Obserwacje Brygadowe

Moderator: vernalisadonis

Zablokowany
Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 09 cze 2010, 0:23

Witam!

Z tematu "Nowości taborowe 2010" przeniosła się do Zsypu dyskusja o domniemanym przybyciu nowych Solarisów do Warszawy. Raz, że to temat na wypisówki, a nie dyskusje, dwa wartość tejże była co najmniej wątpliwa.

Dziękuje za uwage,
Siecool.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 paź 2010, 18:44

Moje uszanowanie!

Z przyczyn niekoniecznie zależnych od moderatorów podforum temat Nowości taborowe został podzielony na dwa nowe tematy:
:arrow: Autobusowe nowości taborowe (zawiera także wpisy tramwajowe do mniej więcej końca sierpnia - niestety pojedynczych postów nie jesteśmy w stanie podzielić)
:arrow: Tramwajowe nowości taborowe (poswingujemy?) (zawierający wpisy tramwajowe od 27 sierpnia br.)


Kleszczu
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 paź 2010, 18:47

To ja jeszcze proponuję, by w temacie tramwajowym można było wypisywać wszystkie Swingi tegoroczne, bez ograniczenia dwutygodniowego :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 14 paź 2010, 19:08

Bastian pisze:To ja jeszcze proponuję, by w temacie tramwajowym można było wypisywać wszystkie Swingi tegoroczne, bez ograniczenia dwutygodniowego :)
Pan Kolega tematy pomylił :>


Zasadniczo nie widzę przeciwwskazań - jednak to był/jest wybitnie wyjątkowy kontrakt w historii warszawskich tramwajów :)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 31 paź 2010, 10:39

Witam! Postanowiłem się poszarogęsić i z tematu Swingów wybrałem trochę postów, które zabrałem do siebie do RiO. Tak co by tu czystą wypisówkę pozostawić.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 16 lis 2010, 18:59

Dyskusja o sposobie uregulowania nowości Swingów przeszła do Księgi wniosków i zażaleń.

W związku z tym Swingi wypisujemy na razie po staremu.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 gru 2010, 19:17

Szanownych Użytkowników informuje się uprzejmie, że tradycyjne noworoczne porządki, reformy i rewolucje zostaną przeprowadzenie w okolicach przyszłego weekendu. :czary:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 07 sty 2011, 23:09

Witam!

Uwaga, zmiana. Noworoczne porządki odbędą się w sobotę po 21. W czasie porządków forum będzie nieczynne, także wszelkie potrzeby z nim związane proszę załatwić przed 21. ;)

Dziękuje za uwage,
Siecool.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 09 sty 2011, 1:20

Witam!

Forum przeszło już noworoczne porządki i powinno działać. Zmiany:
1) pożegnaliśmy tematy "Życie nocne", "Brygady przekładańce" i "Kobiety za kółkiem";
2) temat "Reklamy na autobusach" jeszcze z nami zostaje w oczekiwaniu na całkowite wymarcie całopojazdowych reklam;
3) w związku z pojawieniem się SWINGów tramwaje zyskały dedykowany wątek "Dziwadła i nowości tramwajowe - 2011" - zasady wyjaśnia Bastian w pierwszym poście tematu;

Dziękuję za uwage,
Siecool.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 03 lut 2011, 16:27



Temat Reklamy na autobusach - 2011 został przeniesiony do działu archiwaliów :smile:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 lut 2011, 14:19

Dyskusja dotycząca zamazywania tablic rejestracyjnych, prowadzona w temacie „Wypadki i awarie - 2011”, znajdującym się na forum OBSERWACJE BRYGADOWE, została wydzielona do nowo powstałego tematu „Tablice rejestracyjne a ochrona danych osobowych”, zlokalizowanego na forum NA POWAŻNIE (w dziale WOLNE CHWILE), po czym temat „Wypadki i awarie - 2011” został ponownie udostępniony użytkownikom. Uprasza się użytkowników o powrót do wykonywania normalnych czynności. Za utrudnienia przepraszamy.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 mar 2011, 18:42

Witam!

Z dniem 1 kwietnia 2011 zostanie wprowadzona drobna zmiana w zasadach wypisówek linii zastępczych. Szczegóły zostaną podane do publicznej wiadomości już wkrótce.

Kleszczu
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 31 mar 2011, 21:26

Witajcie!

Od dnia 1 kwietnia 2011 ulegną zmianie pewne zasady związane z tematem Linie zastępcze i specjalne. Począwszy od dnia jutrzejszego - wraz z Siecoolem - wprowadzamy zasadę wypisywania tylko zastępczych linii nieplanowanych, czyli takich, które produkowane na poczekaniu.

[Przykład]
ZTM podaje informację, że od 4 maja do 17 lipca uruchamia autobusową linię zastępczą Z26 na trasie Wiatraczna - Teatr Powszechny w związku z remontem torowiska. Takiej linii nie wypisujemy. Tak samo traktujemy tramwajowe "siedemdziesiątki".

Na Marymonckiej dochodzi do groźnego wypadku i tramwaje kursują tylko do Marymontu. ZTM na poczekaniu uruchamia linię zastępczą ściągając wozy z innych linii. Taką linię śmiało wypisujemy.
[/Przykład]

Temat Linie zastępcze i specjalne pozostanie otwarty jeszcze kilka godzin, później trafi do archiwum. W zastępstwie uruchomimy nowy temat zastępczy ;)

Ewentualne sugestie proszę umieszczać w stosownym wątku.

Miłych wypisówek
Siecool/Kleszczu
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 kwie 2011, 8:12

A co z planowanymi zetkami weekendowymi (jak onegdaj w Marysinie)?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 maja 2011, 19:58

Zabrałem sobie parę postów z dziwadeł tramwajowych na RiO. I od razu uprzedzam, że będę to czynił dalej ale już bez stosownych komunikatów.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Zablokowany