Mapa komunikacji miejskiej

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Kontakt:

Re: Mapa komunikacji miejskiej

Post autor: fik » 28 lip 2020, 10:16

Swoją drogą, ciekawe ile jakdojade.pl zarabia na przekierowaniach ze strony ZTM naiwnych użytkowników, którzy uwierzyli w to, że korzystają ze strony i oprogramowania miejskiej, niekomercyjnej i merytorycznej instytucji. Świetny biznes, tak na moje oko.
A poza tym uważam, że 184 musi jeździć przez ZP BW1920.

Autobus Czerwon
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 28 lip 2020, 11:33

Skoro w 2020 doczekaliśmy się kodów QR na przystankach (XD), to może w 2050 doczekamy się aplikacji ZTM z takimi zaawansowanymi funkcjami jak rozkład jazdy, wyszukiwanie połączeń, lokalizacja pojazdów, czy kupno biletu.

px33

Post autor: px33 » 31 lip 2020, 21:00

fik pisze:
28 lip 2020, 10:16
Swoją drogą, ciekawe ile jakdojade.pl zarabia na przekierowaniach ze strony ZTM naiwnych użytkowników, którzy uwierzyli w to, że korzystają ze strony i oprogramowania miejskiej, niekomercyjnej i merytorycznej instytucji. Świetny biznes, tak na moje oko.
Ale właściwie gdzie jest problem? Firma tworzy fajny produkt, który jest przydatny dla pasażerów, zarabia na nim w uczciwy i chyba mało uciążliwy sposób (pewnie jakieś reklamy, może dane o szukanych połączeniach są dla kogoś coś warte), a organizator dla dobra pasażerów umieszcza na stronie link do tego przydatnego narzędzia. Jak dla mnie to modelowy przykład układu, na którym każdy korzysta.

I tylko nie mów mi że powinni płacić za dostęp do API rozkładów

Łukasz
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 01 sie 2020, 7:33

Ciekawe właśnie, skąd pomysł, że to miejskie darmowe i czytamjakieś rozwiązanie.

Dane raczej zbierają do wspólnego worka Ringier Axel Springer Polska, który ich nie sprzedaje (ale swoją drogą to i jeszcze nie najmocniej przetwarza).
ŁK

ODPOWIEDZ