[RJ] O rozkładzie jazdy PKP 2021

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3058
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 07 gru 2020, 22:35

Dokładnie, ja jak jeżdżę na trasie Wrocław - Warszawa - Wrocław, to aż tak nie patrzę na rozkład jazdy. Ja zawsze wchodzę na stronę PKP IC i tam wpisuje konkretne dane w wyszukiwarkę. Gdy pojawią się odpowiednie wyniki, to wybieram dla siebie dogodne połączenie.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

kajo
Posty: 2787
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 08 gru 2020, 7:37

No przy dalekobieżnych może nie, ale jak jeździsz do pracy codziennie to jednak stały rozkład to podstawa..
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1710
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 08 gru 2020, 10:31

Miłośnicy sobie poradzą. Przeciętny użytkownik dostanie piany przy wyborze połączenia. Wiem, bo rodzina i znajomi często męczą mnie o wyszukanie połączeń.
ZUS fundatorem emigracji

Łukasz
Posty: 10489
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 gru 2020, 19:37

Kiedyś któryś hafas (chyba niemiecki) pokazywał „3 połączenia alternatywne, co 5-189 minut”. Więc jeśli ktoś się boi, że nie zdąży na przesiadkę, to nie musi się przebijać.

No i też kiedyś któryś hafas potrafił generować tabele jak z SRJP.


Nie mówiąc już o tym, że ze 20 lat temu napisałem program, który to robił, na podstawie weba. Ale potem już pozmieniali coś w zapytaniach.
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 gru 2020, 16:57

Wynająłm PIC spaliniaki, żeby jeździć do Zagórza. Poranny rusza z Krakowa przed pierwszym pendo z Warszawy (trzeba się o 5 rano zerwać na OTLK Malinowskiego), ostatni dojeżdża do Zagórza na 23:30 - akurat, żeby nie móc nigdzie dojechać na nocleg. Mnie się to nonsensowne wydaje... aczkolwiek w sezonie są Tatry jeszcze, to ja bym to jednak spiął z całorocznym krótkim Pendo, niż dobijał turystów do Tater.

ALE za to dzięki wprowadzeniu V200, wreszcie zniknęła antykoordynacja połączeń Warszawa - Hel!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 gru 2020, 20:40

Pociągi do Zagórza nie mają szansy być pociągami dla turystów i nie powinny być jako takie rozpatrywane.

Co nie zmienia faktu, że rozkład - układany wyłącznie pod to, aby SKPL obrobił to jednym SN84 z noclegiem w Zagórzu - jest beznadziejny.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 gru 2020, 21:29

No ja miałem przez chwilę (zanim zobaczyłem rozkład) żeby sobie wyskoczyć z rowerem w Bieszczady, na czym polega nieturystyczność tych pociągów?

Tak, właśnie zauważyłem, że to na jeden obieg, przy czym przy tak długim kursowaniu i tak go pewnie podmieniać w ciągu dnia będą, żeby sprzątać za dnia czy tankować...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 gru 2020, 21:45

No to trochę jednak tak, jakby Tatry kończyły w Skawinie - z Zagórza w Bieszczady jest jeszcze ładnych parędziesiąt kilometrów, i tak trzeba jeszcze łapać autobus (którego nie ma). To powinny być pociągi dedykowane bardzo gęsto zaludnionym okolicom południowego Podkarpacia i dojazdowi do dużych miast stamtąd.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 gru 2020, 21:55

IC mogłoby zorganizować jakieś skomunikowania na IC Busy... Dobra, bredzę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 gru 2020, 22:01

I ponieść istotny wysiłek organizacyjny, żeby przewieźć ile osób przez ile miesięcy w roku, podczas gdy 300 tysięcy ludzi mieszkających mniej lub bardziej bezpośrednio przy linii 108 jeździ sprinterami po DK28. Tam powinien być owszem, pociąg do Krakowa, ale co 4h minimum i na HZT z v160 Kraków - Tarnów.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 gru 2020, 22:08

Nie rozumiem, w czym dodanie autobusu obsługującego Bieszczady (nie tylko turystów, ale i miejscowych) pogarsza obsługe funkcji obsługi mieszkańców?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 gru 2020, 22:39

Turyści potrzebują połączenia w inne rejony kraju i o innej godzinie. Przez lata jedyny pociąg z Krakowa do Sanoka był o 2 w nocy, bo właśnie pod turystów kombinowano.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36586
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 gru 2020, 23:30

No ale to przecież nie wina turystów, że był jedyny.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27355
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 gru 2020, 23:47

Ale organizator nie ma ochoty finansować dziesięciu par do Zagórza dziennie.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26798
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 gru 2020, 11:29

fik pisze:
11 gru 2020, 22:39
Turyści potrzebują połączenia w inne rejony kraju i o innej godzinie. Przez lata jedyny pociąg z Krakowa do Sanoka był o 2 w nocy, bo właśnie pod turystów kombinowano.
to jakimś dziwnym turystą jestem, bo mnie pociąg o 2 z Krakowa pasuje jeszcze mniej, niż obecna oferta. Przy czym ja nie mówię, żeby te pociągi przesuwać, ja pytam, co jest złego w autobusach (oprócz dogmatów oczywiście, ale akurat o to Cię nie podejrzewam) oferowanych jako uzupełnienie usługi kolejowej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ