Kolej na kolej - czyli Kolejowe ABC

Moderatorzy: JacekM, person

Łukasz
Kontakt:

Re: Kolej na kolej - czyli Kolejowe ABC

Post autor: Łukasz » 28 gru 2019, 14:08

Nie wiem, na ile to aktualne, ale tu jest ukazana cała skala tego dramatu:

https://konwent.mazovia.pl/img/wspolny_bilet.ppt
ŁK

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska

Post autor: R-9 Chełmska » 10 lut 2020, 11:43

Mamy sobie taki pociąg TLK 420 (Rozewie) z Żyliny, przyjazd do Katowic 20:16 i Oscypek do Warszawy, odjazd z Katowic 20:20. One są skomunikowane? Czy 4 minuty to za mało by mieć gwarancję, że Oscypek będzie czekał?

Dodatkowe pytanie bonusowe - jak będę miał bilet weekendowy PKP IC - jaki bilet najtaniej kupić na Słowacji, jadąc z Żyliny? osobowym to wysiadam w Serafinowie i przechodzę przez granicę pieszo, ale ten ostatnią stację przed granicą ma w Czadczy...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 1, 17, 18, 20, 28, 33, 41, 136, 141, 172, 500, 504, 509, N01, N32
.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Kontakt:

Post autor: fik » 10 lut 2020, 13:00

Bilet do punktu granicznego w taryfie krajowej Słowacy powinni wystawić bez problemu.

IPA wskazuje, że były takie sytuacje, że Rozewie przyjechało opóźnione, a Oscypek pojechał planowo.
so wait for me at niemandswasser
as i watch the flowers bloom
and trail the horseflies as they scream
the songs we'll never know

it shines we're all dust
and then it shines
WE'RE. ALL. DUST.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Post autor: Glonojad » 11 lut 2020, 9:30

No ja byłem świadkiem (pasażerem) sytuacji, gdy Oscypek czekał na spóźnioną Pragę, z którą miał jechać dalej, natomiast w sytuacji odwrotnej Praha na Oscypka nie zaczekała, więc w sumie nie wiem jakie są te zasady czekania. A mówimy o dwóch pociągach łączących się w jeden skład, nie zaś o skomunikowaniu..
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ashir

Post autor: ashir » 11 lut 2020, 10:17

W tym rozkładzie IC Oscypek wraca jako osobny pociąg do Warszawy.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Kontakt:

Post autor: fik » 11 lut 2020, 10:33

Glonojad pisze:
11 lut 2020, 9:30
No ja byłem świadkiem (pasażerem) sytuacji, gdy Oscypek czekał na spóźnioną Pragę, z którą miał jechać dalej, natomiast w sytuacji odwrotnej Praha na Oscypka nie zaczekała, więc w sumie nie wiem jakie są te zasady czekania. A mówimy o dwóch pociągach łączących się w jeden skład, nie zaś o skomunikowaniu..
Zasady są takie, że decyzję podejmują dyspozytorzy. Ponieważ w środowisku kolejowym pokutuje błędne przekonanie, że poniżej 5 minut to nie skomunikowanie i nie trzeba nic trzymać, bo bywają problemy z takimi połączeniami, niestety.
so wait for me at niemandswasser
as i watch the flowers bloom
and trail the horseflies as they scream
the songs we'll never know

it shines we're all dust
and then it shines
WE'RE. ALL. DUST.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Post autor: Glonojad » 11 lut 2020, 10:45

Zasada "decyzja indywidualna" oznacza brak zasad :p. Aczkolwiek gwoli ścisłości w jednym przypadku miałem miejsce w części praskiej, więc skorzystałem, a w drugim co prawda się naczekałem, ale za to knajpa dojechała. Wychodziłoby, że istotą Prahy jest knajpa - jak dotarła, to można jechać!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska

Post autor: R-9 Chełmska » 11 lut 2020, 12:29

Czyli w skrócie nie da się ustalić, czy skomunikowanie będzie, czy nie i loterią jest, czy spędzę noc we własnym łóżku, czy na dworcu w Katowicach? Bajka, myślałem, że jest to jakoś usystematyzowane. Swoją drogą system e-ic pozwala kupić bilet na to połączenie Zwardoń-Warszawa. To może jednak działa, skoro to sprzedają na swojej stronie (ale z adnotacją, że czas może być niewystarczający)... Co za bajzel :/
Najczęściej podróżuję: 1, 17, 18, 20, 28, 33, 41, 136, 141, 172, 500, 504, 509, N01, N32
.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Post autor: Glonojad » 11 lut 2020, 12:42

AFAIK jeśli to masz na jednym bilecie, to przewoźnik jakoś tam za Ciebie odpowiada. Sądzę że raczej nie tak samo, jak w przypadku linii lotniczych (gdzie dostajesz hotel) ale może to być argument dla konduktora jak będzie w sprawie przytrzymania skomunikowania dzwonił. Była medialna sprawa, jak PR się wypiely na przesiadkę z IC w stronę Słupska i IC organizowało taksówki - a tu mowa o dwóch pociagach IC.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska

Post autor: R-9 Chełmska » 11 lut 2020, 13:36

Pozostaje pytanie, czy mając bilet weekendowy jest to wciąż na "jednym bilecie". Dla mnie jest, PKP zaś pewnie z chęcią się wypnie.
.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Post autor: Glonojad » 13 lut 2020, 10:47

Sądzę, że się wypnie.

Autobus Czerwon
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 13 lut 2020, 11:04

Generalnie z moich doświadczeń co do polskiej kolei należy w każdym przypadku zakładać że PKP się wypnie, najwyżej może raz na 100 podróży przeżyjesz jakieś miłe zaskoczenie.

Łukasz
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 13 lut 2020, 19:55

Glonojad pisze:Sądzę, że się wypnie.
Miejscówkę można niby wziąć na kontretny pociąg...
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Post autor: Glonojad » 20 lut 2020, 9:29

Gdy wracałem w niedzielę z Lublina (30 min na Wschodnim w plecy) to czekały na niego ze dwa IC na Centralnym a nawet- na Wschodnim - pesokibel do Modlina. Tzn. ten ostatni miał potwierdzone skomunikowanie, ale de facto nie czekał, bo minąłem go w tunelu średnicowym. Czyli jednak czasem się da...

Nie wiem czy miejscówka coś gwarantuje, bo jest na każdy pociąg oddzielnie .

ODPOWIEDZ