Ścieżki i pasy rowerowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 lip 2021, 22:07

Przy sąsiadujących grupach pieszych i rowerowych stsuje sié wspólne otwarcia z obawy, że piesi będą wchodzili na zielonym rowerowym; jest jednak miejsce, gdzie udało się przyjąć wyższą prędkość ewakuacji rowerzysty... Choć i tak gasną raz. Kto zgadnie, gdzie?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

KM
Posty: 124
Rejestracja: 05 lis 2018, 19:33

Post autor: KM » 01 lip 2021, 23:04

W temacie wcześniejszego czerwonego dla rowerzystów - na skrzyżowaniu Krucza/Jerozolimskie (dokładniej na wylocie z Kruczej) w ramach przebudowy placu domontowano sygnalizator dla rowerzystów. Z tym, że jest odwrotnie niż we wszystkich znanych nam przypadkach i zielone dla rowerzystów zaczyna się o ± 2 sekundy wcześniej. Nie wiem z czego to wynika, może to niedopatrzenie, bo docelowy cykl dla skrzyżowania nie jest jeszcze chyba wprowadzony, ale jest to jakimś ułatwieniem, bo chyba każdy woli wystartować rowerem parę sekund wcześniej i wystarczająco się rozpędzić niż tworzyć za sobą mały korek.

A najbardziej męczącym przedwczesnym czerwonym dla rowerzystów jest Tamka/Dobra, gdzie samochody mogą jeszcze śmiało jechać przez 5 sekund, podczas gdy rowerzysta ze znacznie mniejszą drogą hamowania musi już stać.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lip 2021, 8:36

A to nie jest śłuza rowerowa po prostu? Bo zasada działania śluzy (czy rowerowej, czy autobusowej - kiedyś były na Zawiszy i na Radzymińskiej przez Wileniakiem, nie wiem czy są jeszcze) jest właśnie taka, że wypuszcza się pojazd sluzowany wcześniej, żeby mógł zająć odpowiedni pas.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10641
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 02 lip 2021, 10:09

Asesino pisze:
01 lip 2021, 14:08
przejazdy rowerowe obok przejść dla pieszych, z oddzielną sygnalizacją. Tymczasem zielone dla pieszych świeci się około 20 sekund dłużej niż dla jadących tuż obok rowerów.
Matt Cubis pisze:
01 lip 2021, 14:31
Zapewne to wynika z tego, że czas ewakuacji roweru ze skrzyżowania jest dłuższy niż samochodów i na jednym sygnalizatorze tego nie zrobisz.
Niż samochodów to tak, ale nie pieszych!
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10641
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 02 lip 2021, 10:14

Glonojad pisze:
02 lip 2021, 8:36
A to nie jest śłuza rowerowa po prostu? Bo zasada działania śluzy (czy rowerowej, czy autobusowej - kiedyś były na Zawiszy i na Radzymińskiej przez Wileniakiem, nie wiem czy są jeszcze) jest właśnie taka, że wypuszcza się pojazd sluzowany wcześniej, żeby mógł zająć odpowiedni pas.
Jeszcze na Świętokrzyskiej przed Nowym Światem jest wydzielona powierzchnia akumulacyjna dla rowerów (sądząc po czerwonej nawierzchni) przed samochodami. Ale przenieść się z pasa rowerowego na lewo, żeby skręcić, jest, hm, trudne.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

kajo
Posty: 2792
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 02 lip 2021, 10:39

Glonojad pisze:
01 lip 2021, 22:07
Przy sąsiadujących grupach pieszych i rowerowych stsuje sié wspólne otwarcia z obawy, że piesi będą wchodzili na zielonym rowerowym; jest jednak miejsce, gdzie udało się przyjąć wyższą prędkość ewakuacji rowerzysty... Choć i tak gasną raz. Kto zgadnie, gdzie?
Nowogrodzka/Jana Pawła? Choć tam bym zwęził ulicę do jednego pasa, skasował światłą i dał po prostu ustąp pierwszeństwa. Jedynie przy tramwaju bym je zostawił, bo tam jest słaba widoczność. Światła dla rowerów tam to jakaś kpina, świecą się chyba z 5 sekund.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26816
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lip 2021, 11:42

Femina, wlot południowy. Piesi mają azyl (przystanek), dla rowerzystów formalnie go nie ma (przejazd uciąglony przez jezdnię wschodnią i torowisko, brak sygnalizatora w pasie dzielącym). Mimo tego rowery mają czerwone razem z pieszymi, a nie wcześniej, bo do ewakuacji przyjęto wyższą prędkość.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 lip 2021, 11:43

KwZ pisze:
02 lip 2021, 10:09
Asesino pisze:
01 lip 2021, 14:08
przejazdy rowerowe obok przejść dla pieszych, z oddzielną sygnalizacją. Tymczasem zielone dla pieszych świeci się około 20 sekund dłużej niż dla jadących tuż obok rowerów.
Matt Cubis pisze:
01 lip 2021, 14:31
Zapewne to wynika z tego, że czas ewakuacji roweru ze skrzyżowania jest dłuższy niż samochodów i na jednym sygnalizatorze tego nie zrobisz.
Niż samochodów to tak, ale nie pieszych!
No toż miałeś już wyjaśnienie. Zapalając zieloną strzałkę w prawo, rowerzystów musisz wygasić, a pieszych zostawiasz.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ