Wyświetlacze

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6920
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 lut 2022, 13:40

A powinny, bo ten SIP jest do dupy :term:

px33
Posty: 1581
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 07 lut 2022, 17:26

To który jest dobry? :P
Inna sprawa, że podejrzewam że modernizacja tego w kierunku systemu, który miałby automatyczny import danych i zdalną aktualizację nie byłaby jakaś super kosztowna (w zasadzie trzeba by zmienić sterownik i dołożyć interfejs IBIS i ogarnąć audio).

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 lut 2022, 18:23

Swingowy po modernizacji jest ok.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 07 lut 2022, 22:30

Bywalec pisze:
07 lut 2022, 9:24
Jazzy mają oddzielną bazę rozkładową od Swingów, że jest taka różnica w tym co wyświetlają?
Jazzy mają stary algorytm, którego nie ma już komu poprawić (ba - nie ma komu elementów naprawić, co widać na mieście). Swingi miały ok 2 lata temu wymienione całe oprogramowanie interpretujące do obsługi SIL i jeśli nie ma błędów w bazie wejściowej to działa to poprawnie.
px33 pisze:
07 lut 2022, 17:26
Inna sprawa, że podejrzewam że modernizacja tego w kierunku systemu, który miałby automatyczny import danych i zdalną aktualizację nie byłaby jakaś super kosztowna (w zasadzie trzeba by zmienić sterownik i dołożyć interfejs IBIS i ogarnąć audio).
W przypadku BUSE to raczej wyoranie całego tego ponad już 20-letniego rozwiązania. Czesi dawno temu u siebie zrobili z tym porządek, bo BUSE oferuje nowoczesny system z transmisją, ekranami TFT i kolorowymi wyświetlaczami zewnętrznymi.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

SU89
Posty: 416
Rejestracja: 14 wrz 2016, 14:48
Lokalizacja: 400 metrów od R-5

Post autor: SU89 » 08 lut 2022, 14:08

Wczoraj na 11 widziałem dżeza, który normalnie pokazywał Zjazd do zajezdni Wola (kurs z Koła do ZET Wola). Wydedukowałem, że pokazywanie zjazdu jest zależne od tego, czy zakład jest na trasie linii. W przypadku, gdy zakład jest poza trasą (np. zjazd 11 na Moko), to wtedy Jazz pokazuje "przystanek do wysadzania" + kurs skrócony. Dobrze myślę? :)
MisiekK pisze:
07 lut 2022, 22:30
Bywalec pisze:
07 lut 2022, 9:24
Jazzy mają oddzielną bazę rozkładową od Swingów, że jest taka różnica w tym co wyświetlają?
Jazzy mają stary algorytm, którego nie ma już komu poprawić (ba - nie ma komu elementów naprawić, co widać na mieście). Swingi miały ok 2 lata temu wymienione całe oprogramowanie interpretujące do obsługi SIL i jeśli nie ma błędów w bazie wejściowej to działa to poprawnie.
Hm, a np. możliwość rozwinięcia nazw przystanków jest dostępna na tym oprogramowaniu, które jest obecnie? Bo i nawet Jazzy pokazują pełne nazwy AWFu, GUSu itd. Poza tym, chyba wcześniej normalnie pokazywały zjazdy do dowolnej zajezdni z dowolnego miejsca (tak, jak ktoś pisał, jeszcze w zeszłym roku).

Btw. patrzyłem w danych rozkładowych i faktycznie nie ma za bardzo informacji w przebiegu kursu zjazdowego, od którego przystanku jest już trasa stricte zjazdowa. W takim razie jak w Swingach jest to interpretowane?

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 08 lut 2022, 14:21

SU89 pisze:
08 lut 2022, 14:08
Wczoraj na 11 widziałem dżeza, który normalnie pokazywał Zjazd do zajezdni Wola (kurs z Koła do ZET Wola). Wydedukowałem, że pokazywanie zjazdu jest zależne od tego, czy zakład jest na trasie linii. W przypadku, gdy zakład jest poza trasą (np. zjazd 11 na Moko), to wtedy Jazz pokazuje "przystanek do wysadzania" + kurs skrócony. Dobrze myślę? :)
Nie 😜 Nie ma na to reguły co się wyświetli, raz będziesz miał 11 Rogalińska kurs skrócony a innym razem 11 Zjazd do zajezdni Wola.
ObrazekObrazek

SU89
Posty: 416
Rejestracja: 14 wrz 2016, 14:48
Lokalizacja: 400 metrów od R-5

Post autor: SU89 » 08 lut 2022, 14:31

Bywalec pisze:
08 lut 2022, 14:21
SU89 pisze:
08 lut 2022, 14:08
Wczoraj na 11 widziałem dżeza, który normalnie pokazywał Zjazd do zajezdni Wola (kurs z Koła do ZET Wola). Wydedukowałem, że pokazywanie zjazdu jest zależne od tego, czy zakład jest na trasie linii. W przypadku, gdy zakład jest poza trasą (np. zjazd 11 na Moko), to wtedy Jazz pokazuje "przystanek do wysadzania" + kurs skrócony. Dobrze myślę? :)
Nie 😜 Nie ma na to reguły co się wyświetli, raz będziesz miał 11 Rogalińska kurs skrócony a innym razem 11 Zjazd do zajezdni Wola.
O matko... #-o

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 lut 2022, 14:42

SU89 pisze:
08 lut 2022, 14:08
Hm, a np. możliwość rozwinięcia nazw przystanków jest dostępna na tym oprogramowaniu, które jest obecnie? Bo i nawet Jazzy pokazują pełne nazwy AWFu, GUSu itd. Poza tym, chyba wcześniej normalnie pokazywały zjazdy do dowolnej zajezdni z dowolnego miejsca (tak, jak ktoś pisał, jeszcze w zeszłym roku).

Btw. patrzyłem w danych rozkładowych i faktycznie nie ma za bardzo informacji w przebiegu kursu zjazdowego, od którego przystanku jest już trasa stricte zjazdowa. W takim razie jak w Swingach jest to interpretowane?
To wszystko jest po stronie bazy TW, która jest zasilana danymi z ZTM. Ale jest potem uzupełniana, na przykład o pełne nazwy przystanków. Tak samo jest z podziałem kursu zjazdowego na część zasadniczą i poza trasą. Sam na to wymyślałem algorytm, by był możliwie automatyczny. A że baza rozkładów pobierana przez tabor jest jedna, to Jazzy tak jak Swingi pokazują pełne nazwy przystanków. Kursów zjazdowych nie pokazują, bo nie zostały nauczone odczytywania tego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Paweł D.
Posty: 5245
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 08 lut 2022, 14:51

No tak, nauka jazzów aby informowały pasażerów o końcu trasy przed wjazdem na nakładkę to chyba ze dwa lata trwała :)
Oczywiście cieszę się, że się udało.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 08 lut 2022, 18:44

pawcio pisze:
08 lut 2022, 14:42
To wszystko jest po stronie bazy TW.
Generalnie nie ingerujemy w dane podawane z ZTM.
pawcio pisze:
08 lut 2022, 14:42
Kursów zjazdowych nie pokazują, bo nie zostały nauczone odczytywania tego.
Jazzy nie czytają znaczników kategorii kursu (nie tylko tego zresztą - tak samo nie potrafią np głosić 5 przystanków przed końcem informacji o kursie skróconym i ostatnim przystanku. Były prośby w związku z tym o niewysyłanie 128N na 2bis, ale to walenie grochem o ścianę)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 08 lut 2022, 18:50

MisiekK pisze:
08 lut 2022, 18:44
tak samo nie potrafią np głosić 5 przystanków przed końcem informacji o kursie skróconym i ostatnim przystanku.
Jak trasa sama przeskakuje na kolejny kurs to nie, ale jak się ręcznie koryguje jako kurs skrócony to o nim informują na 5 przystanków przed końcem trasy.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 08 lut 2022, 19:01

Bywalec pisze:
08 lut 2022, 18:50
Jak trasa sama przeskakuje na kolejny kurs to nie, ale jak się ręcznie koryguje jako kurs skrócony to o nim informują na 5 przystanków przed końcem trasy.
Znaczniki są w bazie po to, żeby motorniczy nie musiał pamiętać o każdym odcinku (powinien prowadzić tramwaj, a nie klikać po bocznych ekranach poza sytuacjami awaryjnymi) tylko temat był załatwiany automatycznie.
Poza tym korekta ręczna nie da ustawić kursu skróconego do przystanku końcowego dla planowego półkursu.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25288
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 lut 2022, 19:12

MisiekK pisze:
08 lut 2022, 18:44
pawcio pisze:
08 lut 2022, 14:42
To wszystko jest po stronie bazy TW.
Generalnie nie ingerujemy w dane podawane z ZTM.
Owszem, ingerujemy. ZTM zjazdów nam na pewno nie dzieli.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4851
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 08 lut 2022, 19:32

@MisiekK, w przypadku niektórych krańców ostatni przystanek jest podwójnie na liście jako dla wysiadających oraz jako techniczny, w sytuacji kiedy jest tylko jeden i to na dodatek poza trasą podstawową to jest rzeczywiście problem. To tak tylko w ramach dygresji i czasem lepiej korzystając z przerwy na krańcu tak ustawić niż później wypraszać zdziwionych pasażerów którzy patrzą tylko na numer linii. A tak być może jak ktoś nie ma słuchawek to może usłyszy komunikat.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7650
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 08 lut 2022, 21:26

Bywalec pisze:
08 lut 2022, 19:32
w przypadku niektórych krańców ostatni przystanek jest podwójnie na liście jako dla wysiadających oraz jako techniczny, w sytuacji kiedy jest tylko jeden i to na dodatek poza trasą podstawową to jest rzeczywiście problem.
Sam sobie więc odpowiedziałeś jak powinno być.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ