Mapa komunikacji miejskiej

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 lip 2006, 13:35

MZ pisze:
dzidek pisze:poprawili
:arrow: Rzeczywiście. I nawet te moje uwagi z dzisiaj również wprowadzili :grin:.
Dziękuję i jestem pełen uznania za czujność i szybką reakcję =D> =D> =D>.
Może zażądamy czegoś w zamian za korektę? :lol:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 03 lip 2006, 13:37

Nie ma zaznaczonego 714 i 113 w Bliznach. Tak samo mozna się czepnąć, że nie ma zaznaczonego 180 na odcinku Trasa AK-Powązki z strzałką "zawracającą". No i oczywiście 128 z podjazdem pod Instalatorów nie jest zaznaczone, gdzie zawraca, gdy wraca z pętli INSTALATORÓW oczywissice z zaznaczeniem z strzałką "zawracającą" ;) Oczywiścei chodzi to na Al. Krakowskiej.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 lip 2006, 13:44

Bastian pisze:Może zażądamy czegoś w zamian za korektę?
:arrow: Mi wystarczy sama satysfakcja, że mogłem przyczynić się do udoskonalenia tego dzieła ;-).

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2703
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 03 lip 2006, 13:45

Czyli ktoś z ZTMu czyta to forum?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36617
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 lip 2006, 13:53

Mamy dowód, że czyta... :)

Swoją drogą - dołączam się do wyrazów uznania za szybką reakcję :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 lip 2006, 14:17

:arrow: A ja jeszcze raz dołączę się z kilkoma drobnymi uwagami:

1. Wyjazd 136 z CH Blue City do Alej Jerozolimskich odbywa się tak jakoś przez trawnik.
2. Linia 197 od Krzyżanowskiego do Brylowskiej jeździ chyba nieco wyżej niż tutaj zaznaczono. Trasa biegnie przedłużeniem Szarych Szeregów, którego na tej mapie, ani na większości planów Warszawy dziwnym trafem do tej pory nie uwzględniono.

Pozdrowienia dla autorów mapy :smile:.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2703
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 03 lip 2006, 15:23

Ja mam jedną uwagę - nie jest zaznaczona jednokierunkowość objazdu na Starym Ursusie.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 lip 2006, 15:32

:arrow: Zobaczcie, prawie wszystkie kolejne uwagi, o których napisaliśmy po poprzedniej aktualizacji mapy, już zostały uwzględnione. Poprawili trasę 197 przez Szarych Szeregów, wyjazd 136 z CH Blue City, "poszarzyli" 163 i 164 do Powsinka, poprawili 305 między Strusia i Floriana itd. Należy im się za to ogromna pochwała =D>.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 03 lip 2006, 16:04

Może, dzięki nam powstanie "mapa idealna" :)

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 03 lip 2006, 17:39

A ja nie rozumiem jednej rzeczy na tej mapie, jak i w wielu planach Warszawy. Otóż ulica Wąbrzeska w Wawrze jest zaznaczona nieco powyżej ul. Lucerny, a w rzeczywistości jedna wpada w drugą, przecinając Trakt Lubelski. :-k
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Krzysiek_S
Posty: 5085
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 03 lip 2006, 19:41

Maro_D pisze:A ja nie rozumiem jednej rzeczy na tej mapie, jak i w wielu planach Warszawy. Otóż ulica Wąbrzeska w Wawrze jest zaznaczona nieco powyżej ul. Lucerny, a w rzeczywistości jedna wpada w drugą, przecinając Trakt Lubelski. :-k
Już wyjaśniam.
Sam się temu dziwie dlaczego nowy odcinek Wąbrzeskiej,który stał się przedłużeniem ulicy Lucerny, nie jest uwzględniany na mapach.
Może są jakiegoś powody,ale ja nic na ten temat nie wiem.
A na mapach ciągle jest pokazywany stan ulicy Wąbrzeskiej ,kiedy to jeszcze nie miała nawierzchni asfaltowej , była o połowe węższa,jej przebieg nie był równy jak teraz.
Miejscami zakręcała, omijając drzewa i krzaki.
Na mapach jest również mostek ,który praktycznie nie służy już niczemu.
Obecnie zaczynając od kanałku "Zastowskiego" są dwie ulice Wąbrzeskie.
Jest stara ulica Wąbrzeska ,która rzeczywiście biegnie nieco na północ od skrzyżowania z ulicą Lucerny.
Biegnie wśród zabudowań ,które mają numery np. Wąbrzeska 15,13.
Kończy się dochodząć łukiem do nowej ulicy Wąbrzeskiej,przy samym kanałku.
Nowa ulica Wąbrzeska biegnie od ulicy Poprawnej tak jak dawniej,tylko jej przebieg jest nieco uproszczony,poprzez wycięcie krzaków i kilku drzew, oraz poprzez poszerzenie szerokości ulicy kosztem okolicznych łąk i pól uprawnych.
Pare metrów przed kanałkiem ulica Wąbrzeska zmienia swój bieg wobec pierwotnego przebiegu.
Następuje zakręt ulicy w strone południowo-wschodnią.
Pare metrów za kanałkiem ulica znowu skręca,tym razem w taki sposób ,że biegnie równolegle do starego przebiegu.
W ten sposób wpada w ulice Lucerny,przecinając Trakt Lubelski.
Kanałek pod nową Wąbrzeską przebiega w rurze.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 lip 2006, 20:23

:arrow: Kartografia zawsze była moim hobby, dlatego jeszcze jedna, już bardzo drobna uwaga. Rondo przy wyjeździe z pętli CH MARKI (dla linii 112) nie powinno być pełne. Autobus wjeżdża na nie od zachodu, wyjeżdża na wschód, wjeżdża na pętlę, wjeżdża z niej od północy na rondo i znów kieruje się na wschód. Oznacza to, że północno-wschodnia ćwiartka ronda nie jest potrzebna.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14782
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 03 lip 2006, 20:27

Należy wogóle być pełnym podziwu (hmmm...), że wogóle mapa jest i ją aktualizują do pełni szczęścia są tylko jej interaktywnośc i zapewnienie stałej aktualizacji. Bez tego ani rusz; skoro to jest wersja testowa, to może i to załatwią.
:arrow: MZ, czy czasem nie masz "9" za parę minut? :razz: ;-)
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 lip 2006, 0:06

MZ pisze::arrow: Kartografia zawsze była moim hobby, dlatego jeszcze jedna, już bardzo drobna uwaga. Rondo przy wyjeździe z pętli CH MARKI (dla linii 112) nie powinno być pełne. Autobus wjeżdża na nie od zachodu, wyjeżdża na wschód, wjeżdża na pętlę, wjeżdża z niej od północy na rondo i znów kieruje się na wschód. Oznacza to, że północno-wschodnia ćwiartka ronda nie jest potrzebna.
o takie drobnostki to już wstyd się czepiać :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8618
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 04 lip 2006, 0:12

MeWa pisze:o takie drobnostki to już wstyd się czepiać
:arrow: Wstyd to kraść [-X. Mapa składa się na dobrą sprawę z samych drobnostek, więc im więcej nieścisłości uda się poprawić, tym lepiej. Ale jeśli nadal jesteś przekonany o tym, co napisałeś, to już się więcej nie czepiaj ;-) :P.

ODPOWIEDZ