Nowe nazwy przystanków

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Gdynianin
Posty: 630
Rejestracja: 13 sie 2011, 21:32

Post autor: Gdynianin » 14 gru 2020, 10:12

Yelonker pisze:
14 gru 2020, 0:20
Pytanie, co stanie się ze stacją Lotnisko Chopina, bo zgodnie z planami CPK nie ma tam być ani czynnego lotniska pasażerskiego, ani też wolnego kwartału ziemi, więc byłby to chyba jedyny w świecie tunel pod wojskowym lotniskiem.
A skąd te rewelacje? Przecież analiza i raport są dopiero w przygotowaniu.

Yelonker
Posty: 801
Rejestracja: 12 lis 2017, 2:53
Lokalizacja: Hala Wola

Post autor: Yelonker » 14 gru 2020, 10:27

Przepraszam, zatrzymałem się na etapie, na którym jeszcze snuto wizje, że lotnisko Chopina miałoby zostać całkowicie zamknięte dla cywilnego ruchu pasażerskiego. Z ostatnich wypowiedzi pana Horały faktycznie wynika, że zostanie przeprowadzona analiza, co z lotniskiem zrobić.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 gru 2020, 10:38

Przykłady dużych lotnisk na Zachodzie niezbicie dowodzą , że lotnisko miejskie stanowi śmiertelną konkurencję dla nowego dużego hubu. Poza London City, które ma drakońskie ograniczenia co do obsługiwanych maszyn, konsekwentnie się je zamyka. Montreal nie zamknął i miał duży kłopot. Z rzetelnych analiz nie ma prawa wyjść nic innego.

Sugestie, że "los jest nieznany" to mydlenie oczu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 14 gru 2020, 10:58

Naprawdę wierzysz w lotnisko nad Pisią Tuczną? Do Modlina i Radomia nie potrafią zbudować sensownej kolei, a tu lotnisko w polu, na glebach wysokiej klasy. Hiszpania nabudowała autostrad do nikąd i lotniska nigdzie, a teraz nie ma pieniędzy na utrzymanie i klientów.
Niech zabezpieczą stępkę od narodowego promu, bo kawał żelastwa rdzewieje.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 gru 2020, 11:05

NIe wierzę specjalnie, ale to nie oznacza, że nie da się tego zrobić. Zamykasz Okęcie, podpisujesz z Chińczykami umowę na 30 lat na brak lotnisk w promieniu 100 km, w pakiecie dorzucasz im działki na Okęciu i przy CPK oraz pakiet kontrolny LOT i będzie to zrobione. I tego wariantu się boję.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 14 gru 2020, 12:38

Stary Pingwin pisze:
14 gru 2020, 10:58
Niech zabezpieczą stępkę od narodowego promu, bo kawał żelastwa rdzewieje.
Ale serio budujemy jakiś "prom narodowy", czy to tylko figura retoryczna?

Zrobić to się da. Tylko najpierw zobaczmy, czy i kiedy będzie odbudowywał się ruch lotniczy po pandemii. A w międzyczasie należy doprowadzić kolej do Modlina, to są grosze w porównaniu do CPK.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 14 gru 2020, 13:02

Budować to chyba nie. Poświęcona i uhonorowana czynnikami partyjno-państwowymi stępka stoi i rdzewieje w stoczni. Miał być narodowy prom i powrót do morskiej potęgi. Wyszło, jak zwykle.
Modlin, no cóż, lotnisko jest samorządowe, nie narodowe. Nie wróży to rozwojowi lotniska.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 gru 2020, 13:33

KwZ pisze:
14 gru 2020, 12:38
Stary Pingwin pisze:
14 gru 2020, 10:58
Niech zabezpieczą stępkę od narodowego promu, bo kawał żelastwa rdzewieje.
Ale serio budujemy jakiś "prom narodowy", czy to tylko figura retoryczna?
https://www.money.pl/gospodarka/trzy-la ... 4497a.html
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 14 gru 2020, 13:46

Zabrali się za budowę bez gotowego projektu? Łbem o ścianę ](*,) Eot.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 gru 2020, 14:24

No ale co CIę dziwi, przecież piszemy o inwestycji za dziesiątki miliardów bez biznesplanu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10639
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 gru 2020, 15:00

Dziesiątki miliardów za prom, jeden statek?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 gru 2020, 16:59

Za lotnisko.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36584
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 gru 2020, 12:57

KwZ pisze:
15 gru 2020, 15:00
Dziesiątki miliardów za prom, jeden statek?
Glonojad pisze:
15 gru 2020, 16:59
Za lotnisko.
Kontekst tych dwóch postów jakoś podsunął mi "Starship Enterprise" :głupek: :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Stary Pingwin
Posty: 5791
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 16 gru 2020, 20:18

Dołóżmy jeszcze 5 miliardów na montownię NARODOWEGO SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 gru 2020, 20:27

Bastian pisze:
16 gru 2020, 12:57
KwZ pisze:
15 gru 2020, 15:00
Dziesiątki miliardów za prom, jeden statek?
Glonojad pisze:
15 gru 2020, 16:59
Za lotnisko.
Kontekst tych dwóch postów jakoś podsunął mi "Starship Enterprise" :głupek: :D
W sumie jakby podpytać Pinokiusza, czy mamy w Polsce złoża dilithium, to jestem pewien, że by potwierdził i zapowiedział rychłą eksploatację :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ