O spółce PKP Intercity

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 wrz 2021, 9:30

Arow nie ma przedziału i toalety służbowej, związki nie pozwolą. Zresztą tam jest z 50% rezerwy zapisane...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 17 wrz 2021, 10:34

Glonojad pisze:
17 wrz 2021, 8:21
Z szybkiego przeglądu wygląda na to, że trafią one na IC Mewa i Podlasiak (czyli oba pociągi do Świnoujścia) oraz na teelczynę, co przez Bydgoszcz i PIłę jedzie na Kołobrzeg (obecnie to najgorszy szrot a nazwę co roku ma inną, to się nie wczuwam).
Czemu tylko Mewa i Podlasiak, a nie Gałczyński, Zamenhof, Zielonogórzanin, Lubuszanin (ten na dziś jest skrócony, ale myślę o pełnej trasie)? No chyba, że mówisz o pierwszym kroku? Wagonów Combo przydzielonych do st. Warszawa Grochów ma być wg mojej wiedzy co najmniej kilkanaście, więc raczej nie na dwa pociągi...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 wrz 2021, 10:58

nie sprawdzałęm wszystkich relacji, interesowało mnie nadmorze. Ogólnie to w grę wchodzi mapka https://www.intercity.pl/obrazy/do%20ne ... laczen.jpg
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 17 wrz 2021, 11:04

Ok, a na Świnoujście to IC jakiś papier ma?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 wrz 2021, 12:16

Dobre pytanie...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2272
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 07 lis 2021, 21:52

Cześć;
Mam do was pytanie - chciałem kupić bilety na pociąg dla mnie, zony i dwójki dzieci (4 plus 7 lat) na odcinek Warszawa - Berlin.
Przy zakupie na stronie wychodzą jakieś astronomiczne kwoty - chociaż strona podaje że kwota to ok. 116zł.
Proszę o podpowiedź - czy jedyne rozwiązanie to udać się do kasy na dworcu.
I jaką kombinację najlepiej wybrać żeby zapłacić oczywiście jak najmniej.

Dziękuje za podpowiedź.

Autobus Czerwon
Posty: 4069
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 08 lis 2021, 6:27

Z jakim wyprzedzeniem kupujesz bilet? Plus jak go kupujesz, to czy zaznaczasz skorzystanie z oferty specjalnej? Żeby bilet był jak najtańszy to musisz ją wybrać zamiast np. zniżki przysługującej z tytułu młodego wieku. Niedawniej jak miesiąc temu bez problemu kupiłem przez internet bilety do/z Berlina za niewiele ponad 100 złotych.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 08 lis 2021, 7:21

Autobus Czerwon pisze:Z jakim wyprzedzeniem kupujesz bilet? Plus jak go kupujesz, to czy zaznaczasz skorzystanie z oferty specjalnej? Żeby bilet był jak najtańszy to musisz ją wybrać zamiast np. zniżki przysługującej z tytułu młodego wieku. Niedawniej jak miesiąc temu bez problemu kupiłem przez internet bilety do/z Berlina za niewiele ponad 100 złotych.
Do tego na superpromo w ramach jednej transakcji można kupić max. 3 bilety. Oczywiście można spróbować w ramach drugiej transakcji dokupić jeszcze czwarty, ale tu się pojawia kłopot, bo może się okazać, że pula jest wyczerpana, albo dostanie się miejsce daleko od poprzednich (nie wiem, czy kupując bilety międzynarodowe można korzystać z koszyka, a bilety superpromo są bez opcji zwrotu). Ja bym faktycznie poszedł do dobrej kasy?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8267
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 08 lis 2021, 9:48

Warto próbować również zakup przez stronę Deutsche Bahn, gdzie pula tanich biletów może nie być wyczerpana: www.bahn.de.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2272
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 08 lis 2021, 11:04

person pisze:
08 lis 2021, 9:48
Warto próbować również zakup przez stronę Deutsche Bahn, gdzie pula tanich biletów może nie być wyczerpana: www.bahn.de.
Dzięki - tak zrobiłem. Kwota 126 Euro dla nas 4 w dwie strony. Cena dobra.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3058
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 08 lis 2021, 21:15

kveld pisze:
08 lis 2021, 7:21
Autobus Czerwon pisze:Z jakim wyprzedzeniem kupujesz bilet? Plus jak go kupujesz, to czy zaznaczasz skorzystanie z oferty specjalnej? Żeby bilet był jak najtańszy to musisz ją wybrać zamiast np. zniżki przysługującej z tytułu młodego wieku. Niedawniej jak miesiąc temu bez problemu kupiłem przez internet bilety do/z Berlina za niewiele ponad 100 złotych.
Do tego na superpromo w ramach jednej transakcji można kupić max. 3 bilety. Oczywiście można spróbować w ramach drugiej transakcji dokupić jeszcze czwarty, ale tu się pojawia kłopot, bo może się okazać, że pula jest wyczerpana, albo dostanie się miejsce daleko od poprzednich (nie wiem, czy kupując bilety międzynarodowe można korzystać z koszyka, a bilety superpromo są bez opcji zwrotu). Ja bym faktycznie poszedł do dobrej kasy?
Ja korzystam w takich przypadkach z opcji ZAPŁACIĆ PÓŹNIEJ.
Wybieram sobie miejsca, potem tę opcję i sprawdzam kolejne miejsca i ceny. Jak mnie satysfakcjonuje, to płacę jedno i drugie.
PS Opcją ZAPŁACIĆ PÓŹNIEJ działa tak, że w koszyku masz wybrane bilety do 15 minut.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25289
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 30 lis 2021, 17:19

Od kiedy Intercity zaczęło pobierać odstępne w przypadku zwrotów biletów przez Internet? Wydawało mi się, że kiedyś nie było czegoś takiego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1846
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 30 lis 2021, 17:23

pawcio pisze:Od kiedy Intercity zaczęło pobierać odstępne w przypadku zwrotów biletów przez Internet? Wydawało mi się, że kiedyś nie było czegoś takiego.
O ile dobrze pamiętam, to było zawsze.

ashir
Posty: 27688
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 30 lis 2021, 18:07

Darmowa jest tylko wymiana biletu.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27359
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 30 lis 2021, 18:20

Było zawsze z wyjątkiem specregulacji na początku pandemii.
Można raz bez potrącenia bilet wymienić, o ile zgadza się trasa.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ