Nowe nazwy przystanków

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7074
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 30 lis 2018, 14:20

mb112 pisze:
30 lis 2018, 10:38
W ogóle z Openstreetmap wynika, że część dawnych dróg wewnętrznych na terenie d. zakładów Ursusa ma jakieś nazwy (Centralna, Dyrekcyjna, Silnikowa, Sprężarkowa (!), Giserska, Przelotowa, Licencyjna. Ale są to raczej nieoficjalne nazwy, bo na mapa.um.warszawa.pl ich nie ma.
Dużo wyjaśnia to, co jest napisane na ten temat na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zak%C5%82 ... Nazwy_ulic

Oficjalnie nadane przez Radę m.st. Warszawy nazwy dawnych uliczek wewnętrznych to na pewno ul. Edwarda Habicha (inżynier PZInż) i ul. Herbu Oksza (spod niego pochodziła m.in. rodzina Czechowskich). Co do ul. Przelotowej nie mam pewności...

mb112
Posty: 927
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 30 lis 2018, 14:45

A nie, Silnikowej jednak w Warszawie jeszcze nie ma, ze Spalinową mi się pochrzaniło.
W sumie tylko Odlewnicza, Strażacka, Centralna są w innych miejscach.
Pozostałe nazwy powinno się w takim razie nadać oficjalnie, a nie wymyślać nowe.

Przelotowej też oficjalnie nie ma. Jest przystanek Przelotowa dla 124 (ul. Na Skraju), ale odnosi się do nazwy ulicy będącej już na terenie Raszyna.

Yelonker
Posty: 801
Rejestracja: 12 lis 2017, 2:53
Lokalizacja: Hala Wola

Post autor: Yelonker » 30 lis 2018, 18:24

Szymon pisze:
30 lis 2018, 14:20
mb112 pisze:
30 lis 2018, 10:38
W ogóle z Openstreetmap wynika, że część dawnych dróg wewnętrznych na terenie d. zakładów Ursusa ma jakieś nazwy (Centralna, Dyrekcyjna, Silnikowa, Sprężarkowa (!), Giserska, Przelotowa, Licencyjna. Ale są to raczej nieoficjalne nazwy, bo na mapa.um.warszawa.pl ich nie ma.
Dużo wyjaśnia to, co jest napisane na ten temat na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zak%C5%82 ... Nazwy_ulic

Oficjalnie nadane przez Radę m.st. Warszawy nazwy dawnych uliczek wewnętrznych to na pewno ul. Edwarda Habicha (inżynier PZInż) i ul. Herbu Oksza (spod niego pochodziła m.in. rodzina Czechowskich). Co do ul. Przelotowej nie mam pewności...
No to jak Habicha jest całkowicie oficjalne, to należy jak najprędzej przemianować POSAG 7 PANIEN 01 i 02 na HABICHA 01 i 02. A co do innych uliczek, Dyrekcyjna jest na przykład drogą całkowicie prywatną, więc nie ma sensu nadawanie jej jak na razie nazwy.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 667
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:46
Lokalizacja: Nowe Górce

Post autor: Piotrek_2274 » 30 lis 2018, 19:07

Trochę z innej beczki, z tego co mi wiadomo nadanie nazwy Herbu Oksza zostało wprowadzone bezmyślnie, zasiedlono bloki z adresami Posag 7 Panien, ludzie powymieniali dokumenty, a zaraz potem nadano nazwę bocznej uliczki i pozmieniano adresy, ludzie znów muszą zmieniać dokumenty. Brawo. A te nazwy ulic typu Silnikowa, Centralna itp to dawne nazwy wewnętrzne ZM Ursus, podobnie jak ogródki działkowe mają nazwy alejek.

Wracając do nazwy nowej pętli w Starej Miłośnie, niektóre mapy opisują okolice tej pętli jako Macierówka. Pomysł trochę karkołomny, ale z drugiej strony, czy szersza publiczność wiedziałaby gdzie są jakieś Zbójne Góry, Wiśniowe Góry, Olesiny czy Mańki-Wojdy gdyby nie właśnie nazwa pętli? ;)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8617
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 09 gru 2018, 22:34

PiotrekP pisze:
06 gru 2018, 14:20
No i jeszcze to bezsensowne nazwanie nowej pętli. Przecież to jest teren Akademii, od zawsze osiedla jak i budynki uczelni podlegały pod wojskowość. Naturalnym posunięciem byłoby przemianowanie Rembertów-Akademia na Republikańska czy nawet Kadrowa, bo tutaj jeszcze nijak się ma ta nazwa do Akademii. Granica Warszawy kończy się na przejeździe kolejowym, więc strzelnica leży w obrębie Zielonki.
Yelonker pisze:
06 gru 2018, 20:30
Czyli albo nie Rembertów, albo nie strzelnica. Prawie jak świnka morska - ani świnka, ani morska.
:arrow: Skoro w wątku o komunikacji w Rembertowie temat zszedł na nazewnictwo przystanków, to postanowiłem kontynuować go tu - w odpowiednim tematycznym wątku. No cóż, nazwa pętli może nie jest najszczęśliwsza, ale w tej sytuacji, niestety, prawdziwa ;). Otóż obiekt, o którym mowa, nazywa się formalnie "Strzelnica Rembertów" (choć faktycznie jest poza granicą Warszawy). A co jeszcze ciekawsze, owa strzelnica ma adres... aleja gen. Chruściela-Montera 1. Na dowód oficjalna strona: http://www.strzelectwo-legia.pl/pl/strz ... ertow.html :). Nie ma co winić ZTM-u o rzekomą "nieścisłość terytorialną", bo bałagan adresowo-nazewniczy zrobił ktoś wcześniej. Może trzeba przesunąć granicę miasta? ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 gru 2018, 21:52

mb112 pisze:
30 lis 2018, 10:38
Yelonker pisze:
29 lis 2018, 19:38
Z innej beczki - jakiś czas temu, przynajmniej według Google, droga odchodząca od ulicy Posag 7 Panien w rejonie przystanków POSAG 7 PANIEN 01 i 02 otrzymała patronat Edwarda Habicha. Może czas przemianować te dwa oddalone od reszty zespołu przystanki?
W ogóle z Openstreetmap wynika, że część dawnych dróg wewnętrznych na terenie d. zakładów Ursusa ma jakieś nazwy (Centralna, Dyrekcyjna, Silnikowa, Sprężarkowa (!), Giserska, Przelotowa, Licencyjna. Ale są to raczej nieoficjalne nazwy, bo na mapa.um.warszawa.pl ich nie ma. W sumie takie nazwy, które jakoś tam nawiązują do historii miejsca byłyby jak najbardziej wskazane, przynajmniej te które nie powtarzają się z już istniejącymi (jak Silnikowa). No bo Herbu cośtam to przecież już jest w Wilanowie, po co tutaj takie nazwy wprowadzać ?
Wydaje mi się, że na obowiązującym planie miejscowym te nazwy są. Aczkolwiek któraś z nich dubluje mi się z którąś na Słuzewcu o ile dobrze pamiętam...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 11 gru 2018, 23:57

MZ pisze:
09 gru 2018, 22:34
Otóż obiekt, o którym mowa, nazywa się formalnie "Strzelnica Rembertów" (choć faktycznie jest poza granicą Warszawy). A co jeszcze ciekawsze, owa strzelnica ma adres... aleja gen. Chruściela-Montera 1.
Swoją drogą, to w Warszawie w ogóle adresu "aleja gen. Chruściela-Montera 1" nie ma (jest aleja gen. Chruściela-Montera 1/3), zresztą numeracja idzie od stacji Rembertów rosnąco w kierunku północno-wschodnim. Ktoś musiał brać niezłe prochy na Legii :D
MZ pisze:
09 gru 2018, 22:34
Nie ma co winić ZTM-u o rzekomą "nieścisłość terytorialną", bo bałagan adresowo-nazewniczy zrobił ktoś wcześniej.
Wojsko w zamierzchłych czasach. Generalnie budynki znajdujące się na wojskowych terenach zamkniętych mają adres
gen. Chruściela-Montera 104 łamany przez numer budynku. Stąd ta jedynka w adresie strzelnicy - na zasadzie "bo tak było zawsze".
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Yelonker
Posty: 801
Rejestracja: 12 lis 2017, 2:53
Lokalizacja: Hala Wola

Post autor: Yelonker » 12 gru 2018, 0:18

Może w takim razie adres strzelnicy wiąże się z tym, że aleja Chruściela?, czyli dojazd pożarowy nr 48 w Zielonce nie kontynuuje numeracji warszawskiej, podobnie jak ulica Puławska w Piasecznie. Inna sprawa, że strzelnica, choć nazwę przyjęła pewnie z praktycznych powodów rozpoznawalności, z Zielonką się nie identyfikuje w ogóle, a strona strzelnicy głosi, że adres to aleja Chróściela 1 w Warszawie.

KM
Posty: 118
Rejestracja: 05 lis 2018, 19:33

Post autor: KM » 26 gru 2018, 16:31

Co uważacie o tym, żeby przy okazji zmian po otwarciu M2 na Targówku zmienić nazwy paru ZP?

Handlowa > Pratulińska
Zwalnia się nazwa "Pratulińska", a obecna nazwa jest na przystanku, który znajduje się na środku długości ulicy.

DKS Targówek > Ossowskiego
Stadion Dzielnicowego Klubu Sportowego istnieje już pod inną nazwą, a właśnie na tym skrzyżowaniu zaczyna się ulica Michała Ossowskiego.

Myszkowska > Handlowa
Zwalnia się nazwa po ZP "Handlowa", a Handlowa właśnie zaczyna się w tym miejscu. Również okoliczni mieszkańcy i przyjezdni bardziej utożsamiają ten ciąg jako ulicę Handlową, nie jako Myszkowską.

Gościeradowska > Borzymowska
Ulica Gościeradowska, a właściwie skrzyżowanie z Gościeradowską jest dosyć spory kawałek oddalone, jest stosunkowo krótka i mało popularna. Myślałem też nad Kolonijną, która tworzy skrzyżowanie z Borzymowską właśnie przy tym ZP, ale dopiero niedawno nadano taką nazwę i rownież nie jest popularna.

Co o tym uważacie?

Yelonker
Posty: 801
Rejestracja: 12 lis 2017, 2:53
Lokalizacja: Hala Wola

Post autor: Yelonker » 26 gru 2018, 18:02

Ja bym raczej mniej kombinował i zrobił Handlowa > Pratulińska i DKS Targówek > Handlowa. Gościeradowska > Borzymowska w sumie też słuszne, ale Myszkowskiej nie ma co zmieniać.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 06 lut 2019, 18:58

Zmiany nazw zespołów przystankowych na terenie m. st. Warszawy
od 05.02.2019 (wtorek)

Wprowadza się następujące zmiany nazw zespołów przystankowych:

1) Od dnia 5 lutego 2019 r. od początku kursowania linii dziennych zmianie ulegają nazwy zespołów przystankowych:

PLATERÓWEK na BATALIONU PLATERÓWEK
RACZKIEWICZA na 1. PRASKIEGO PUŁKU
W ww. zespołach przystankowych numery przystanków pozostają bez zmian.



2) Od dnia 19 lutego 2019 r. od początku kursowania linii dziennych zmianie ulegają nazwy zespołów przystankowych:

KACZMARSKIEGO na MODZELEWSKIEGO
KOMITETU OBRONY ROBOTNIKÓW na 17 STYCZNIA
ROMASZEWSKIEGO na DURACZA
W ww. zespołach przystankowych numery przystanków pozostają bez zmian.

Yelonker
Posty: 801
Rejestracja: 12 lis 2017, 2:53
Lokalizacja: Hala Wola

Post autor: Yelonker » 06 lut 2019, 21:36

Dlaczego takie rozdzielenie na dwie daty? I dlaczego zmiana od wczoraj pojawia się dzisiaj (chyba, że przeoczyłem komunikat)?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 lut 2019, 21:47

Zmiana z wczoraj komunikat (i zlecenie) mają z dzisiaj.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Georg
Posty: 5935
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 07 lut 2019, 11:39

Jaki jest sens zmiany rozkładu 154 dwa razy? Jeden wchodzi w życie po feriach (powrót 320), a drugi 19.02. (zmiana KOR na 17 Stycznia)?

Placuszek44
Posty: 108
Rejestracja: 06 lis 2018, 21:16
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Placuszek44 » 08 lut 2019, 12:39

A co z Rzymowskiego? Czemu nie wraca? Jak już przywracają stare nazwy to powinni wszystkie...

ODPOWIEDZ