Torowisko w al. Wyzwolenia

Moderator: Wiliam

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 05 lut 2013, 21:32

Glonojad pisze: Jednotor to na linię co 10 niestety. Choć może całodzienne co 10. Coś z miasta by musiało na Nowowiejskiej zostać.

Choć w sumie, jakby świateł nie było, a wszystkie postoje na Banacha... :-k
Przecież chodzi o wzmocnienie 15-tki albo inaczej mówiąc skrócenie 14-tki. I co 10 minut wystarczy.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lut 2013, 23:01

Nie no, sorry, jak wy chcecie takie cuda robić dla jednej linii co 10 minut, to ja ją wolę posłać Marszałkowską do krańca oporowego przy Arsenale. Taniej wyjdzie (-o<
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

geograf_OSU
Posty: 868
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 05 lut 2013, 23:08

To jezeli mowimy o krancu oporowym to moze nie trzeba takiej linii pchac az do Arsenala i jezeli z miejscem krucho przy Na Rozdrozu, to moze trzeci tor do zawracania na placu Konstytucji wzdluz istniejacego toru w kierunku poludniowym. Trzeba skasowac parking i oddac to miejsce na jeden tor i reszta dla ludzi, gdzie w miejscu reszty parkingu bylaby poludniowa nitka Marszalkowskiej a wolne miejsce pod plac dla ludzi. Pewnie fantastyka.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lut 2013, 23:09

geograf_OSU pisze:To jezeli mowimy o krancu oporowym to moze nie trzeba takiej linii pchac az do Arsenala
No ale czemu nie? Przecież cała dyskusja zaczęła się od tego, że na Marszałkowskiej jest w tramwajach ciasno!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

geograf_OSU
Posty: 868
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 05 lut 2013, 23:13

Wydawalo mi sie ze glownie chodzi o odcinek Narutowicza-Metro stad zawracanie na Wyzwolenia jako najblizsza mozliwosc. Bo jezeli problem jest i Nowowiejska i Marszalkowska to dlaczego na razie po prostu nie podbic 15 a 14 do piachu? (Tak nadpodaz na polnoc od Arsenalu ale lepsze to niz 14 na calej Pulawskiej)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25322
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 lut 2013, 23:16

Sens brygoadowo-ekonomiczny będzie mniej więcej identyczny, a pokrycie z metrem znacznie większe.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 lut 2013, 23:19

Od Arsenału do pętli nie jest wiele bliżej niż od Zbawiciela do pętli. To już lepiej zostawcie ten tramwaj na Puławskiej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36626
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lut 2013, 23:42

Al. Wyzwolenia ma sens, ale dla mnie przede wszystkim jako punkt wyjściowy w kwestii powrotu tramwajów na Trakt (wierzę, że kieeedyś do tego dojdzie :P) i jak najbardziej wtedy zasadnego podczepienia do tego ciągu trasy na Ochotę. Puszczenie tramwaju do Rozdroża samo w sobie, tymczasowo, miałoby sens przy założeniu a) akceptowalnych warunków przesiadki do autobusów na Trakcie (skomunikowanie z TŁ nie uważam za tak istotne) b) linii porządnej, a nie co 10/15/15-20.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26820
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 lut 2013, 6:52

Nie moja wina, ze podstawowa czestotliwosc to 10/15/20, a nie np. 8/10/15.

Natomiast nadrzedne jest wywalenie muchowozu 14 z Pulawskiej. 10 do metra wystarczy. Ze wzgledu na dwa tloczne kursz o 17 utrzymywac to cos caly tydzien? Nonsens.

[ Dodano: |6 Lut 2013|, 2013 06:59 ]
Zreszta tloczne jest wowczas takze 4, 35 czy 18.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26820
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 kwie 2013, 12:08

Dla miłośników ronda tramwajowego na placu Zbawiciela:

http://gtlodz.eu/data/media/1/w_kolo_macieju.jpg

;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8311
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 01 kwie 2013, 12:21

To był dzień śnieżnej apokalipsy i takie argumenty się nie liczą! ;)

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 01 kwie 2013, 13:39

Mniejszego nie było?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8311
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 02 kwie 2013, 11:32

Tu masz oryginał:
http://gtlodz.eu/img-w_kolo_macieju_czy ... 120fa67280
Jeśli załaduje ci się niewyraźne zdjęcie, to odświeżaj do skutku.

michj
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 04 lis 2013, 22:55

Problem z denną podażą tramwajową na Marszałkowskiej i nadpodażą na Puławskiej rozwiąże się po zbudowaniu trasy do Wilanowa - 14 na obecnej trasie do piachu, uruchomienie 2 silnych linii:
PAŁACOWA - ... - Rakowiecka - Rostafińskich - Banacha - BW1920 - DW. ZACHODNI (lub ... - Prymasa Tysiąclecia - ... - CM. WOLSKI)
PAŁACOWA - ... - Puławska - Marszałkowska - Andersa - Mickiewicza - MARYMONT-POTOK
Ta druga rozwiązuje cały problem z niedomiarem podaży na Marszałkowskiej. Dlatego może nie warto od razu teraz budować torowiska w Al. Wyzwolenia (można chwilowo ewentualnie próbować rozwiązać problem w inny sposób).
Ale może w przyszłości przyda się to do połączenia trasy tramwajowej na Trakcie Królewskim (... - Sobieskiego - Belwederska - Al. Ujazdowskie - ...) w tym rejonie z Marszałkowską i Puławską, chociaż może będzie wystarczyć tylko połączenie Goworka - Spacerowa.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 04 lis 2013, 23:16

michj pisze:Ale może w przyszłości przyda się to do połączenia trasy tramwajowej na Trakcie Królewskim (... - Sobieskiego - Belwederska - Al. Ujazdowskie - ...) w tym rejonie z Marszałkowską i Puławską, chociaż może będzie wystarczyć tylko połączenie Goworka - Spacerowa.
O tym możesz od razu zapomnieć. Już szybki rzut oka wystarcza, żeby stwierdzić, że pochylenie tamże jest zbyt duże na zbyt długim odcinku dla tramwaju. Dlatego nie ma takiej trasy chociażby na owianym legendą schemacie rozwoju sieci tramwajowej.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

ODPOWIEDZ