczyć o to aby był bardziej przyjazny dla pieszych (uspokoić tam ruch, wywalić parking....)
Toż właśnie mamy pomysł na wywalenie stamtąd parkingu...
Chciałbyś na środku zieleń? A gdzie się zrobi sylwestra miejskiego?
Właśnie czytam, że zamiast tego parkingu chcecie wsadzić autobusy :p

Niekoniecznie zieleń (chociaż i na nią widzę miejsce). Po pierwsze Marszałkowska w kierunku południowym nie powinna wchodzić bezpośrednio w Waryńskiego...

Sylwester? Błonia Narodowego wydają się idealne.... Zresztą modernizacja PK ≠ posadzenie trawki i zakazanie wchodzenia na środek placu. Wręcz przeciwnie :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 13 wrz 2012, 19:46

Sylwester można zrobić przed Pałacem. To, że kiedyś nie wyszło, nie było winą miejsca.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 13 wrz 2012, 19:47

Kleszczu pisze:Po pierwsze Marszałkowska w kierunku południowym nie powinna wchodzić bezpośrednio w Waryńskiego...
To już chyba za późno na takie wnioski po dobudowaniu drugiej jezdni Waryńskiego i wyznaczeniu tym samym ważnego ciągu N-S.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 wrz 2012, 19:50

Wiliam pisze:
Kleszczu pisze:Po pierwsze Marszałkowska w kierunku południowym nie powinna wchodzić bezpośrednio w Waryńskiego...
To już chyba za późno na takie wnioski po dobudowaniu drugiej jezdni Waryńskiego i wyznaczeniu tym samym ważnego ciągu N-S.
Nigdy nie jest za późno na przeprowadzenie mądrych reform ;) Trzeba niestety poprawiać po poprzednich ekipach...

Marszałkowska 2x3 i Waryńskiego 2x3 to straszna patologia :(
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 13 wrz 2012, 19:59

A i owszem. Aż prosiło by się o odautostradowienie i na przykład wrzucenie pasa rowerowego. Tymczasem u nas prościej kroić jakieś dziwactwa na chodnikach, które za szerokie jak na taką ulicę to nie są.
Obrazek

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 13 wrz 2012, 20:01

KwZ pisze:Chciałbyś na środku zieleń? A gdzie się zrobi sylwestra miejskiego?
Można by, a nawet wypadałoby wykorzystać Stadion Narodowy. Niemniej problem braku pętli w Centrum jest faktycznie palący (patrz: moje problemy z przystankiem przy Politechnice) i akurat budowa takowej na placu Konstytucji byłaby zbawienna.

Z drugiej strony jednak jest raczej niemożliwa. Da się wykroić przy Waryńskiego placyk o wymiarach 20 x 30 m, co oznacza postój dla ok. 10 autobusów, choć gdybym dysponował dokładniejszą mapą pewnie wyszłoby znacznie mniej (ot taka Politechnika w szczycie to 118, 2*411, 502, 514), ale pomysł ma jedną wadę. W zasadzie niemożliwe jest wtedy postawienie autobusu na jakimkolwiek przystanku, więc funkcjonalnie dalej byłby to kraniec przy Politechnice. Raczej nikt na to nie pójdzie.[/i]
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 13 wrz 2012, 20:03

No to trudno - na placu niech będzie tylko plac postojowy. Tam i tak jest parking, żadna strata. A przesiadka jest i tak do metra...

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 13 wrz 2012, 20:14

Ileś razy o tym wspominałem... między obecnym krańcem 411 a Nowowiejską jest dosłownie kilka miejsc parkingowych na chodniku wzdłuż jezdni. Naprawdę nie można tego wywalić a dostawić słupek przystankowy albo dwa?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ