Z przedziałami czy bez?

Moderator: JacekM

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 lut 2016, 11:50

Nie wiem, czy zauważyliście, że o ile w dwójkach bezprzedziałowych jest konsekwentnie większość miejsc 'jeden za drugim', a stolików mało, o tyle w jedynkach konsekwencji nie ma w ogóle:
- w wagonach jest pół na pół
- w pendo jest jak w dwójkach (tylko 2 rzędy 'stolikowe')
- w dartach i flirtach są prawie wyłącznie miejsca przy stolikach.

Flash8222
Posty: 7592
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 05 lut 2016, 19:21

Michalk001 pisze:Ja w środę jechałem w obie strony Dartami. I zdecydowanie wolę przedziały. W jedną stronę miejsce od korytarza i tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo brak miejsca na mały plecak który walał mi się pod nogami, a kurtkę musiałem powiesić na tym śmiesznym rozkładanym haczyku na oparciu poprzedniego siedzenia. W drugą stronę dostałem miejsce przy oknie które okazało się że wypada akurat na ścianie - czyli zerowa widoczność przez okno. Dobrze że pociąg był w miarę pusty to przeniosłem się o jeden rząd do tyłu. Jeżeli mają być już bezprzedziałówki to tylko w układzie czwórkowym z wymiarami okien dostosowanymi do tych czwórek - w każdym innym przypadku to będzie porażka. No i w przedziałach na 6 czy nawet 8 osób jest zdecydowanie więcej półek na bagaże. A w bezprzedziałowym jedynie kawałek nad oknami który zajmie jedna standardowa walizka podróżna.
Wystarczyło wejść na stronę Wikipedii o Darcie, odpalić rysunek z układem siedzeń i wybrać to które nas interesuje.

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 05 lut 2016, 21:00

MichalJ pisze:Co kto lubi. Ja mam znacznie większy problem z brakiem przestrzeni przed oczami
Zdecydowanie co kto lubi. Wolę patrzeć na oparcie, niż na kogoś innego.
ŁK

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27386
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 lut 2016, 22:24

Ja w ogóle to albo czytam, albo pracuję, albo gapię się za okno, i widok wprzód średnio mnie obchodzi.

A z tym miejscem na bagaże to jest tak, że niby go nie ma, ale z bagażami stojącymi w środku przejścia spotykam się tylko w wagonach przedziałowych.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 06 lut 2016, 0:53

Flash8222 pisze:Wystarczyło wejść na stronę Wikipedii o Darcie, odpalić rysunek z układem siedzeń i wybrać to które nas interesuje.
To powinno być na stronie przewoźnika. W systemie sprzedaży biletów. Powinno być tak: jak wybieram sobie miejsce, to mam możliwość kliknięcia w coś, co spowoduje wyskoczenie obrazka z układem siedzeń w danym pociągu. Tym konkretnym, którym mam chęć jechać. Z dopasowaną numeracją wagonów oczywiście. Oczekiwanie, że pasażer będzie w Wiki szukał informacji jest kpiną z pasażera.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 lut 2016, 5:06

fik pisze:Ja w ogóle to albo czytam, albo pracuję, albo gapię się za okno, i widok wprzód średnio mnie obchodzi.

A z tym miejscem na bagaże to jest tak, że niby go nie ma, ale z bagażami stojącymi w środku przejścia spotykam się tylko w wagonach przedziałowych.
Ja się z bagażami w środku przejścia (i na kolanach pasażera :shock: ) spotkałem podczas obu ostatnich podróży Dartem. Spotkałem się nawet z niezbyt miłym panem z wózkiem Warsu, który musiał sobie torować drogę.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 06 lut 2016, 10:49

Szeregowy_Równoległy pisze:owinno być tak: jak wybieram sobie miejsce, to mam możliwość kliknięcia w coś, co spowoduje wyskoczenie obrazka z układem siedzeń w danym pociągu. Tym konkretnym, którym mam chęć jechać. Z dopasowaną numeracją wagonów oczywiście. Oczekiwanie, że pasażer będzie w Wiki szukał informacji jest kpiną z pasażera.
Rozumiem, że to nie Twoja wina, że system ma 5-7 lat opoźnienia, ale weź pod uwagę to, że ciągle backendem jest kurs 90. 90. Na razie pewnie 1 osoba na 1000 umie sobie wybrać wagon, a 1 na 10000 miejsce. Zawsze jak proszę w pracy pendolino wagon 7, to dostaję i tak na kupie w trzecim. Mimo, że biletów kupuje się kilka dziennie. Dlatego podpinanie jakichkolwiek schematów to niepotrzebna komplikacja.

Nowy system będzie w tym roku, pewnie z rok będzie się docierał i miał miesiące niedziałania, ale pewnie będzie lepszy. Pewnie, bo - mam nadzieję - backend też się zmieni.
ŁK

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 06 lut 2016, 12:55

No i co z tego, że kurs 90 i że stary? Wystarczy, żeby backend miał możliwość wyboru miejsca i możliwość pobrania listy miejsc wolnych, cała reszta to kwestia frontu...

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 06 lut 2016, 13:12

Nie ma możliwości pobrania listy miejsc wolnych. Sprawdzenie dostępności miejsca polega na zrobieniu rezerwacji, która jest ważna 30 - i przez 30 minut nikt inny tego miejsca nie może zająć.
ŁK

px33
Posty: 1585
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 06 lut 2016, 14:36

Nikt nie może zmodyfikować tamtego starego systemu?

adner
Posty: 626
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 06 lut 2016, 14:43

Łukasz pisze:Nie ma możliwości pobrania listy miejsc wolnych. Sprawdzenie dostępności miejsca polega na zrobieniu rezerwacji, która jest ważna 30 - i przez 30 minut nikt inny tego miejsca nie może zająć.
Aż mną wstrząsnęło :evil: Pozostaje znaleźć autora koncepcji i w ramach zadośćuczynienia puszczać mu hity Biebera 24h/dzień przez tydzień.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10641
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 lut 2016, 14:47

Autor koncepcji mógł nie być taki zły - z utrzymywaniem / adaptacją starego systemu potrafią być naprawdę duże problemy, zwłaszcza jak chce się to zrobić w miarę szybko i tanio.

Nie da się rozdzielić back- i frontendu i napisać tego pierwszego od zera? Rok 1990 to w informatyce średniowiecze. Przecież wtedy nie było jeszcze internetu w dzisiejszym rozumieniu...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

adner
Posty: 626
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 06 lut 2016, 14:49

Pisałem o autorze koncepcji backendu do systemu rezerwacji, który nie umie wygenerować listy wolnych miejsc.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10641
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 lut 2016, 15:07

Ale to właśnie mogą być lata 80.! A potem masz stan zastany.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Łukasz
Posty: 10539
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 06 lut 2016, 16:58

adner pisze:Pisałem o autorze koncepcji backendu do systemu rezerwacji, który nie umie wygenerować listy wolnych miejsc.
Uwaga, szok: wtedy nie było internetu.
Siec była i tak bardzo nowoczesna, z centralnym serwerem. Jeszcze na początku lat 90 się dzwoniło po rezerwację, a wczesniej taka Łeba dostawała swoj wagon do sprzedaży i to mogła sprzedawać, skreślając z listy.

Widocznie też nie było takich potrzeb - kto i jak miałby to oglądać? Na drukarkach igłowych drukować? Po co to komu? To ogromne ilości danych.

Nie było też potrzeby synchronizacji zwrotnej itp. Robiłeś request, jak nie przyszedł przez pol godziny request potwierdzający, to się kasowało.
ŁK

ODPOWIEDZ