Ścieżki i pasy rowerowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 kwie 2013, 10:31

Będzie więcej pasów rowerowych:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... istow.html


Przy okazji podkreślam: mowa tu o infrastrukturze rowerowej. Nie o rowerze miejskim, a już zwłaszcza nie o zachowaniu rowerzystów, kierowców bądź kogokolwiek innego. Za offtopy w tym kierunku będę wywalał bez litości :idea:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 23 kwie 2013, 11:29

Zastanawiam się jak to będzie wyglądać na Saskiej, gdzie chyba pół roku temu (?) przy skrzyżowaniu z Walecznych zwężono jezdnię i ustawiono azyl dla pieszych na środku jezdni. W efekcie zrobiło się dosyć wąsko na tym skrzyżowaniu. Oby nie wyglądało to na robotę po linii najmniejszego oporu, czyli linia do wysepki i koniec. Martw się sam rowerzysto...
A tak to chce się powiedzieć: wreszcie. Mam nadzieję że w końcu przestanie się wywalać kasę na idiotyczne ścieżki prowadzone w chodnikach.
Obrazek

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8265
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 kwie 2013, 14:22

Ciekaw jestem planów dla Bonifraterskiej i Miodowej. O ile ta druga nadaje się do frezowania, to nawierzchnia Bonifraterskiej jest w niezłym stanie. Miodową będą frezować, a Bonifraterską "jedynie" przemalują?

Marzyłoby mi się, aby jezdnie obu tych ulic zwęzić. Obecnie Bonifraterska ma nieludzki przekrój 1x4, z której ruch wpada w "spowolniony" plac Krasińskich i w Miodową, która dla ruchu indywidualnego praktycznie kończy się ślepo. Czy obie te ulice muszą być tak szerokie? Miodowej szczerze przez to nie znoszę i unikam.

Ale dywagacje z drugiego akapitu nie do końca mieszczą się w temacie wątku, za co mam nadzieję nie zostanę ukarany :-)

(BTW. Znajomy aktywista rowerowy wielokrotnie m.in. mnie uczulał, że ścieżki (rowerowe) są w lasach. W miastach są drogi dla rowerów (DDR) ;) )

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 23 kwie 2013, 20:20

Wiem że to są drogi, ale w sumie to co się buduje u nas to się śmiało nadaje żeby to nazwać ścieżką Choćby cały Pl.Politechniki, albo to coś w Ujazdowskich na czym stoją co chwila słupki (przyznam się, dwa lata temu jechałem pod Ogrodem Botanicznym i zostałem "zaatakowany" przez słupek, którego zupełnie się nie spodziewałem. Faktem jest że gdybym się nie zagapił to nie było by problemu, ale jakoś nie zauważyłem by stawiano słupki na jezdniach. W efekcie złamałem jedynkę) i każdy wjazd w bramę musi być wyłożony kostką granitową.
Generalnie to kiedyś cieszyłem się z każdego kawałka DDRu, aż zobaczyłem Kopenhagę.
Obrazek

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 23 kwie 2013, 20:41

Wiliam pisze:Generalnie to kiedyś cieszyłem się z każdego kawałka DDRu, aż zobaczyłem Kopenhagę.
Jaka Kopenhaga, zobacz na Radom.
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery ... lsce_.html
Podobno projektant raz wpadł do Holandii i bez większego wysiłku zaprojektował chyba najlepszą ścieżkę rowerową w Polsce, choć podobno tamtejsi spece nie wiedzieli jak zaprojektować odwodnienie na przejazdach. Podobno w Radomiu woda płynie do góry.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 24 kwie 2013, 0:13

kajo pisze:Podobno w Radomiu woda płynie do góry.
:arrow: Podobno. Ale akurat tam nie musi, bo teren jest taki, że są znaczne spadki i wyniesione przejazdy w tym nie przeszkadzają ;).

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4760
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 04 maja 2013, 13:29

Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 maja 2013, 23:14

Nowa ścieżka przy rondzie Pniewskiego, zdjęcia z SSC.

Obrazek
Obrazek

Ktoś w tym mieście naprawdę nienawidzi pieszych.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2702
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 15 maja 2013, 23:32

A co tu jest nie tak?

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 15 maja 2013, 23:35

Czy widoczny na drugim zdjęciu znak C-13a oznacza, że przejście dla pieszych nie jest przejściem przez drogę dla rowerów? Bo DDR wg znaku kończy się przed pasami.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 maja 2013, 23:36

Solaris U10 pisze:A co tu jest nie tak?
Liczba kolizji ścieżki rowerowej z chodnikiem.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 15 maja 2013, 23:37

Najprościej i najbardziej ekologicznie chyba będzie zlikwidować chodnik i pieszych.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 maja 2013, 23:49

Droga rowerowa jest sprowadzona z przejazdu przez jezdnię na chodnik tylko po to, żeby dwa razy zrobić na niej przejście dla pieszych i wyprowadzić rowery na jezdnię.
Tam co najmniej powinien być zjazd na jezdnię bezpośrednio z przejazdu, bez pętelki po chodniku, a pewnie więcej by się dało poprawić, gdyby się całość zobaczyło.

A z DDR na Noakowskiego w żaden sposób nie da się pojechać w lewo w Koszykową.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 maja 2013, 0:07

To rondo Pniewskiego kiedy się zmieniło? Byłem tam przedwczoraj i niczego nie zauważyłem szczególnego, zwłaszcza świateł. Tylko tyle, że dociągnęli ścieżkę po zachodniej stronie Szczęśliwickiej.

Zresztą, jak się popatrzy na GoogleMapę, to wygląda to jeszcze niezgorzej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 maja 2013, 8:09

To są akurat zdjęcia ze skrzyżowania Opaczewskiej i Szczęśliwickiej. Światła są tam od *nastu lat :p
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ